Skoči na vsebino

Bencin/Dizel

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

@skritikrt kako ti je bila pa notr udobna? Vprašam ker sem ne dolgo nazaj imel kamiqa 1.5 turbomlinček, in kot prvo, moja 3ka ga pelje scat na pospeških. V notranjosti mi je bil pa avto kot da je sestavljen iz tiste plastike ki jo v ostalih fabrikah po tleh pometejo. O sedežih pa rajš ne bi ... me začne hrbet bolet samo da pomislim da bi se spet usedu v ta avto (pa nisem še niti 40)

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano (urejeno)

Jaz bom tudi še počakal do 250kkm  in potem bo treba kaj novega pogledat. Se pravi mam še 70k rezerve hehe

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 20 minutami je SpEkTr napisal:

Bi rekel, da vsak atmosferc v končni fazi. 

Ki ima minimalno 4 cilindre...

Napisano

Saj turbo ni problem, problem so mali kubiki.... :nevem: 

Vsaj 1.5 mora bit za normalno vdržljivost. Odvisno je pa predvsem kako ga hočeš gnat... :whatever:

Napisano
pred 3 urami je scania napisal:

Tudi jaz razmišljam da bo naslednji avto prav tako mazda 6 enake barve titanium flash g194, napa leder, s kilometri do 20000km max in nekje leto dni stara, seveda iz uvoza, če bi sedaj zbiral bi zbiral med tema dvema:

WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find your Mazda € 31,777.- – At AutoScout24: a European automotive classifieds leader.

 

WWW.AUTOSCOUT24.COM

Find your Mazda € 32,180.- – At AutoScout24: a European automotive classifieds leader.

 

Nujno šibedah, men je amazing, res naredi svetel avto

 

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Povejte mi, kateri avti in mašine so še tako bulletproof kot Mazdini bencinarji? Bolj kot berem tu komentarje, bolj imam občutek da je samo Mazda avto kot se šika. Verjetno je pristransko, jemljem z rezervo ker smo na Mazda forumu, pa vseeno...

Sicer še ne bi menjal, sem letos naredil velik servis na 175.000 km, ampak mislim da do 250.000 km bo pa treba nekaj drugega kupiti. Do sedaj nisem imel problema s kakšnim presenečenjem ali dodatnim servisom ki ni napisan v knjižici.

 

Oblika seveda podobna Mazdi 3 ali Mazdi 6 limo. Mogoče tudi kakšen karavan lahko pade.

Meni so všeč Audi A4 in A5, Škoda Octavia, Alfa Romeo Giulia, BMW 3/4, Jaguar XE/XF...

Ampak ti vsi imajo turbo mlinčke, kot pravite nekateri.

Iz vidika motorja in same vožnje so pri vrhu. Izdelava določenih materialov in določenih komponent pa malo šepa (slabe barve in laki, špegli, obraba materialov v notranjosti,...).

 

Pred eno uro je ignacij napisal:

Katera znamka pa sploh še nudi atmosferca brez turbine poleg Mazde?

Clio 1.0 :lol:

 

Drugače pa ni popolnoma nič narobe s Toyotinimi 1.2 Turbo 4 cilindri! Samo pač moč je omejena.

Napisano

Lepa šestka, čeprav, še vedno je prakično isti design kot trenutna, .. jaz sem se naveličal, oziroma ne vem zakaj bi gledal 15 let en in isti avto :D Mislim, če je isti ajde, če je pa drugi ki je identičen prvemu pol pa .. .:) 

Šestka je super avto, je pa sedaj pri meni že tretja in sem se res mal najedel,...čeprav je super avto :)

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Matick napisal:

@skritikrt kako ti je bila pa notr udobna? Vprašam ker sem ne dolgo nazaj imel kamiqa 1.5 turbomlinček, in kot prvo, moja 3ka ga pelje scat na pospeških. V notranjosti mi je bil pa avto kot da je sestavljen iz tiste plastike ki jo v ostalih fabrikah po tleh pometejo. O sedežih pa rajš ne bi ... me začne hrbet bolet samo da pomislim da bi se spet usedu v ta avto (pa nisem še niti 40)

Nič kaj preveč...je po moje pr vseh škodah tako...k sem se peljal tudi v kolegovem Kodiaq-u...ne bomo o tisti plastiki👎-jo rinejo kamor le lahko-se vidi,da bi radi na vsak način naredili cenejši avto za proizvodnjo...sicer sem bil tiho,ko sem poizkusil litersko Dano (1L flaša-kvadratnega preseka) poriniti v prostor v vratih-ni šanse-gre not le 0,5L😲👎-pa Kodiaq🙄...pr CX-5 npr. z lahkoto gre not 1,5L.

