Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Mogoče bo koga zanimalo. Po precej mesecih iskanja se je pred nekaj dnevi pojavila možnost prikaza OBD podatkov na zaslonu infotainmenta, na katerem teče Android Auto.
Uporablja kar Torque, če ga imaš nameščenega na telefonu.
Zadeva se imenuje AA Torque, nekaj vrstic sem prejle nakracal na blogu
UPDATE: še sličica.

20230919_042651.jpg

Popravljeno od kacnje
  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Tilen5 napisal:

A to prevleka za volan? Kje kupujete te zadeve? Moj volan je na levi strani kjer drzim roko čisto oguljen... kljub pravilni negi

 

Aliexpress 🙂

pred 26 minutami je Janez007 napisal:

Včasih smo okrasili šele dan pred božičem .... 😃

 

Potem so BMW-ji bozicni ze iz tovarne 🙂

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Alex napisal:

Janez, vsak ima svoj okus. 

 

Ja, imaš prav. Dober ali slab. 😁

 

Če gremo od avtov k našim slovenskim hišam .... živozelene, vijolčne, enokapnice, dvokapnice, štirikapnice, ... v isti vasi cela paleta arhitekturnih vložkov, stilov... Nisem strokovnjak s tega področja, ampak ko je na kupu večje število podobnih reči (avtov, hiš,...) je pogled nanje bolj prijeten, če so reči čimbolj usklajene, enostavne (malo barvnih odtenkov). Nekaterim pa rata tudi pri pri uporabi široke barvne palete ... mal nakladam ... 

 

N. Korea to send art troupe to S. Korea, next talks set for Wed.

 

Buy Desigual black Sweetheart Neck Floral Print Dress for Women in Manama,  Riffa

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Gregster napisal:

Uff. Nice. A je zlo težko montirat? Je modul že brezžični?

Ja, nekaj srednjega. Najbolj me je skrbelo, da ne bom polomil plastike. Na poti domov sem kabino segrel, da je bila potem plastika bolj prožna. Brez videa, ki ga je objavil @vzupan3, bi bilo veliko težje. En vijak v armaturi (nastavek 10 mm) in trije križni vijaki v konzoli. Sam se odvil še 4, da sem ven dobil zadnji del konzole in modul iztaknil kar na mizi.

 

Modul je žal na USB kabel, zaenkrat pa vse dela, tudi na dotik, seveda ko Mazda stoji.

 

 

Najprej se odpre in iztakne predal sovoznikovega sedeža. To verjetno vsi znamo, ko menjamo kabinski filter. No meni se ponavadi iztakne še amortizerček in pade dol ... 😃

 

Potem se iztakne spodnji del sprednje sovoznikove plastične stranice konzole ... tako prideš tudi do drenažne črne gumijaste cevi klime. Ta stranica je spredaj naravnost naprej zataknjena v luknjo armaturne spodnje plastike, levo ob sovozniku pa se enostavno samo potegne naravnost ven. Dokaj enostavno, skoraj ne moreš falit, če nisi slep. :) 

 

Sledi okrasna letev, na katero se držijo šobe sredinskih zračnikov, na sredi pa je gumb za vse 4 žmigavce. Tega sem se najbolj bal. Začneš na desni (nad predalom), s prsti previdno vlečeš ven spodnji in zgornji rob ter se počasi premikaš proti levi - proti sredini armature. Previdno povlečeš ven, da iztakneš konektor za žmigavce. Izpukljeno plastiko umakneš na zadnje sedeže. Poomagal sem si še s plastičnim orodjem, ki sem ga v ta namen tudi nabavil na AliExpress in je prišel sočasno z modulom.

 

image.png

 

20230928_162137.jpg

 

20230928_162140.jpg

 

Zadaj za izpuljenimi šobami je kakšne 30cm globoko na sredini armature vijak z matico M10, s katerim je privijačen zaslon skupaj z elektroniko. Tukaj je treba imeti dovolj dolg podaljšek ključa z nastavkom M10 in biti previden, da vijak po odvitju kam ne pade .. kar se mi ne srečo včeraj ni zgodilo. Pomagal sem si s prsti, mogoče ne bi bilo slabo še s kakšnim magnetom - za vsak slučaj.

  

image.png

 

20230928_162417.jpg

 

 

Sledi demontaža konzole, ki se jo lotiš v 4-ih delih: Sredinski predel z gumbi (privijačen s 3-mi svetlimi križnimi vijaki), zadnji predal privijačen z 4-imi temnimi križnimi vijaki, plastika okoli prestavne ročice (se samo iztakne) in spredaj še odlagalna površina (pod CD enoto) - se samo iztakne.

 

Odpeti je treba 2 konektorja pod gumbi konzole.

20230928_163110.jpg

 

20230928_165221 (1).jpg

Stari modul zataknjen v zadnji del konzole in je pripet s tremi konektorji.

