Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je godlike napisal:

A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.

 

Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.

 

 

Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.

 

Center Bologne:

Screenshot_20240504_075408_Fuelio.jpg

Center Firenz:

Screenshot_20240504_075659_Fuelio.jpg

To so živi podatki od uporabnikov za RON95.

Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.

Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše? 

Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas.

Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.

 

Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.

 

Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.

 

To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉

 

Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.

 

Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka.

V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je godlike napisal:

Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.

 

Alex tanka pod kozolcem. Na uradnih pumpah so itak šalabajzerji 😂

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Boss napisal:

 

Alex tanka pod kozolcem. Na uradnih pumpah so itak šalabajzerji 😂

Ne, tankam tam, kjer je najcenejše. Preden tankam pogledam na internetu, kje je v bližini najcenejše gorivo in kdo je ponudnik. Je nekaj dražje, a z njihovim shell benzinom naredim več kilometrov kot s kako našo Petrol župco. Sicer pa na Petrolu nisem  tankal že jakih deset let. Mogoče parkrat v življenju. Najslabše gorivo prodajajo, definitivno. 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Alex napisal:

Sicer pa na Petrolu nisem  tankal že jakih deset let. Mogoče parkrat v življenju. Najslabše gorivo prodajajo, definitivno. 

 

 

Kako pa ves, ce tam nisi tankal ze toliko let??? 🥴 Jaz vecinoma tankam na Petrolu, ker je vecinoma na poti ... pa nisem imel se nikoli kaksnih problemov ...

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

24 minutes ago, Jest said:

 

 

Kako pa ves, ce tam nisi tankal ze toliko let??? 🥴 Jaz vecinoma tankam na Petrolu, ker je vecinoma na poti ... pa nisem imel se nikoli kaksnih problemov ...

Pa meni se zdi da ima MOL boljše gorivo kot Petrol. Jasno nimam res kakšnih tehtnih argumentov, recimo temu gut feeling 😉. Sicer bi rajši tankal pri Petrolu kot pri Madžaru, samo res mislim da ima Petrol najslabše. Je pa res, da verjetno nekaj prinese tud variacija med posameznimi črpalkami. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MOL/INA ima menda bencin E10, ki je recimo v Nemciji praviloma cenejsi od E5 ... in je menda slabsi za bencinske motorje ...

 

image.png

 

Petrol in Shell imata zaenkrat se vedno povsod E5  ...  

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

Kako pa ves, ce tam nisi tankal ze toliko let??? 🥴 Jaz vecinoma tankam na Petrolu, ker je vecinoma na poti ... pa nisem imel se nikoli kaksnih problemov ...

 

Jaz tud večino na Petrolu pa nikoli v 35 letih, ko imam izpit ni bilo težav pri nobenem ponudniku.

 

Tudi, če grem gledat za nazaj, razlike v porabi pri različnih skoraj ni tako, da tudi to ni faktor. Seveda primerjam standardno vožnjo in ne nekih potovalnih ekstremov, kjer je logično, da bo poraba manjša pri konstantni vožnji.

 

Mi je pa res nenavadno kako imajo največ za udrihat po nečem ravno tisti, ki tega ne uporabljajo. Kako za vraga vedo, da neki ne štima. To mi ne bo nikoli jasno :nevem:

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem točil pri MOL na Rudniku v neposredni bližini McDonalds-a in opazil da imam za enako ceno 120km večji doseg kot če bi tankal na PETROLu. 

Se pozna da dodajajo manj aditivov in ostale svinjarije ter vozilo tudi boljše deluje. 

Cene so večinoma enake, ampak je pa razlika v delovanju, mazanju in ostalih malenkostih. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to sodite po samih enakih relacijah? Jaz jih nimam čisto nič in težko sklepam. Sem pa včasih naredil tudi 40.000 km na leto in tam bi bilo mogoče lažje sklepati. Sem pa vedno točil na MOLu, takrat še dizel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekdaj smo vsi točili na Petrolu in tu in tam na INI. Ko se je pa pojavil OMV sem opazil, da na polni tank prevozim 100km več.... :nevem:

Kako je trenutno pa ne vem 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni po novem na slovenskih MOL črpalkah MOL gorivo=INA gorivo? 

