Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 51 minutami je Janez007 napisal:

 

2 vijaka se s časoma odvijeta ... dokler se ne izgubita, bo ključ OK. Mogoče bo treba okrog vijaka malo teflonskega traku. 

 

Ključ sicer izgleda narejen zelo kakovostno, koliko točen pa je nastavljen navor, to je pa drugo vprašanje. :) 

 

image.png

 

 

Daj na vijake tread locker.

Jaz mam Loctite 243.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano
pred 2 minutama je godlike napisal:

Daj na vijake tread locker.

Jaz mam Loctite 243.

Glih to sem hotel napisat 👍

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

2 vijaka se s časoma odvijeta ... dokler se ne izgubita, bo ključ OK. Mogoče bo treba okrog vijaka malo teflonskega traku. 

 

Ključ sicer izgleda narejen zelo kakovostno, koliko točen pa je nastavljen navor, to je pa drugo vprašanje. :) 

 

image.png

 

 

Malo lepilnega traku in bo rešeno. 😉

Drugače pa ja, orodje iz Lidla in hoferja je prva liga. 😄

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
8 minutes ago, TiEn said:

Glih to sem hotel napisat 👍

Toj to ja, varovalo navojnih zvez :)

 

Sem ga uporabil že pri tistih fedrih, ki prednjo haubo držijo gor, ker tam če se kaj losa, ne vem kako dobiš potem matico nazaj :)

 

 

Napisano

Gume naročene (Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3), upam da jih do petka dobim in premontiram. Zdaj pa raje z drugim avtom naokoli za te 2-3 dni.

Najlepša hvala vsem za nasvete, pomoč in vse informacije!! 

 

Upam da bodo kaj boljše kot te Nexenke, čeprav so se dobro držale ceste v suhem (po mokrem malo manj). Ampak da jih je v dveh letih čisto pobralo - ne morem verjeti. Sem računal da bodo gume za 4 leta oz. nekje 45.000 km... 

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano

Pa na optiko pelji pod mus.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 minutama je TiEn napisal:

Pa na optiko pelji pod mus.

ja, najboljš je da narediš vse naenkrat, sepravi vulkanizerstvo + optika

 

brez da se vmes voziš

 

da je pač res nova nova guma in frišna nastavitev

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 8 minutami je Jaka32 napisal:

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Samo takrat, ko opazis neenakomerno obrabo - kot v tvojem primeru.

 

Ali pa po menjavi fedrov (npr. s kakimi športnimi) ...

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Napisano
pred 27 minutami je Jaka32 napisal:

Gume naročene (Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3), upam da jih do petka dobim in premontiram. Zdaj pa raje z drugim avtom naokoli za te 2-3 dni.

Najlepša hvala vsem za nasvete, pomoč in vse informacije!! 

 

Upam da bodo kaj boljše kot te Nexenke, čeprav so se dobro držale ceste v suhem (po mokrem malo manj). Ampak da jih je v dveh letih čisto pobralo - ne morem verjeti. Sem računal da bodo gume za 4 leta oz. nekje 45.000 km... 

 

Pač to je bolj low budget guma. Ni zastonj toliko cenejša kot top gume, ki zdržijo bistveno več let +kilometrov. 

 

 

Napisano

Zakaj pa  Asymmetric 3? Niso to starejši model?

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 24 minutami je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Ne, optiko naredis po potrebi; samo na novem setu pnevmatik - ali pa ko moras menjavat kak kos podvozja..ali pa ko zapeljes v kaksno jamo in cutis da ti volan vlece postrani

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 33 minutami je g.Wankel napisal:

Zakaj pa  Asymmetric 3? Niso to starejši model?

Mogoče ni drugega od GY ponudilo za njegovo dimenzijo.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
Pred eno uro je g.Wankel napisal:

Zakaj pa  Asymmetric 3? Niso to starejši model?

 

Na liderpnevmatik je mislim da edina z B/A oznako.

Ventus prime 3 je B/B

Michelin pilot sport 4 je D/A

Gripmax je tudi D/A

 

... ostalo pa že slabše.

Napisano
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

V bistvu ne rabiš, če nisi kaj šraufal ali pa, če sumiš, da si kam udaril. Mazda ima to res dobro narejeno in ne rabiš hodit skoraj nikoli na optiko. Jaz sem bil samo enkrat z  rdečo 6-ko, pa, še takrat je rekel, da je vse v nulo naštelano. 

