Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

dne 27. 7. 2023 ob 9:28 je Haxballer napisal:

Avtoklepar ga je malo porisal (morda za brezveze), da ga kasneje peljem k cenilcu (Triglav). Ali pa bom avto peljal pod skener, ko me pokličejo s Triglava ...

 

 

IMG_20230727_091138.jpg

IMG20230727074259.jpg

IMG20230727074025.jpg

 

Kot da bi dobil norice - povsod neke pikice...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 let star avto se že malo zavoha, zato sem ga včeraj osvežil z ozonom.

 

Lansko leto mi je razložil avtoelektričar, kako z ozonom odpravlja smrad iz klimatskih naprav (dezinfekcija). Nekaj sem si zapomnil, nekaj pozabil. Včeraj je šlo pri meni doma takole:

 

- zadnjih nekaj km sem se vozil brez prižgane klime - da se je posušil uparjalnik klime pod konzolo (mokrih površin ozon ne more dezinficirati, ker ne prodre do plesni, bakterij )

- odstranim tepihe, prtljažno korito, osvežilce, odprem predale, ... da ozon doseže vse površine

- iztaknem kabinski filter

- prižgem avto, ventilacijo nastavim na kroženje

- v avto postavim generator ozona + sobni ventilator na zadnji sedež - da zrak po kabini močno kroži

- avto zaprem in vključim generator + ventilator za 15 minut

- generator izklopim, pustim pa prižgan ventilator za nadaljnjih 15 minut

- na stežaj odprem vsa vrata in pustim 2 uri odprto

- namestim nov kabinski filter

 

POZOR: Ozon je nevaren za človeka, živali, rastline! V prostoru, kjer se dela ta postopek, zato ne sme biti prisotnih živih oseb, živali, rastlin! Po končanju, je treba prostor temeljito prezračiti ....

 

Zaenkrat kaže OK, poseben vonj, kot da bi kabino našprical z varikino. 😄

 

 

image.png

 

image.png

 

Generator sem kupil na AliExpress. Čeprav ima CE oznako  🙃 (proizvajalec jamči, da je skladen z evropskimi direktivami o električni varnosti), že na prvi pogled ni skladen. 😥 Na napisni tablici (slabi etiketi, ki se bo nekoč odlepila sama od sebe) piše, da je nazivna napetost 220V, čeprav se v EU že 30 let uporablja 230V, poleg tega je kovinsko ohišje - neozemljeno, sklepam, ker vtič sploh nima ozemljitvenega kontakta (ni šuko) in je zato ta naprava, v kateri naj bi bile celo elektrode s 3.000 V napetosti, smrtno nevarna! 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je SpEkTr napisal:

A je kaj haska od tega? Se lahko še za kaj drugega uporablja to?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

 

Ja, smrdeči čevlji, obleka, plesnivi prostori, ... ko smrdi po plesni, bakterijah, ... dezinfekcija klime ... 

 

POZOR: Ozon je nevaren za človeka, živali, rastline

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem pa po enem mesecu raznih toyot hybridov prišel nazaj na mojo mazdo. Seveda takoj opral notri veni in do Lipnice na pijačo skočil. Po 5 letih mi je še zmeraj neizmerni užitek vožnja z mazdo, kot je bilo prvi dan. Tak sem vesel, da bi ji kar olje menjal pa čeprav je 800km od menjave.

Popravljeno od scania
  • Všeč 2
  • Haha 6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Boss napisal:

 

Torej kaj si pil, da te je pojačalo? :hudicek:

Opa opa, sem popravil. Ma veš kak to zgleda ko človek s prsti dinozavra piše na telefon 😂😂😂😂😂

Bil pa je radler in me je res tudi malo pojačalo 😂😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se enkrat podobna slika, kot v drugi temi... samo fokus je drugje :D ...

 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 7/20/2023 at 6:44 PM, Jest said:

Fino si je prej pogledat kaksna navodila, kako se zadeve razdirajo ... in si potem vcasmes cas :) ... Ce nimas ravno dveh levih rok in si vsaj malo tehnicnega tipa... potem ne bi smelo biti problema ... Youtube je za to odlicen vir ... 

 

Jaz sem tudi v CX-5 sam zmontiral CarPlay modul... pa recimo DashCam... Slednjo sem zmotnrial tudi v CX-60, kjer pa je bilo malo tezje, ker je se prevec nov avto in ni prav veliko vodicev, kako se kaj razdre ... Ampak je vseeno slo :D ...

Prosil bi za link za nabavo CarPlay modula...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je vzupan3 napisal:

Prosil bi za link za nabavo CarPlay modula...


V tej temi je nekaj linkov

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem jo zavaroval in podaljšal prometno dovoljenje. Za enako zavarovanje pri isti zavarovalnico se mi je podražilo iz cca 340€ na 500€.....🥴

Pristojbina za uporabo cest je pa zaenkrat ostala na isti višini.👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.