Za to se pa kupci tako oddaljujejo od VAG-samo "šparanje" kamor pogledaš...pa kolikor berem nemške forume tud pri Mercedesu ni nič drugače.

Forum so pred kratkim zaprli,tako da mojih slik ni več pripetih,k sem jih izbrisal...je pa vseeno zanimivo brati reakcije,ko sem objavil prispevek o nakupu Mazde....

 

Sem že pisal,da smo na dopusti na Kosu imeli Kia Stonic z atmosfercem,je kar "letela",sam seveda-moraš vozit k atmosferca...in vseeno ni imela visoke porabe,kljub temu,da smo skoraj zmeraj bili "nabasani" (trije+poln kufer)in da je motor veliko švohnejši od škodinega.

Sedeži pr Stonic-u veliko mehkejši...je pa res,da je škoda bila čist nova-se zna malce omehčati z časom.

Notranjost moraš upoštevati,da je Kia bila malce starejša-lih še z starim logotipom...sta pa oba "rad bi bil SUV,pa nisem"-torej sediš bolj pri tleh...

Kar se pa vožnje tiče-Kia mehkejša,a vseeno tako dobro leži v ovinku,da ni šanse,da bi te ritka presenetila-nisem mogel verjeti...škodo sem pa premalo vozil,da bi lahko podal bolj kompetenten zaključek-na grobo bolj trd-tresenje,črički itd...👎

Če upoštevam tudi ženino mnenje-novega Stonic-a bi za drugi avto prec kupili,pač mazda je tu veliko dražja...Škodo-ni šanse-me žena za jajca obesi😬

 

Evo še par slik za primerjavo.

IMG_20230715_095636.jpg

IMG_20230715_095550.jpg

IMG_20230715_095543.jpg

IMG_20230715_095515.jpg

IMG_20230715_095325.jpg

IMG_20230715_095232.jpg

IMG_20230715_144916.jpg

IMG_20231017_080706.jpg

IMG_20231017_080718.jpg

IMG_20231017_080732.jpg

Popravljeno od skritikrt
Napisano

@kacnje porabo boš imel okoli po moje 8 - 9l, če boš mel kratke vožnje. Js pri sebi opažam, predvsem dva dejavnika:
1. če delaš kratke relacije torej dosti pretečenga je z hladnim motorjem
2. če greš na AC pa voziš več ko 130

Kadarkoli pa grem na daljše vožnje pridem pa v 7l ali bog ne daj še manj, če se je treba cijazit.

Napisano

Pravzaprav si me najprej prestrašil, potem pa spet razveselil.
Načeloma imam res precej nizke porabe.
Tako hudo kratkih tudi nimam - vsaj 15 minut se vedno vozim. Na AC pa tudi ne leti toliko :harhar:
Se hecam. Vidim, da sem 0,5 - 1 liter pod povprečjem na Spritmonitorju pri mojem dizlu. Če je tam za G194 povprečje 8.6, upam na porabo pod 8. Pismo, res me sedaj zanima. Je kdo okrog Kamnika, Kranja s CX-5 G194? Prinesem piškot :ouje:

Napisano
pred 7 minutami je 50keda napisal:

@kacnje porabo boš imel okoli po moje 8 - 9l, če boš mel kratke vožnje. Js pri sebi opažam, predvsem dva dejavnika:
1. če delaš kratke relacije torej dosti pretečenga je z hladnim motorjem
2. če greš na AC pa voziš več ko 130

Kadarkoli pa grem na daljše vožnje pridem pa v 7l ali bog ne daj še manj, če se je treba cijazit.

Drži kot pribito👍

 

Največ ti bo požrlo skoz gas-bremza.

Sem ugotovil tudi,da če si rad hiter na AC,da če pelješ ponoči,ko ni skor nikogar,in lahko voziš konstantno,ni neke razlike med konstantno 130 in npr. 170 na uro. Najbolje za porabo na AC seveda cca. 100,sam kdo bo skoz cincal🤔

 