Boš videl, da bo z GY vse v redu. 

Pravkar je Jaka32 napisal:

 

Na liderpnevmatik je mislim da edina z B/A oznako.

Ventus prime 3 je B/B

Michelin pilot sport 4 je D/A

Gripmax je tudi D/A

 

... ostalo pa že slabše.

Assimetric 3 je res starejši model, a še vedno top guma. Sem jih imel na stari 6-ki. Edino po petih letih so malce razpoka le na bokih. Kot vsaka guma. 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

 

In pazi, kam pelješ na optiko. Da ne bo slabše kot prej...

 

V Novi Gorici je bil možakar, ki je odlično naredil optiko podvozja. Ampak je bil 15€ dražji od drugih, pa ni imel prometa in je zaprl. Je pa res, da je pri njemu samo priprava trajala dlje kot drugje vse komplet. Ampak naredil pa je...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Od kod si...

Lahko priporočam kvalitetnega...

Napisano
Pred eno uro je Shrek napisal:

Od kod si...

Lahko priporočam kvalitetnega...

 

Lahko Šentjur, Celje, Sevnica.

Po možnosti, da mi še gume menja hkrati, da ne rabim drugam vozit.

Napisano

Če zamenjaš gume in se pelješ 50 km, ne bo kaj hudega... 

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Jaka32 napisal:

Bom!

 

Na koliko časa pa vozite avto na optiko? Vsakič ko menjate iz letnih na zimske, ali... ?

Mazdo vozim ze vec kot 10 let in se nikoli nisem delal optike. No, lazem enkrat sem jo delal preventivno in sicer pred montazo novih pnevmatik pa se to sem jo delal po nepotrebnem, ker je vse stimalo. Vmes sem tudi menjal spodnje roke, lezaje itd. in nikoli ni bilo potrebno delati optike. Tudi pnevmatik mi ni nikoli neenakomerno pobiralo...

Letne- zimske menjam sam in nikoli ne peljem na centriranje. Na novo mi centrira samo takrat, ko kupim nove pnevmatike. Letno delam 20.000 km

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 6
  • Hvala 1
Napisano (urejeno)

Zanimivo kar se optike tiče... 

Popravljeno od Shrek
Napisano
pred 4 urami je Jaka32 napisal:

 

Lahko Šentjur, Celje, Sevnica.

Po možnosti, da mi še gume menja hkrati, da ne rabim drugam vozit.

Za naš konec sem bral, da je AvtoUri dober za optiko. Sam pa zaenkrat z njim še nimam izkušenj. 

Screenshot_20230322_213616_Chrome.jpg

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Napisano
pred 4 urami je Scr3am napisal:

Mazdo vozim ze vec kot 10 let in se nikoli nisem delal optike. No, lazem enkrat sem jo delal preventivno in sicer pred montazo novih pnevmatik pa se to sem jo delal po nepotrebnem, ker je vse stimalo. Vmes sem tudi menjal spodnje roke, lezaje itd. in nikoli ni bilo potrebno delati optike. Tudi pnevmatik mi ni nikoli neenakomerno pobiralo...

Letne- zimske menjam sam in nikoli ne peljem na centriranje. Na novo mi centrira samo takrat, ko kupim nove pnevmatike. Letno delam 20.000 km

 

Enako, na Mazdah v 20 letih ni bilo nikoli potrebe. Sem pa vseeno šel narest optiko na prejšnji, ko so mi roke obnavljal. Je rekel mojster, da pri Mazdah ni potrebe, ker je to pravilno narejeno, ampak sem vseeno za ziher naredil optiko in je bil rezultat v predpisanih mejah in niso nič opravljali.

 

Jebat ga nekoč so mi KIA Clarusu menjali amortizerje in ker sem bil še mlad pa neumen nisem vprašal a bi bilo treba optiko narest, mojstri me pa niso na to opozorili. Opazli sem kaka dva meseca kasnje, ko sem imel parkiran avto z dokonca odvitimi kolesi in je bila 2 leti stara guma že čist plešasta na notranjem robu. Pol pa gre tisti pregovor "koga je pičila kača se boji zvite vrvi".

33112_1.png

Napisano

Natočil vitrex za -30 🤣

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru. Drugače pa imaš 100% prav. Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča. Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih. Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen.... In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil. In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲.... Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬 Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁   Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.  
    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.