Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 44 minutami je Jaka32 napisal:

Kdaj pa se menja akumulator? Imate kakšne znake, razen da "vergla" preden užge avto? Jaz imam še prvega notri, start-stop, avto je star 5 let.

Izmeriš ga z inštrumentom in vidiš ali pa če pokličeš jasnovidca, da ti pove:bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Ne dolgo vergla ampak slabo vergla-težko obrača.☹️

Na netu si poglej o Ak,če hočeš več izvedet😀

 

 

Tako je... Ce dolgo vergla, je ponavadi narobe kaj drugega (dotok goriva, svecke, kaj zapacano, ...) 

 

Sicer sem pa nekaj sporocil dal slike, kaj napise med napakami, ce je akumulator slab ... pa ponavadi i-Stop prvi neha delat... ceprav pri sedanji CX-5 mi je i-Stop normalno deloval... pri prejsnji sestici pa je recimo i-Stop nehal delovati, ko je bil akumulator slab ... So mi ga enkrat menjali v garanciji, ko sem imel probleme z i-Stop ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo razlicni... Jaz imam vedno vkljucenega... ravno vceraj sem slucajno opazil, ko sem se malo sprehajal po menijih infotainmenta ... da je v petih letih motor zaradi i-Stopa bil ugasnjen slabih 24 ur ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Jest napisal:

Smo razlicni... Jaz imam vedno vkljucenega... ravno vceraj sem slucajno opazil, ko sem se malo sprehajal po menijih infotainmenta ... da je v petih letih motor zaradi i-Stopa bil ugasnjen slabih 24 ur ... 

Ja, že, ampak na račun tega sistema se je tudi motorju življenjska doba skrajšala za 240 ur in možnost okvare povečala za 24-krat. 😃

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... tole je malo napihnjeno... Motor je prilagojen takemu delovanju... in bo zdrzal precej vec, kot bo zdrzalo ostalo :D ... Vemo pa da ekologija stane ... :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ropota smo se zmenili ,težava je bila z ohišjem zračnega filtra. Nisem še pogledal kakšna je bila rešitev, nekaj s podlaganjem pene.

Še mi be pa že 2x v nekaj dneh prižgalo opozorilo za tlak v pnevmatikah. Na prvi uč ni vidnih sprememb . A je že kdo imel težave s tem. Avto nima senzorjev v gumi ampak računa preko abs senzorja.

Grem danes preveriti tlak v posamezni gumi pa vidimo. Je pa še ena fora, tyre rotation, če sem ga vključil se ravno tako začne ta lučka za tlak prižigat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za začetek lepo napolni po predpisih (po možnosti bolj hladne). Nato sedi v avto, daj kontakr in drži tisto tipko SET za tlak v pnevmatikah. Toliko, da zapiska, če se ne motim.
Potem pa boš videl - če se ti še kaj pojavi, bo treba bolj resen pristop.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Ropota smo se zmenili ,težava je bila z ohišjem zračnega filtra. Nisem še pogledal kakšna je bila rešitev, nekaj s podlaganjem pene.

Še mi be pa že 2x v nekaj dneh prižgalo opozorilo za tlak v pnevmatikah. Na prvi uč ni vidnih sprememb . A je že kdo imel težave s tem. Avto nima senzorjev v gumi ampak računa preko abs senzorja.

Grem danes preveriti tlak v posamezni gumi pa vidimo. Je pa še ena fora, tyre rotation, če sem ga vključil se ravno tako začne ta lučka za tlak prižigat. emoji4.png

Meni se je enkrat. Je bilo v sprednji levi 2,4 bar namesto 2,6. Na prvi pumpi sem jo napolnil na 2,6 in od takrat je mir. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Bini napisal:

Naredi kot ti je @kacnje opisal.. 👍

Najprej moraš napolniti gumo, da je enako napolnjena kot sosednja, šele nato  tako resetiraš napako. Lahko pa imaš recimo obe sprednji gumi 2,6 in obe zadnji 2,4 in ti ne bo javilo napake. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko ima tudi eno sprednjo 2,6 in drugo 2,4 in inicializira… in bo sistem to razumel kot pravilno… 🤪😝

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Tako je. No bilo nobenih razlik, prednji 2.6, zadnji 2.5. Sem še enkrat inicializiral, pa da vidimo.

Če ti počasi ne pušča katera izmed gum, bo v redu. Sicer sem pa takrat prebral, da zna včasih ta sistem malo ponagajati z lažnim alarmom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Slivka napisal:

U, dobro, da si me spomnil! Jaz jih še nisem, jih pa bom.

Najbolj zoprno je, ko potem primrzne tesnilo ob kovinski del in se na silo odpre ter zatrga. Tesnila pa draga,kot da so iz Swarovski kristalov, heh.

 

Preventiva se vsekakor izplača. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Z M A J napisal:

Najbolj zoprno je, ko potem primrzne tesnilo ob kovinski del in se na silo odpre ter zatrga. Tesnila pa draga,kot da so iz Swarovski kristalov, heh.

 

Preventiva se vsekakor izplača. :)

Vsi omenjate vrata. Kaj pa hauba?🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.