Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Hvala za tale namig. Res mi je naredilo "klik" v glavi. Pri mojem in prejšnjem avtu, se ob resetu km, resetira tudi povprečna poraba, tu pa res ne. Eno pivo ste si zaslužil...

Popravljeno od Sonyfan
Napisano
pred 4 urami je Carot napisal:

Mislim da se da nastavit, da se pri resetu km rešetka tudi povprečna poraba

Seveda se da. Ponavadi je tako,da če resetiraš števec A izbriše popolnoma vse,če pa samo števec B potem pa samo km. Lahko pa tudi drugače nastaviš,če želiš v nastavitvah.....😉👍

Napisano

Čeprav se ne navezuje striktno na CX-30,zna pa biti za koga vseeno zanimivo,k sem doživel na lastne oči-pri 2004 letniku Corolla Verso od brata-vsakič ko si potegnil ključ iz ključavnice za vžig motorja,se je povprečna resetirala🧐...kaj tako blesavega še nisem videl,k je tako dejansko bolj kazalo trenutno kot pa povprečno porabo🤪👎

Se je brat hvalil,kako malo mu avto pije,a do mene je vozil praktično le po AC cca. 120km/h...in gremo v avto pogledati...0,0L/100km🧐🙄...pol se pa gremo nekaj po Lj voziti,in poraba "v nebo"😁🤣...in pridemo k meni domov,potegne ključ ven,in spet 0,0🤨

Sem bratu svetoval,da je še najbolje,da eno leto zbira listke od tankanja,in preračuna na letno prevožene kilometre,in dobi neko realno povprečno porabo v enem letu....se mi zdi še najboljša metoda,k kolikor si natankal,toliko si porabil🤔...pa zajameš poletje z porabo klime,vmesna obdobja in zimo👍

 

Glede na naveden problem pri CX-30 pa-natoči do daske,vzami sabo 10L kanister z gorivom,k boš težko čez točno 100km najahal na črpalko🙄....,in kot so ti že svetovali-pri prevoženih 100km ustavi,natoči spet do konca,in izmeri,koliko goriva je še ostalo v kanistru.

Seveda lahko zadevo raztegneš na več kilometrov in preračunaš,k več boš prevozil,bolj točno bo.

Napisano (urejeno)

Polo 2010 je B porabo brisal po nekaj urah neaktivnostih. Od oka se mi zdi, da 4h.

A pa je ostala za evig.

Popravljeno od godlike
  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Ravno prišel z offroad potovanja na bližnjem vzhodu. Avti vsi +3500 ccm (naš je bil 3800 pa je imel majhno mašino), bencin 60 centov, povprečna poraba na potovanju 18 l/100 km. Tako da mi je zdaj vseeno, ali je poraba 7,1 ali 7,3 l/100 km

  • Všeč 5
  • Haha 4
  • 4 meseci kasneje...
Napisano

Povp.poraba je padla iz 6.1 na 5.9l/100km....😊 

Se takoj pozna relacijska vožnja do Izole in nazaj..... :prstgor:

Primorci ni bilo časa za mini srečanje, žaw.... :nevem:

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Povp.poraba je padla iz 6.1 na 5.9l/100km....😊 

Se takoj pozna relacijska vožnja do Izole in nazaj..... :prstgor:

Primorci ni bilo časa za mini srečanje, žaw.... :nevem:

Skor tolk že kot dizel 😉

 

 

Napisano

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

  • Všeč 2
  • Začuden 1

 

 

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

Gih dobu pozdrav iz Munchena, 130€ za prehitro vožnjo, pa ga nisem teral 200 na uro 🙂 Bencin nč drag 🙂 

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

 

 

Napisano
Pred eno uro je MazdaBoy napisal:

Gih dobu pozdrav iz Munchena, 130€ za prehitro vožnjo, pa ga nisem teral 200 na uro 🙂 Bencin nč drag 🙂 

Mislim, da bom tudi sam dobil iz Avstrije pozdrav. Na gradbišču, kjer je omejitev 60 sem šel mislim da 80.😕

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Zadnja pot do Münchna in nazaj, povprečna poraba 5,4 /100.

Sem  pa mojo cx30 v Nemčiji nekaj časa nateral na 200/ uro. Malo za gušt. 😊

Drugače pa vožnja po omejitvah. Res sem navdušen nad porabo. Sem pa v Münchnu videl veliko rdečih cx 30. 

