Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je scania napisal:

Prispel material :) diski spredaj zadaj, ploščice spredaj zadaj, zračni in klima filter, pleheci za ploščice spredaj in zadaj, oba jermena, zavorna tekočina

Čaka v košarici nadaljne naročilo: napenjalec, hladilna tekočina, čep za hladilnik, brisalci spredaj zadaj komplet, svečke, stabilizator štangice spredaj zadaj, razkužilo za klimo, čistilo za sesalne kanale in ventile.

V torek na servisu ko bodo menjali motorčke za ogledala nabavim še tesnilo za loputo in pa štiri tesnila za sesalni kolektor (da vidim stanje sesalnih kanalov).

Torej Marca še nabavim samo olje za motor, olje za menjalnik in pa ščetke za čiščenje sesalnih kanalov potem pa akcija :D :D 

Scania, če pa prilepiš še podrobnejši seznam artiklov (šifre) in v kateri trgovini si ga nabavil, potem pa bo Mazda servisom za 6-ke GJ zmanjkalo dela. Bencinarke, da se razumemo. 😃 

 

Se pa že veselim slik razstavljene mašine in tvojega komentarja. :) 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Bini napisal:

Mislim, da si eden na milion, ki takole skrbno skrbi za svoj avto... :notworth:

 

Tako bi se moralo skrbeti za vsak avto, če se mene vpraša.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je FuManchu napisal:

Tako bi se moralo skrbeti za vsak avto, če se mene vpraša.

Tako ziher ne, ker se določene stvari menjuje po nepotrebnem. Če bi pa vsi menjali vsaj 50% tega kakor scania, bi bila pa zgodba povsem druga.

 

Jaz dam glavo stran, da vsaj 50% folka sploh ne gleda nivoja olja med servisi. Pa še en tak procent folka, ki ga boli briga za to, kar se menja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Scania, če pa prilepiš še podrobnejši seznam artiklov (šifre) in v kateri trgovini si ga nabavil, potem pa bo Mazda servisom za 6-ke GJ zmanjkalo dela. Bencinarke, da se razumemo. 😃 

 

Se pa že veselim slik razstavljene mašine in tvojega komentarja. :) 


Seveda, za bencinarke…. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Moram slikat material na kupu, ko dobim vse :) :) :) 

Uff... Kakšen bi bil šele spisek materiala, če bi imel scania dizla. 😊 Pa kaj vse bi že bilo zamenjano. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scenia zakaj boš menjal te komponente, stabilizator stangice, pokrov hladilnika. Glede na stanje cest se stangice potrošni material, ampak jih ne bi zamenjal ko bodo dobile zračnost. 
pa še vprašanje za čep imaš z njim slabe izkušnje, jaz ga na mojih nikoli nisem menjal.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je mazdaman napisal:

Scenia zakaj boš menjal te komponente, stabilizator stangice, pokrov hladilnika. Glede na stanje cest se stangice potrošni material, ampak jih ne bi zamenjal ko bodo dobile zračnost. 
pa še vprašanje za čep imaš z njim slabe izkušnje, jaz ga na mojih nikoli nisem menjal.

Čep rjavi na zgornji strani pod nalepko, stabilizator štangice pa preventivno vzel bom mayle so ojacane (po pogovoru z njihovim inzinirjem) imajo vecji premer krogle koncnika in bolj masivno so narejene.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je scania napisal:

Čep rjavi na zgornji strani pod nalepko, stabilizator štangice pa preventivno vzel bom mayle so ojacane (po pogovoru z njihovim inzinirjem) imajo vecji premer krogle koncnika in bolj masivno so narejene.

Ok a to pomeni, da je Meyle boljši od originala?

 

vem da sem na Premacy redno menjaval stangice, ki so crkovala kot po tekočem traku. Je pa res, da sem kupoval poceni nadomestke.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je mazdaman napisal:

Ok a to pomeni, da je Meyle boljši od originala?

 

vem da sem na Premacy redno menjaval stangice, ki so crkovala kot po tekočem traku. Je pa res, da sem kupoval poceni nadomestke.

Glede na to kar sem videl in kaj so mi razlozili bi upal trdit da so.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je scania napisal:

Ti narocim material, pa skupaj naredima na obeh mazdah "moj" obsezen servis?   😄 😄

Sem ravno bil na servisu, dokler ni moja jo bodo še tam glancali. 
 

Bo pa pred iztekom garancije potrebno narediti se konkreten servis, pa se bova takrat slišala.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opral sem rdečo puščico 6-ko. In to zato, ker je bila na snegu in je namesto briljantne red soul barve  postala polar white (na račun soljenih cest). 

Tako grdega avta pa ja ne bom vozil. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj med počitnicami tudi imamo krožek? 
Juš je bil žal v sredo v Strassburg in ga zato ni bilo, a boste DSG še kaj jemali narazen?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je mazdaman napisal:

Zdaj med počitnicami tudi imamo krožek? 
Juš je bil žal v sredo v Strassburg in ga zato ni bilo, a boste DSG še kaj jemali narazen?

Med počitnicami nimamo, potem je pa praznik 8.2, tako da imamo 15.2 naprej. Takrat bomo narazen jemali aisina 8speed, sledi se mercedesov 5g in zf 6hp, na koncu se bomo razstavili mehatroniko od mercedesa in naredili vacum test. Ce zeli se lahko zmenima po poicitnicah en dan po pouku in bo probal sam dsg-ja razstavit jaz ga pa vodim kako in kaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je scania napisal:

Med počitnicami nimamo, potem je pa praznik 8.2, tako da imamo 15.2 naprej. Takrat bomo narazen jemali aisina 8speed, sledi se mercedesov 5g in zf 6hp, na koncu se bomo razstavili mehatroniko od mercedesa in naredili vacum test. Ce zeli se lahko zmenima po poicitnicah en dan po pouku in bo probal sam dsg-ja razstavit jaz ga pa vodim kako in kaj.

Scania, eno resno vprašanje. Vsi vidimo in vemo, da si daleč največji strokovnjak (tudi v praksi ne samo v teoriji kot Janez) za avtomatske menjalnike. Tako tudi za Mazdinega. Kako to, da si se odločil za ročnega na svoji mazdi in ne avtomatskega? 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Scania, eno resno vprašanje. Vsi vidimo in vemo, da si daleč največji strokovnjak (tudi v praksi ne samo v teoriji kot Janez) za avtomatske menjalnike. Tako tudi za Mazdinega. Kako to, da si se odločil za ročnega na svoji mazdi in ne avtomatskega? 🤔

Želel sem G165 motor in z avtomatskim menjalnikom je nepremičnina, zato sem izbral ročnega. Če bi sedaj zbiral še enkrat bi definitivno vzel G194 in avtomatski menjalnik. Glede na trenutno izbiro pri mazdi pa bolj slabo kaže da bo naslednji avto mazda, žal. Ampak pustimo se presenetit, zdaj zamenjam pol avta :D :D :D  tako da bo kar nekaj časa mir, do takrat pa si bodo tudi upam da Japonci premislili in poslali nov 6 na našo staro celino :) 

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.