20230928_170436.jpg

 

20230928_163851.jpg

 

 

 

20230928_162451.jpg

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

20230928_164123.jpg

 

Priprava novega para kablov - oviti je treba s samolepilno penico, ki je bila priložena modulu. Sam sem snop dodatno ovil z izolirnim trakom (po izkušnjah pena po nekaj letih začne razpadati ... to se vidi okoli prezračevalnih šob, ki so prav tako obložene s peno ...😪

Položena kabla, ovita v peno in izolirni trak, sem po tem, ko je bil speljan od modula do zaslona na nekaj mestih pritrdil s priloženimi vezicami, nekaj večjih pa sem uporabil svojih (priložene so zelo tanke, tako da sem jih komaj spel skupaj - niso praktične za montažo).

 

20230928_172046.jpg

 

20230928_172041.jpg

 

20230928_172503.jpg

 

Te naše Mazde so zelo plastične, to viidiš, ko jih začneš razdirati. Veliko je tudi delov "Made in China" Problematične so tudi tesnilne pene, ki zaradi slabe kakovosti v pogojih vročine-mraza začnejo v nekaj letih razpadati in ne opravljajo več temeljito svoje naloge (ni več temeljitega tesnenja, kompaktnosti, kar pomeni, da se ustvarijo pogoji za čričke). :( 

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 6
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče bo koga zanimalo. Po precej mesecih iskanja se je pred nekaj dnevi pojavila možnost prikaza OBD podatkov na zaslonu infotainmenta, na katerem teče Android Auto.
Uporablja kar Torque, če ga imaš nameščenega na telefonu.
Zadeva se imenuje AA Torque, nekaj vrstic sem prejle nakracal na blogu
UPDATE: še sličica.
20230919_042651.thumb.jpg.43a6f77cc329322610f38debe71bb0b7.jpg
Thx, bom probal. A ta performance monitor si tudi moral namestit?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je SpEkTr napisal:
dne 18. 9. 2023 ob 20:19 je kacnje napisal:
Mogoče bo koga zanimalo. Po precej mesecih iskanja se je pred nekaj dnevi pojavila možnost prikaza OBD podatkov na zaslonu infotainmenta, na katerem teče Android Auto.
Uporablja kar Torque, če ga imaš nameščenega na telefonu.
Zadeva se imenuje AA Torque, nekaj vrstic sem prejle nakracal na blogu
UPDATE: še sličica.
20230919_042651.thumb.jpg.43a6f77cc329322610f38debe71bb0b7.jpg

Thx, bom probal. A ta performance monitor si tudi moral namestit?

Tako je.
Pojdi kar po korakih po avtorjevih navodiliih. Ima jasno napisano, tudi sama aplikacija me je prijetno presenetila. Sploh za beta verzijo, saj je presenetljivo speglana in brez težav.
Edino imena teh aplikacij lahko kdo pomeša, ampak kar po navodilih pojdi. Je zelo hitro nameščeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@SpEkTr, kaj je to, vse imaš 0 stopinj??? 😂

 

Mene pa zanima, ali ima sploh smisel to inštalirat, če imaš Mazdo bencinarja? Odkar sem se poslovil od Mazde diezel, mi OBD2 adapter leži nekje v omari. Torej katere parametre bi bilo zanimivo opazovat na bencinarki? Ste naložili specialne Mazdine PID-e?

 

Dolgčas ... 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Janez007 napisal:

@SpEkTr, kaj je to, vse imaš 0 stopinj??? 😂

 

Mene pa zanima, ali ima sploh smisel to inštalirat, če imaš Mazdo bencinarja? Odkar sem se poslovil od Mazde diezel, mi OBD2 adapter leži nekje v omari. Torej katere parametre bi bilo zanimivo opazovat na bencinarki? Ste naložili specialne Mazdine PID-e?

 

Dolgčas ... 😃

0 stopinj je prvih nekaj sekund, preden se vzpostavi povezava. Kot pri Torque.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Janez007 napisal:

Evo, sedaj je še naša trojka po 3 urah počasnega dela okrašena. 😁

 

20230928_161752.jpg

 

20230928_180650.jpg

 

IMG_1298.JPG

 

 

 

 

Too, bravo!

 

Pridem na montažo tudi sam med 9 in 15 oktobrom, prosim za termin, hvala lepa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je NevLado napisal:

Too, bravo!

 

Pridem na montažo tudi sam med 9 in 15 oktobrom, prosim za termin, hvala lepa

 

Ful sem zaseden (imam že 5 drugih najavljenih za zmontirat), ampak zate Lado bom našel luknjo. :) A modul si že naročil? Sam sem na pošiljko iz Kitajske čakal 17 dni! :) 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Gregster napisal:

Uff. Nice. A je zlo težko montirat? Je modul že brezžični?

 

Men je pa boljs, da je zicni, da se telefon kr sproti polni 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

 

Ful sem zaseden (imam že 5 drugih najavljenih za zmontirat), ampak zate Lado bom našel luknjo. :) A modul si že naročil?

 

 

 

:lol::lol::lol:

 

Ne, a pridem najprej na posodobitev pa pol naročim al čm že kr naročit pa držimo pesti da gre posodobitev čez

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.