 

WWW.DELO.SI

Skupina MOL in INA sta konec junija postali lastnici 130 bencinskih servisov OMV v Sloveniji. Zdaj zasedata drugo mesto na slovenskem trgu in imata edina v regionalnem okolju proizvodnjo ter predelavo in...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar je bilo prej pri nas Mol, je ratal Shell, kar je bil OMV so pa ene Ina in ene Mol.

 

Kaj kdo toči pa dejansko nebi vedel...da se naredi z enim bencinom 10-15% več kot z drugim, mi tudi malo dvoma zaseje ko preberem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da dandanes ni več take razlike med bencini, ker je več inšpekcijke kontrole o kakovosti goriv le dodana biogoriva v dizlu je problem, tega pa Petrol dodaja več kot ostali ponudniki.... 🥴😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo bili za prvomajske v Italiji pa mi je ena reč padla v oči.

 

Ko je Janša pri nas "odprl" cene, so vsi prodajalci dvignili cene, ampak še vedno so bile enake. Mogoče je bilo 0,03€ razlike, več mislim da ne. V Italiji je ravno tako odprt trg. Ampak je razlika v cenah tudi po 0,20€... In to v istem mestu. Recimo v Genovi smo bili bolj pozorni na to. Na štirih kilometrih smo videli razlike v cenah in je bilo med najdražjo in najcenejšo po 20 centov za liter razlike...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej si ne želiš tega, da boš iskal najnižjo ceno kot da bi bil mal fuknjen? Men je ravno to všeč, da zapeljem na pumpo in sploh ne gledam kolk je cena, ker je dobesedno znana. Ok pač na AC-ju ne tankam več, ker se mi neumno zdi, da bi jim puščal po 30 centov/liter.

 

Bistvo je to, da cena gre že danes lahko nižje, ampak ne gre, ker tankštelarji tega nočijo, bi pa v trenutku deregulacije šli vsaj za 20 centov gor al pa še več, ker je zdaj še manj konkurence. Nenasitni so.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi kvaliteta bencina je zelo različna po teh črpalkah, ni kot pri nas da je bencin popolnoma isti, oz. dokler je bil OMW je bil čisto isti kot petrol.

Drgač, ko živiš nekje kjer so take razlike, se hitro naučiš kje so ta poceni črpalke z vredu bencinom, ne morš pa kar na vsako zavit ko te prime tankat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ...

 

Bistvo je to, da cena gre že danes lahko nižje, ampak ne gre, ker tankštelarji tega nočijo, bi pa v trenutku deregulacije šli vsaj za 20 centov gor al pa še več, ker je zdaj še manj konkurence. Nenasitni so.

 

Točno to sem imel v mislih, samo nisem znal tako dobro zapisat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.24UR.COM

Vlada se tokrat ni odločila za spremembo trošarin, kar ob znižanju cen goriv na borznih trgih pomeni, da se bomo naslednjih 14 dni vozili ceneje. Opolnoči se bosta pocenila tako bencin kot dizelsko gorivo –...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 5. 2024 ob 10:21 je SeekK napisal:

Kar je bilo prej pri nas Mol, je ratal Shell, kar je bil OMV so pa ene Ina in ene Mol.

 

Kaj kdo toči pa dejansko nebi vedel...da se naredi z enim bencinom 10-15% več kot z drugim, mi tudi malo dvoma zaseje ko preberem.

Ne bo držalo.

 

Vse OMV, je pod krila vzel Mol in potem ukazano količino oddal.

Tudi eni Moli so postali Shell in ne samo OMV-ji.

Tudi Molov je bilo prej več, kot je zdaj Shellov.

Maksimalno količino po nakupu OMV-ja, pa je ukazal nek državni urad proti monopolu.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.