Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Verjetno res, sam to tud ni niti bliz karavanu. :nevem: Sej še dobr, da vam ne piše dostavnik.

  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 26 minutami je Bini napisal:

Ni SUV niti športni SUV niti crosover ampak" karavan " in to brez sank......😁

Tako so jo homologirali in jaz se strinjam,saj moraš tudi 19tke homologirat,če se ne motim,torej drži.....😉

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

To bo jeba 🤣🤣😄😁draga stvar bo🧐😎

Napisano

SUV... papir prenese vse. 

To je oblika, ki še nima imena. Modna muha. 

Napisano
pred 8 urami je FuManchu napisal:

Kaj ti možakarji (al pa po vsej verjetnosti babnce) na homologaciji ne razločijo, kaj je karavan in kaj SUV. Wtf?:hohoho:

 

Ne sekiraj se zaradi tega. Fičkotu je v homologaciji pisalo 'limuzina'...

pred 8 urami je Alex napisal:

Moram preverit, kako je s temi 19" in homologacijo. Ali je sploh varianta pri nas za to. 🤔 

 

Če iz Nemčije poleg platišč dobiš tudi TÜV certifikat, na katerem piše, da so ustrezne za tvoj model, je vse ostalo zgolj formalnost. Ker smo v Evropski uniji in morajo priznati vse, kar so Nemci priznali pri sebi...

  • Všeč 2
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Eno vprašanje. Ali je pri nas možna uporaba 19"  platišč na cx 30? 

Namreč v Nemčiji je to možno. 🤔

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

Napisano
pred 11 minutami je sportman333 napisal:

kakšno dimnezijo 19 imaš v mislih 225/45 ali širše / nižje.....nižje verjentno ne bodo izpadle lepo, razen če bi nižal avto, kar pa pomojem novega nima smisla.....bi znale 19tke lepo izgledati, ker dandanes 18col je že tako kot včasih 14/15 col.....skoraj vsak avto ima že 18tke, par let nazaj so bili pa to res "valarji" :)

225/45 r19. Dan danes ima že nissan juke to dimenzijo kot opcijsko. 

 

 

Napisano

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

  • Všeč 13

 

 

Napisano

Potem je kot star turbobencinc z ogromnooo turbo luknjo :D

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 minutami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

Čestitke ...za CX30  👍srečno...  zoom zoom 

Ja to pa je X motor ...postopoma dodajanje plina 😆

Napisano
pred 16 minutami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

 

 

 

bistvo je, da se ti na CX-30 rdeče polje začne pri 6,5k rpm :) in ne pri 4 :), heh.

Čestitke za nakup in srečno/varno vožnjo!

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je Gelipter napisal:

Čestitke ...za CX30  👍srečno...  zoom zoom 

Ja to pa je X motor ...postopoma dodajanje plina 😆

Jp, ali pa v nižjo in skoči takoj.... :prstgor:

 

@Alex lepo se vozi do 2kkm,da bo lepo ulavfana in seveda srečno vožnjo ti želim in uživaj v tihi vožnji brez dizl ropotanja..... 😁 :bravo: :zoom-zoom:

 

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 44 minutami je FuManchu napisal:

Potem je kot star turbobencinc z ogromnooo turbo luknjo :D

Ne ni. Drugačen filing. 😊

 

 

Napisano
pred 15 minutami je Bini napisal:

Jp, ali pa v nižjo in skoči takoj.... :prstgor:

 

@Alex lepo se vozi do 2kkm,da bo lepo ulavfana in seveda srečno vožnjo ti želim in uživaj v tihi vožnji brez dizl ropotanja..... 😁 :bravo: :zoom-zoom:

 

 

Ja, če bo žena spredaj v drugem avtu, potem bo res užival v TIHI vožnji. Drugače je pa vseeno, a imaš štromarja, bencinca al pa dizla, kaj dosti tišine ne bo notri...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Evola, naročene še 18" feltne za zimske gume. Enkrat jeseni pa še  zimske gume. Vzel sem takšne, kot jih ima Gelipter. 

Gelipter, hvala za naslov in link. 👍

https://felnar.com/izdelek/brock-rc32-sbm-7x18-5114-et45-m45/

pred 10 minutami je Slivka napisal:

 

Ja, če bo žena spredaj v drugem avtu, potem bo res užival v TIHI vožnji. Drugače je pa vseeno, a imaš štromarja, bencinca al pa dizla, kaj dosti tišine ne bo notri...

Res je. Pri meni je vedno glasna glasba .🎸🎸 Aja, to muziko bo pa potrebno malo poštelati in dograditi. 🤔

Takoj jutri gredo noter drugi visokotonci in sicer od firme Rainbow. Pozneje še sub na mesto rezervnega kolesa. 

Ostalo, zvočniki, radio in ojačevalec je non bose  od Pioneer-ja. Mogoče bodo zvočniki v redu. 

 

 

Napisano
pred 31 minutami je Alex napisal:

Evola, naročene še 18" feltne za zimske gume. Enkrat jeseni pa še  zimske gume. Vzel sem takšne, kot jih ima Gelipter. 

Gelipter, hvala za naslov in link. 👍

https://felnar.com/izdelek/brock-rc32-sbm-7x18-5114-et45-m45/

Res je. Pri meni je vedno glasna glasba .🎸🎸 Aja, to muziko bo pa potrebno malo poštelati in dograditi. 🤔

Takoj jutri gredo noter drugi visokotonci in sicer od firme Rainbow. Pozneje še sub na mesto rezervnega kolesa. 

Ostalo, zvočniki, radio in ojačevalec je non bose  od Pioneer-ja. Mogoče bodo zvočniki v redu. 

Ja feltne so TOP boš zadovolje👍👍👍

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Ne ni. Drugačen filing. 😊

Težko bi se navadil. Sem navajen, ko pohodim gas me nalima na sedež :jupiii:

 

Pa srečno vožnjo v suv-u:bravo:

  • Všeč 2
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

Srečno vožnjo, velik varnih km in naj dobro služi!

 

 

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

 

Mazda 6 dizel

 

 

Evo še en dokaz da se staraš in ti je vožnja v povišani kocki bolj všeč kot vožnja v stabilnem znižanem karavanu :D 

 

Srečno vožnjo in veliko varnih km!!!!! :zoom-zoom: Pa upam, da boš kdaj stisnil do podna :mipijemoo:

Napisano

Alex uživaj še naprej v vožnji in Mazdi pa kakršna koli že je.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Glede na pretočnost naših avtocest predlagam preimenovanje države v Slowenija...
    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.