Skoči na vsebino

Bencin/Dizel


Guest emil

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je 50keda napisal:

Ne ne ne, bencinski motor je čist lepo slišat, iz kuferana pa slišiš še dodatni "boost", mislim, da se tudi na ekranu prikaže nek BOOST indikator :D Se počutiš kot bi snemal naslednji del hitrih in drznih lool :D:D Ok, ok, že grem, tole tema nima v naslovu nikakršne sledi o "elektro" mobilih :P

Ja, ko pohodiš benzinarja,  lepo zapoje kvartet bariton, ko pa pohodiš dizla, zapoje hripav kmečki zbor. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma Krištidijo, sm kmet an s hribu doma an kolkr se jest spoznam na makine, bencinar poje kvečjemu kvariton. Pa kakšen sopran tudi, ker če ni na puhnih obratih ni nič od njega...

 

Dizel pa lepo brunda v basu, lahko tudi v tenorju.

 

Je pa zelo lepa pesmica, kdor ima možnost slišat, ko zapoje dizel sekstet, ne kvartet. Čeprav ima tudi duo svoj čar. Trio pa sploh, ga lahko s harmoniko spremljaš in skupaj zaigrata Avsenikovo Na Golico. Tega z bencinarjem ne moreš...

 

 

 

P.S.: Ne najdem zdaj posnetka na YT. Bom poiskal in dodal sem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Ja, ko pohodiš benzinarja,  lepo zapoje kvartet bariton, ko pa pohodiš dizla, zapoje hripav kmečki zbor. 

Vidim si postal PRAVOVERNI ljubitelj bencinskih strojev, kdo bi si mislil. :)

  • Všeč 1
  • Haha 6

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Od kar je naša Mazda 5 na cesti pa vse do danes je prevozila 341.884 kilometrov.

Pokurila je pa 21.112,26 litrov nafte.

To, da mi lastniki sodobnih bencinskih SUVov ne bodo verjeli ne prvega (koliko kilometrov smo prevozili z Mazdinim dizelašem) ne drugo (koliko nafte smo pokurili), me sploh ne skrbi. Skrbi me edino, da kakšna Greta zve za tole količino skurjene nafte in da slučajno začne računati koliko toploGretnih plinov smo izpustili v ozračje...

 

 

 

 

Pri vsem tem pa bi rad dodal še tole: kar smo do zdaj skurili nafte v tem avtu, jo natočim v rezervoar letala Airbus A318-100 in rezervoar še ne bo poln. Se pravi, kar smo mi pokurili do zdaj eno letalo pokuri na enem poletu, se pravi na razdalji okoli 5.145 km... In zdaj bom jaz svet rešil, če dizelaša zamenjam za štromarja...

  • Všeč 8
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

A ni nihče opazil, da imamo daleč na okoli najcenejši bencin, razen nekaterih izjem.... :jupiii:

Razmišljam, 🤔 da bi šel iz krilca na bencin za ogrevanje hiše a še ne vem kako.... 😁

 

A si vprašal Alexa a kej pleše? 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Bini napisal:

Pri 6tih litrih porabe bencina in po tako ugodni ceni se nama obema pleše..... 😊🤗😋

Res je... Edino pri dizlu plešemo rock'n'roll, ko pride poln tank skoraj 100€. 😊 Se ga bo potrebno počasi rešit.. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Res je... Edino pri dizlu plešemo rock'n'roll, ko pride poln tank skoraj 100€. 😊 Se ga bo potrebno počasi rešit.. 

 

js sm ga nafilu za neki čez 80€ nazadnje, skor čist praznega 😯

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Priložnost, da vam Petrol časti nov motor, ali eno eno dobro generalko, ali vsaj 4 injektorje,... na vaši Mazdi, če ste pred 14 dnevi točili na bencinskem servisu Rožna dolina in Štaloni. 😃

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/namesto-dizla-tocili-bencin-ampak-ne-po-svoji-krivdi.html

 

"Kupim račun tankanja na Petrolu v Rožni dolini ali  Štaloni pred 14 dnevi za 100€🤣

Popravljeno od Janez007
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
dne 30. 9. 2022 ob 16:30 je Slivka napisal:

Ma Krištidijo, sm kmet an s hribu doma an kolkr se jest spoznam na makine, bencinar poje kvečjemu kvariton. Pa kakšen sopran tudi, ker če ni na puhnih obratih ni nič od njega...

