Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Dobila je novo sklopko, to je ?isto nova dimenzija vo?nje, noooro (dobr pospe?uje ?rnozmajka, celo na LPG, bemusunce)! :danzoman::jupiii::ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekam dostikrat tole tankate :ne vem:

 

?e majo pa rezervoar(?k)e namest rezervne gume (mislim da to nanese cca. 40 ali 44 litrov), jaz imam bojler (ne mislim vampa, hehe), ki gre vanj 90 litrov in to je pa ?e za kar nekaj kilometrov! :danzoman::harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, zlasti ?e vsakodnevno premaguje? konkretne relacije (npr. biv?a se z Mazdo6 s tamalim rezervoarjem) vozi vsak dan skoraj 100km v eno smer, pa gre dejansko tankat na vsaka "dobra" 2 dneva. Jaz ?e bi se samo na ?iht vozu in minimalno za wiknd bi mi lahko zdr?al skoraj 2 tedna, kar je pa ?e fajn varjanta. :P

 

Roko na srce, so tudi minusi, npr. prtlja?nik se mi je skoraj za polovico zmanj?al, hkrati zadnje klopi nima smisla podirati, ker je avto direkt toliko uporaben kakor 4-vratna, saj je neposredno za klopjo ?e rezervoar za LPG. Ampak men je kul, saj ima stara ?estka solidno velik prtlja?nik. Itak sem pa tak?no ?e kupil in bi bil ?isti nesmisel zdej preiti na manj?i rezervar?ek in si s tem narediti stro?ke, hkrati pa pove?ati frekvenco obiskovanja npr. Verov?kove (zadeva bi bila ?e smiselna, ?e bi tam gorivo to?ila kaka orng dobra ma?ka, tako pa so dedci - "hvala nebi, zaenkrat nebi, hehe")! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkat sem mel ?e na cagarju cca. 950 al neki takga in ?e ni pocukalo ali zapiskalo da je prazen (ker jasno neki ?e benza nagolta zraven), ?eprav moram poudarit, da na?eloma naj bi se kakr?enkoli LPG rezervoar polnilo le do 80 % kapacitete (to je va?no zlasti poleti, ker se plin razteza), no da se pa nekaj skombinirati, da se ga potem polni skoraj do 100% prostornine. Pri meni naj to ne bi bilo problemati?no ker se mi hitro za?ne praznit, saj ga natankam, potem pa v par urcah odpeljem kak?no relacijo npr. 100km in ga je takoj skoraj 10 litrov manj in se niti nima ?asa ?irit, hehe. <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekam dostikrat tole tankate :ne vem:

 

jaz sem 2gi? ta teden dizla....

 

no in spet jamram, spet petrol, ker OMV ni bil mogo? zaradi bikov na cesti - tokrat z aditivimo, ki ga prodajajo na petrolu, isto sranje in ?e ve? do LJ in nazaj ni dokon?al regeneracije :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

niti ne... dejansko stanje razen, ?e ma? kestl kot ga ma Jo?a.

 

govori? o tankanju ne o ?epu - ja v CX7 sem dal ve?ji tank od predpisanega (zato ma Boj? dvignjen podenj v avtu :P ) pa sem komi 400km naredu - to me je motilo ja.

 

Bi pa spet imel bencinarja - resno razmi?ljam v naprej, samo niso francozi ?e za to + vsaj 80L kesel!!!!! pa ?e ga dam na trugo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnjah sta glasna :) Recmo da gre v plinski tank nekih 10l manj kot v bencinski. Pri moji vo?nji nebi velik pr?paru ane? :) Celih 100km kasnej bi ?u na tank ?telo pa pustu od oka 2x ve? dnarja.

 

Pa? nardim mal ve? k par kilometrov na dan.

 

Boss je zagrizen navornik, jaz pa navornik z biv?im sta?om plina?a :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, 100km vec nardim z bencinskim tankom. Dej mal logike uporab :blink: Torej na 5 tankanj zgubim v zivljenju 5 min ! ZOMG :)

 

Recmo da te razumem ?e se tok sekira? za usakih 5min zgubljenih v zivljenju :hudicek:

 

?e vedno ne razume?..gre za primerjavo tankanja plina z normalno velikim kestlom proti dieslu z normalno velikim kestlom. Ti naredi? ene 400km s tankom jaz recimo 900km. Mene obisk pump prav ni? ne veseli in vsaki?, ko ne grem tja sem sre?nej?i. :hudicek: Govorim zase, k mi gre tako al tako tank na teden al pa ?e celo prej. S plinom bi bil vsak drugi dan na pumpi al z drugimi besedami "skoz na pumpi". Sploh je zdele fino bit na pumpah, k je usrano po tleh od plundre in soli, k jo pol veselo ?e v avto znosi?. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kok si ?ele u?ival v fazi Loto-manije, kak teden nazaj, jao kake vrste na Petrolih! <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kok si ?ele u?ival v fazi Loto-manije, kak teden nazaj, jao kake vrste na Petrolih! <_<:hudicek:

 

Meni je bilo takrat OK it tankat... :) ... Sem ravno v tem casu sel enkrat na eno crplako, kjer je bila dooooolga vrsta pred blagajno... Potem pa pri drugi blagajni prodajalec pravi: "kdor nima vpalcila Lota, gre lahko naprej" ... in sem bi edini... in takoj na vrsti :bravo::danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej sem preklinjal Mazdin ABS in tistega, ki je to vgradil v Mazdo, nato sem preklinjal Mazdino avtomatsko 70% zaporo zadnjega diferenciala, zatem sem razvlekel vitlo, potem sem preklinjal vse piska?e, ki piskajo kot da bo konec sveta, ?e pustim klju? v klju?avnici. Sledilo je preklinjanje Mazde in sistema, ki ti takoj pri?ge dnevne lu?i, ker ob uporabi vitla dodatno molze akumulator. Zatem sem preklinjal piska?e, ki piskajo, ?e pusti? klju? v klju?avnici. Nato sem prekljinjal Mazdin ABS in tistega, ki ga je vgradil v Mazdo, zatem sem izvlekel varovalko ABS zavor, potem sem preklinjal Mazdino avtomatsko 70% zaporo zadnjega diferenciala, zatem sem spet raztegnil vitlo, pa preklel vse piska?e, ki piskajo, ?e pustim klju? v klju?avnici,... Ko sem kon?no pri?el domov, sem pomislil, da bi jo opral in o?istil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.