Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Ena čist tko neumestna. Začetk meseca sem dobil e-poštno sporočilo, da imam letni servis 13.10.2022. Se pravi naj bi bilo takrat ravno leto naokoli. Ker me spomin še ni čist zapustil in lansko leto ni tako daleč nazaj, se mi je zdelo čudno pa sem šel preverit kdaj sem lani imel servis. In glej ga zlomka je to bil datum 28.10.2021.

 

Se pravi me zdaj vabijo 15 dni prej - sej ni ne vem big deal ampak vseeno to nekako zgleda kot tak rahli nateg, da vsako leto 15 dni prej prideš na servis kot je po planu rednih servisev. A je še kdo opazil kaj podobnega?

 

Aja, kilometrov je pa še 5500 do predvidenega servisa tako, da le ti tudi niso vzrok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Mogoče samo 2 tedna prej pošljejo, da imaš še malo časa da se najaviš, pa seveda ni nujno, sa si takoj na vrsti... 😊 

Jaz tudi mislim, da zato pošljejo malo prej, saj so čakalne vrste - pa še oni si bolje razporedijo delo.

Meni se to ne zdi nateg.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče bo bolje razložil sam tekst, ki so mi ga poslali - to me je zmotilo, da je servis treba opravit do 13.10.2022, ker lahko bi napisali da zaradi daljših čakalnih vrst priporočajo, da se najaviš prej ne pa da navajajo netočne podatke. Še enkrat, ne problematiziram tega, ker zarad 15 dni me ne bo konec je pa vseeno teh 15 dni 4% časa v enem letu. To je tako kot če prbiješ še 4% dodatka na ceno servisa, ker si skrajšal interval.

 

Citat

 

OPOMNIK ZA SERVIS VAŠEGA VOZILA MAZDA6
Pozdravljeni,
Z vašim vozilom MAZDA6 ste že veliko prepotovali. Dovolite, da vas opomnimo, da je čas za naslednji kontrolni pregled na vajini skupni poti - naslednji servis, ki ga je treba opraviti do 13/10/2022 oziroma pri 47857 prevoženih kilometrih (kar nastopi prej). Če ste se že dogovorili za termin ali je bil na vašem avtomobilu servis že opravljen, vas prosimo, da tega opomnika ne upoštevate.

 

 

 
 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A imaš občutek, da se sekiram? Sovražim pa da se me poskuša nategnit - ne rečem, da je to načrten nateg, čeprav do neke mere nekako izgleda tako. V glavnem, konec naslednjega tedna se zmenim za servis in bo verjetno glih prav. Če pa ne, grem pa na drug servis.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čisto možno zgolj šlamparija glede datumov (to je še najmanj, kar se ti lahko na teh servisih zgodi). Kateri datum pa je v digitalni knjižici? 2 tedna prej je sicer ravno prav dolgo obdobje. 🙂 In, a nismo tukaj rekli, da se olje pri dizlu menja pri 10.000 km? 😀

 

Se mi zdi pa zanimivo, zakaj letos po opravljenem servisu nisem dobil ankete, prejšnja leta pa. 🤔

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Čisto možno zgolj šlamparija glede datumov (to je še najmanj, kar se ti lahko na teh servisih zgodi). Kateri datum pa je v digitalni knjižici? 2 tedna prej je sicer ravno prav dolgo obdobje. 🙂 In, a nismo tukaj rekli, da se olje pri dizlu menja pri 10.000 km? 😀

 

Se mi zdi pa zanimivo, zakaj letos po opravljenem servisu nisem dobil ankete, prejšnja leta pa. 🤔

Ja teh 10kkm je tat, tak eni govorijo drugi pa naredijo..... 😁 Če bi imel dizla bi zagotovo menjal na 10kkm,enim pač ni mar, potem se pa sprašujejo zakaj to, zakaj ono.... 🤔

Mazda dizli so občutljivi na razno razne malenkosti in ga moraš pazit in negovat kot malega otroka.... 😉

pred 9 urami je Boss napisal:

A imaš občutek, da se sekiram? Sovražim pa da se me poskuša nategnit - ne rečem, da je to načrten nateg, čeprav do neke mere nekako izgleda tako. V glavnem, konec naslednjega tedna se zmenim za servis in bo verjetno glih prav. Če pa ne, grem pa na drug servis.

Tvoj avto tvoja odločitev..... 👍

Aja, pa ne se preveč obremenjevat, BTC je zakon.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Boss napisal:

Ena čist tko neumestna. Začetk meseca sem dobil e-poštno sporočilo, da imam letni servis 13.10.2022. Se pravi naj bi bilo  ....