Vsaj jaz zase,sem vzel v zakup porabo,ker pač cca. 95% furam samo po Ljubljani-tu ne boš nič čaral-po moje,če sam po mestu drgneš,nima niti neke veze,kak motor imaš...tu znajo velikokubikažni biti celo v prednosti...pač odvisno kak voznik si...meni živci ne dajo-nekaj časa že zdržim po šparavno,samo,ko vidim ene,k so dejansko za na avtobus...pa jih je veliko...mi kar "žila stopi"...se ne znajo uvrščati,pol bi se pa v kolono rinli,ne vedo,kaj je smerokaz,ne gledajo levo-desno,izsiljujejo ne da bi se tega sploh zavedali,omejitev 60,pa cjazi 50,daaaleč od tega,da bi tekoče-v naprej gledajoče vozili itd,itd...mislim,da ne rabim več naštevati🤨

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Matick napisal:

Vprašam ker sem ne dolgo nazaj imel kamiqa 1.5 turbomlinček, in kot prvo, moja 3ka ga pelje scat na pospeških. 

sicer je off-topic, ampak tole ti pa res težko verjamem, če si imel 1.5T s 150km ni variante, da je avto počasnejši kot tvoj 2.0. g122 atmosferc.....ker sem vozil isto mašino od Škode v Scali, ki je verjetno malenkost lažja, ampak poglej spec in boš videl, scala ima 8.2 od 0 do 100.....pa ne da zagovarjam Škodo, ampak tole ni ravno realna primerjava....

 

https://www.car.info/en-se/skoda/kamiq/kamiq-15-tsi-2022-25168263/specs
https://www.car.info/en-se/mazda/3/3-sport-20-skyactiv-g-m-hybrid-18311136

Popravljeno od sportman333
Napisano
Pred eno uro je sportman333 napisal:

sicer je off-topic, ampak tole ti pa res težko verjamem, če si imel 1.5T s 150km ni variante, da je avto počasnejši kot tvoj 2.0. g122 atmosferc.....ker sem vozil isto mašino od Škode v Scali, ki je verjetno malenkost lažja, ampak poglej spec in boš videl, scala ima 8.2 od 0 do 100.....pa ne da zagovarjam Škodo, ampak tole ni ravno realna primerjava....

 

https://www.car.info/en-se/skoda/kamiq/kamiq-15-tsi-2022-25168263/specs
https://www.car.info/en-se/mazda/3/3-sport-20-skyactiv-g-m-hybrid-18311136

 

WWW.CAR.INFO

341 registered specifications for Mazda 3 2.0 SKYACTIV-G BN. Engine & Performance, Dimensions &...

 

Tale je taprav.

Za turbo mlincek je una zadeva zeeeelo neodzivna.

 

 

Napisano
pred 9 urami je SpEkTr napisal:

Bi rekel, da vsak atmosferc v končni fazi. 

Hjaaa.

 

Na M2 1.5 je od 40k naprej ružla variabilna jermenica.

Je bil marsikateri turbak bolj vzdržljiv.

pred 24 minutami je Matick napisal:

 

WWW.CAR.INFO

341 registered specifications for Mazda 3 2.0 SKYACTIV-G BN. Engine & Performance, Dimensions &...

 

Tale je taprav.

Za turbo mlincek je una zadeva zeeeelo neodzivna.

 

 

Jaz imam 2 mlinčka.

1.5 in 1.6.

 

Pa morem rečt da gate trgata 😉

Napisano (urejeno)

Moje mnenje. Način vožnje med atmosfercem in turbo, je različen. Razliko delajo tudi različni menjalniki, turbine, prostornina motorja, ...In vsega se navadiš. Tako da nekdo, ki je navajen na atmosferca, težko oceni turbo samo po eni vožnji, in obratno. Sem enkrat preizkušal Polota 1.0 115 KM in bil zelo razočaran. Če bi ga vozil več dni, tednov mesecev, bi ga verjetno "pogruntal" in morda bi mi postal celo všeč.

 

Že razlika med vožnjo Mazde 3 G120 in Mazde 6 G165 je večja, kot bi pričakoval po KM dveh skoraj enakih motorjev. So pa prestavna razmerja menda različna in zame pri Mazdi 3 veliko bolj posrečena.

 

V zadnjem letu sem parkrat vozil Kio Sportage 1.6 .... Najprej me je spravljal v slabo voljo, tretjič sem z njim že užival (izklopljen ECO mode). V primerjavi z Mazdinimi 2.0 motorji je opazno bolj odziven. To pa ne pomeni, da mi Mazdini bencinski motorji 2.0 niso všeč. So kot nalašč za mojo "penzionersko" vožnjo, a ne @NevLado. :)

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 2

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pravkar "zvedel" od sodelavca (pa malo priredil):   Globa za posedovanje konoplje znaša manj kot tista za vožnjo s telefonom v roki. Torej, vozite z julo v roki...
    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.