 

Dizel pa lepo brunda v basu, lahko tudi v tenorju.

 

Je pa zelo lepa pesmica, kdor ima možnost slišat, ko zapoje dizel sekstet, ne kvartet. Čeprav ima tudi duo svoj čar. Trio pa sploh, ga lahko s harmoniko spremljaš in skupaj zaigrata Avsenikovo Na Golico. Tega z bencinarjem ne moreš...

 

 

 

P.S.: Ne najdem zdaj posnetka na YT. Bom poiskal in dodal sem.

 

Našel sem:

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Fantje, da ne berem preveč nazaj ... ker je bilo vmes veliko plemenskih vojn.
Zanima me, koliko mislite, da bi imel jaz porabo na bencinski CX-5 s 194 konjički?
Na dizelski (AWD, avtomatik, 175) imam 6,9. Še rajši manj.

Kaj pridobim z bencinarjem? Pač malo pomladim avto z manj kilometri. Upam, da manj potencialnih težav. Kako se sicer obnesejo bencinarji, kakšne so njihove glavne hibe?
Vnaprej hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je kacnje napisal:

Fantje, da ne berem preveč nazaj ... ker je bilo vmes veliko plemenskih vojn.
Zanima me, koliko mislite, da bi imel jaz porabo na bencinski CX-5 s 194 konjički?
Na dizelski (AWD, avtomatik, 175) imam 6,9. Še rajši manj.

Kaj pridobim z bencinarjem? Pač malo pomladim avto z manj kilometri. Upam, da manj potencialnih težav. Kako se sicer obnesejo bencinarji, kakšne so njihove glavne hibe?
Vnaprej hvala.

Ali si veliko na AC?

 

Pričakuj 8-8,5 AMPAK ODVISNO OD VOŽNJE. @skritikrt ti bo najbolj v pomoč

 

Bencinar? Tankaš in vozi. Pri 30kkm na leto boš imel razlike pecto eur. Hib ni.

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tale poraba me malo moti. Na AC nisem veliko. Večinoma vozim po Vukojebinah, mestih, med mesti in po klancih. Sicer bi imel seveda nižjo porabo od 6,9 :vesel:
Mogoče človek teh 500 EUR pridobi pri servisih, kaj pa vem.

Saj sicer bi verjetno že pred časom vzel bencinarko. Mi je pa všeč, da deluje bolj zanesljivo. Sicer za sedaj dela kot urca tudi moja dizelca - mogoče tudi zato, ker sem naredil večino kritičnih stvari tudi preventivno (oljna veriga, olje v menjalniku, čiščenje kolektorjev ...). Kaj pa vem. Pa zelo pazim, da praktično nobene regeneracije ne prekinem.
Avto imam zelo ohranjen, res ni težav z njim.
Načeloma sem gledal hibridno Toyoto RAV4, vendar so novejši modeli še vedno kar dragi. Starejših modelov pa ne maram, ker so notri obupno zastareli. Sicer imam v okolici kar nekaj teh hibridov in so res top. V notranjosti pa Toyota ni na nivoju Mazde.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je kacnje napisal:

Ja, tale poraba me malo moti. Na AC nisem veliko. Večinoma vozim po Vukojebinah, mestih, med mesti in po klancih. Sicer bi imel seveda nižjo porabo od 6,9 :vesel:
Mogoče človek teh 500 EUR pridobi pri servisih, kaj pa vem.