Benzin pa na avtocesti astronomskih 2.05€/ liter. 😬

Super poraba.... :jupiii:

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

Napisano

Ja žal je to tam med turistično sezono pač normalno. Dokler ne bo obvoznice bo tako.

  • Všeč 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano

Mogoče bo mal bolš ko bo obvoznica, ampak pomoje bojo vseeno gužve, ker priključek gradijo čisto preblizu Bleda. Če mene vprašaš, bi se mogla cesta razdelit takoj ko prideš iz avtoceste

Napisano
pred 38 minutami je Boss napisal:

. Dokler ne bo obvoznice bo tako.

obvoznice za moje pojme še ne bo 10.let....četudi so začeli graditi, bojda nimajo še niti vseh zemljišč odkupljenih, ker pravi gorenceljni ne dajo zemlje pod ceno :)....tako da ta saga z cijazenjem od Lesc preko Bleda bo še kar nekaj časa....s čimer jaz mislim da tudi obvoznica ne bo rešila težav, ker je previsoko gor....enako za Gorje, kaj ti pomaga obvoznica, če moraš do Petrola priti, ki je pa itak že center :)

pred 47 minutami je Bini napisal:

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

kljub gužvi si imel "beautiful day" na radio :)

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano

Bo bolje, ker štopajo zadevo krožišča, predvsem pa sama cesta dol do jezera. Enostavno je prepustnost premajhna, posledica je pa pol lahko kolona do Lesc. Če pa bo del vozil lahko takoj odvil mimo Bleda bo to precej pospešilo promet.

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Včeraj sem se vrnil s Pokljuke in sem imel skupno porabo tja in nazaj 5.8 s tem,da sem se vozil v skoraj stoječi koloni iz Bohinja skozi Bled 1.uro.....😵. Majko mila, po radijskih obvestilih pa nič kot da je to normalno za tisti konec.....:whatever:

IMG_20230816_072809.jpg

Itak so tej x186 motorji šparovčki. Vsak dan manj pijejo in bolje gredo. 👍

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

Bo bolje, ker štopajo zadevo krožišča, predvsem pa sama cesta dol do jezera. Enostavno je prepustnost premajhna, posledica je pa pol lahko kolona do Lesc. Če pa bo del vozil lahko takoj odvil mimo Bleda bo to precej pospešilo promet.

Kolikor sem jaz opazil iz smeri B. J. proti AC je največji problem od priključka na hribu naprej ob B. Jezezu do krožnega od tam naprej pa gre kot po maslu 100tka 🏎️ kamot..... 🤗😉

Kolikor sem lahko opazil so problem prehodi za pešce in razni skakači, ki počasno, napol stoječo kolono izkoriščajo za prečkanje ceste. 

Kakšni semaforji za pešce bi mogoče bolj sprostili promet... 🤔

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Zaenkra se drži poraba pri 6.0l/100km po prevoženih 350 km po AC do RABA (130-160km/h) in nekaj tur po otoku v gužvi.... :bravo:

Napisano (urejeno)

Veliko kilometrov po otoku in nazaj domov je poraba še malo padla, predvsem na račun kolonske vožnje med Karlovcem in Zagrebom... 👍👌

IMG_20230911_111918~2.jpg

Popravljeno od Bini
  • 1 mesec kasneje...
Napisano (urejeno)

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Popravljeno od Sonyfan
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 1 uro je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Po pravici povedano, tudi jaz ne vem... 😁😉

 

 

Napisano
dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

A maš avtomatika?

 

Ogromno razliko naredi pospeševanje, kako hitro greš na neko hitrost

Napisano
dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

Pa sej to ni velka poraba ali pač? 🤔

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pravkar končane zelo napete kvalifikacije, ki napovedujejo vročo dirko, pa ne zgolj po temperaturah v Avstrijij
    • Je prav luštno, vendar na obratnem bregu od propadajočega hotela, tam je tudi prijeten bar z dobro postrežbo in urejenimi wc-ji. Temperatura vode jezera je nekih 20, kar je meni čista IDILA  
    • A je za kopati v Predvoru, se hotel še ni podrl v jezero....še nekaj časa nazaj je bilo jezero bolj tako tako, ni bilo ravno na izgled mikavno za iti v vodo 😉
    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.