Nisi edini. Tudi meni so poslali obvestilo v sredini decembra 2021, naj se pripeljem na servis še pred novim letom (mazda je my 2019), 1.reg pa konec januarja 2020. Poklical sem jih in servis opravil 21.januarja 2022.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss te čist zastopm, sem tudi sam o tem premišljeval že, da se mi zamika. Recimo js sm mel nakup 29.11. zdej bom pa že okoli prvega novembra mel servis, sicer mi to paše, ker bom olje menjal prej ampak ja. Me najbolj zanima, kak bi blo, če prideš tja po 365 dneh, a bi bli sposobni potem jamrat ob kakšni uveljavitvi garancije al ne. Mimogrede kolko si jih že nasekal (kilometrov)? Js sem "že" čez 49k.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Bini napisal:

Ja teh 10kkm je tat, tak eni govorijo drugi pa naredijo..... 😁 Če bi imel dizla bi zagotovo menjal na 10kkm,enim pač ni mar, potem se pa sprašujejo zakaj to, zakaj ono.... 🤔

Mazda dizli so občutljivi na razno razne malenkosti in ga moraš pazit in negovat kot malega otroka.... 😉

👍

 

Majster, koledar nimaš prav naštelan. Danes ni prvi april...

 

Ker to, kar si napisal je ena poštena prvoaprilska. Na naših dveh Mazdah (obe dizel!) se od novega dalje dela redne servise na 20.000 km. Do zdaj imata obe skupaj že preko 530.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženih kilometrov, pa z motorji ni bilo nobenih težav. Končniki, zglobi, kolesni ležaji in podobne 'okvare' pa niso vezane na vrsto goriva. No, ali pa so. Navor pa to... Vsekakor bi jih bilo treba menjat, pa če servise delam na 20.000 ali pa bi jih delal na 2.000...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Slivka napisal:

 

Majster, koledar nimaš prav naštelan. Danes ni prvi april...

 

Ker to, kar si napisal je ena poštena prvoaprilska. Na naših dveh Mazdah (obe dizel!) se od novega dalje dela redne servise na 20.000 km. Do zdaj imata obe skupaj že preko 530.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženih kilometrov, pa z motorji ni bilo nobenih težav. Končniki, zglobi, kolesni ležaji in podobne 'okvare' pa niso vezane na vrsto goriva. No, ali pa so. Navor pa to... Vsekakor bi jih bilo treba menjat, pa če servise delam na 20.000 ali pa bi jih delal na 2.000...

Spet mešaš jabolka in hruške. Tu se pogovarjamo o skayactiv dizlih, ne pa o delovnih strojih. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Slivka napisal:

 

Majster, koledar nimaš prav naštelan. Danes ni prvi april...

 

Ker to, kar si napisal je ena poštena prvoaprilska. Na naših dveh Mazdah (obe dizel!) se od novega dalje dela redne servise na 20.000 km. Do zdaj imata obe skupaj že preko 530.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženih kilometrov, pa z motorji ni bilo nobenih težav. Končniki, zglobi, kolesni ležaji in podobne 'okvare' pa niso vezane na vrsto goriva. No, ali pa so. Navor pa to... Vsekakor bi jih bilo treba menjat, pa če servise delam na 20.000 ali pa bi jih delal na 2.000...

 

tista izjava je bla pomoje mišljena bolj za Skyactiv dizle :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Se pravi imajo to v agendi, da zamikajo servise - hehe zanimiv način za tako imenovano tiho podražitev.

 

Drugač pa sem na cca 42.000km.

No sma na podobnem, kul. Sam ej, če tak poštudiram, se mi zdi da sma lih kupla najine šestke, zdej bota pa že 3. na rednem servisu :o

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa a se spominiš, kako je 2019 se govorilo, da bodo 6-ke nehali prodajat že leta 2020. No pa sta še dve leti šli mimo, ko so jih dejansko nehali. Zdaj je pa žal konec romantike in je sam še en kup brezdušnih SUV-ov in še večji kup reciklirane pocenske plastike v električnih. ☹️

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Pa a se spominiš, kako je 2019 se govorilo, da bodo 6-ke nehali prodajat že leta 2020. No pa sta še dve leti šli mimo, ko so jih dejansko nehali. Zdaj je pa žal konec romantike in je sam še en kup brezdušnih SUV-ov in še večji kup reciklirane pocenske plastike v električnih. ☹️

... in cx 30. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • So meni enkrat ponujali MOL aplikacijo, pa sem mu lepo razložil (pred celo vrsto, ki je še stala zadaj) : če mi da 1000 litrov po en evro, grem takoj domov po sod in gotovino in pridem iskat in se včlanim v vse klube, ki jih bo želel. Dokler pa mi ponuja 1€ prihranka na 1000 litrov, naj mi pa ne hodi s pristopno izjavo za KNB...   Od takrat naprej mi ne ponuja ničesar več. Kar mu rečem, to mi zaračuna in konec.           KNB = klub naivnih bedakov
    • Moram eno spit, da ne zaspim pri takem vremenu... 🤗😉 Pa dobro jutro... 😊
    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.