Saj sicer bi verjetno že pred časom vzel bencinarko. Mi je pa všeč, da deluje bolj zanesljivo. Sicer za sedaj dela kot urca tudi moja dizelca - mogoče tudi zato, ker sem naredil večino kritičnih stvari tudi preventivno (oljna veriga, olje v menjalniku, čiščenje kolektorjev ...). Kaj pa vem. Pa zelo pazim, da praktično nobene regeneracije ne prekinem.
Načeloma sem gledal hibridno Toyoto RAV4, vendar so novejši modeli še vedno kar dragi. Starejših modelov pa ne maram, ker so notri obupno zastareli. Sicer imam v okolici kar nekaj teh hibridov in so res top. V notranjosti pa Toyota ni na nivoju Mazde.

Pa narediš 30k na leto, da ti bo teh 500 eur problem?

 

Pri bencinarki se ne rabiš sekirat z oljno verigo in regeneracijami. Čiščenje kolektorjev ni mus, se pa vseeno nekaj nabira (to se na vsakem motorju z direktnim vbrizgom). Razen @scania ki je picajzel se na tem forumu s tem ni ubadal še nihče. Edini večji servis so svečke na 125kkm, ostalo je vse menjava olja/filtrov.

 

Jaz ti predlagam da greš na probno vožnjo in se potem odločiš. Meni je ta 2.5 motor majka, lahko se voziš uglajeno na 1200 obratih ali pa tiščiš kot norec. Sem prevozil že skoraj 60kkm z njim sedaj v 2 letih in dejansko razmišlam da bo moj naslednji avto spet M6 s tem motorjem. :zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če nisi veliko po avtocestah, bo razlika v porabi še bližje dizlu. Verjetno okrog 8litrov.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sedaj ko se vozim manj, je ocena nekje med 25 in 30 kkm letno.
Res bi bilo zanimivo slišati glede porabe od koga, ki je vozil oba.
Kot rečeno - prej sem malo načrtoval RAV4, pa so še vedno precej dragi. Malo pa me ima, da bi res za nekaj časa imel še bencinarko. CX-5 je sicer super avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom tako rekel...jaz imam normalno okoli 10L porabe,sam skoz samo po Ljubljani...od semaforja do semaforja,in z dokaj težko nogo...tudi redno dam na "sport" in "sam dal"😁...k ga je treba tudi kdaj ogreti,ker večinoma laufa 15 min. in ga že ugasnem.

Zame poraba ni tak problem,ker delam zelo malo km.

Bom pa rekel še to-sem lih kar imel za tri dni Škodo Kamiq 1.0L turbomlinček z 109 konji in 7-stopenjskim DSGjem.

Naredil sem le 63km po Lj. +obvoznica,in pahko rečem,da ga nisem niti približno tako teral kot Mazdo,in je čez mesto bila povprečna poraba cca.7,5-8L, kakor sem pa sel na obvoznico pa prec 10L+...z tem,da avto nenormalno teži k temu,da bi ugasnil motor,skoz šalta tako,da vozi v zelooo nizkih obratih,razen če ga "pokaš" seveda...šalta ok,razen ko lezeš je "živčen" in čisto spusti v ler,ugasne motor čepeav še lezeš komu za rit...pol pa apet vžge,potegne..."drek" v mojih očeh...pač DSG.

Mi je bilo zanimivo v primerjavi z Mazdo...ker jaz nisem lih referenca med "šparavci",pa se mi je zdelo,da je v porabi v primerjavi "tam-tam"...

Se zavedam,da je 2,5motor lahko tudi sparoven...po moje čez mesto je mogoče doseči tudi 8L ali manj...sam ga moraš pač tako voziti,kar pa jaz "nočem znati"😁 

 

Bo pa za "mojo sorto"voznikov zanimiv naslednji podatek z vožnje od semaforja do semaforja...kaj mislite,kateri bolj "potegne"?,Mazda CX-5 2,5 (na Sport) ali Fiat 500 Abarth.....po moje tipu ni bilo čist nič jasno😂🤣

IMG_20231017_080537.jpg

IMG_20231017_080613.jpg

IMG_20231017_110951.jpg

IMG_20231017_111313.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.