Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 28 minutami je Alex napisal:

V bistvu je nisem spoliral že pol leta ali še več, se mi zdi. To je še stari vosek gor. Je samo oprana. 😊

Ja..pol je pa dober še ta vosek..to je ta rumen vosek 😉😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

 

Nič posebnega... le opral sem 6-ko.

So napovedovali, da bodo nevihte, pa neurja, pa ne vem še kaj, na koncu je včeraj padlo 47 kapelj/m2. 😊

IMG_20230326_120158.jpg

Opa opa, dolgo jo že nisi pokazal, zadnje cajte sam cx-30 promoviraš 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil SD kartico za navigacijo (Aliexpress) - vse dela, precej bolj smooth kot z original, končno imam sedaj krožno pri letališču v Ajdovščini :D

 

Link:

WWW.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Hixxy napisal:

Dobil SD kartico za navigacijo (Aliexpress) - vse dela, precej bolj smooth kot z original, končno imam sedaj krožno pri letališču v Ajdovščini :D

 

Link:

WWW.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

A prou 2022 mapa je gor? Sepravi daš v avto in je mir?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Hixxy napisal:

Dobil SD kartico za navigacijo (Aliexpress) - vse dela, precej bolj smooth kot z original, končno imam sedaj krožno pri letališču v Ajdovščini :D

 

Link:

WWW.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

Kako to, da deluje? A ni bilo rečeno, da te s spleta ne delujejo potem, ko  aktiviraš originalno? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jutri grem do Kozine, bom stestiral, vsekakor pa je novejša mapa od originala (kot sem rekel, je krožno že noter haha)

 

Kako preveriš koliko je stara mapa? Rade volje preverim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa mislim, da če ne bi delalo bi takoj javilo.

 

Evo krožna so vsa v Ajdovščini (razen pri Molu, ki je 2023), mogoče kdo ve za kakšno krožno, ki je bilo narejeno 2022, rade volje pogledam haha

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo teta me je pripeljala do Mercatorja in nazaj

 

 Za nazaj sem jo mal testiral, namesto levo, zavil desno in sel skozi center. Teta je lepo racunala sproti (razen annoying route recalculation, ki je res annoying), info se je izpisoval na heads up displayju, znake za hitrost je ok kazalo (iz 90 na 60 kamor je bil znak)

 

Zaenkrat all good

 

Jutri do Kozine porocam se avtocesto/hitro cesto

 

 

Kartico sem naročil 14 marca, dobil danes, tako da 15 dni (brez carine, ker je šla čez Madžarsko)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te kartice za cca 50€ so vedno delale,so kot original....👍

Meni je pri M.rekel,da so enake originalu,ko jo prvič vstaviš se registrira na tvojo Mazdo👍

Do 18.leta je zato ,ker rabijo po tem letu več spomina oziramo nova,drugačna je mapa.😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Janez007 napisal:

Nekje sem slišal, da se originalna nova Mazda kartica na avto "zaklene" po nekaj 100 km prevoženih km (mislim, da je 500). Torej bo takrat ura resnice. Držim pesti. Bo pa @dvorjan verjetno vedel več povedat. :) 

Če se kartica zaklene na VIN je tak vseeno. Važno je da se infotainment ne zaklene na kartico ;)

Popravljeno od 50keda
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je 50keda napisal:

Če se kartica zaklene na VIN je tak vseeno. Važno je da se infotainment ne zaklene na kartico ;)

Sklepam, ker sem slišal, da lahko original kartico po prvi uporabi v avtu prestaviš na drug avto - predno prevoziš teh nekaj 100 km. Če pravim, da "sem slišal", to pomeni, da je skoraj 100%, ker vira ne želim razkriti.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, kolikor je meni znano, se tega, da ko imaš enkrat noter kartico in se ti zaklene, ne moreš pozneje nadomestiti z drugo in da bi povrh še delalo vse skupaj. 🤔 Edini, če so Kitajci kaj shekali in naredili kak obvoz v sistemu in jo sistem prepozna kot prvo kartico?? 🤔

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Sklepam, ker sem slišal, da lahko original kartico po prvi uporabi v avtu prestaviš na drug avto - predno prevoziš teh nekaj 100 km.

Ja, to je res. A to lahko storiš samo enkrat. In to prvič, ko v avtu ni bilo še pred to  nobene kartice. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Ampak, kolikor je meni znano, se tega, da ko imaš enkrat noter kartico in se ti zaklene, ne moreš pozneje nadomestiti z drugo in da bi povrh še delalo vse skupaj. 🤔 Edini, če so Kitajci kaj shekali in naredili kak obvoz v sistemu in jo sistem prepozna kot prvo kartico?? 🤔

Ja, to je res. A to lahko storiš samo enkrat. In to prvič, ko v avtu ni bilo še pred to  nobene kartice

To pa spet ne gre skupaj z mojimi informacijami. :) 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

To pa spet ne gre skupaj z mojimi informacijami. :) 

Saj to si lahko prebereš na vseh mazda forumih. Če bi to delovalo, bi si vsi (skupaj z mano vred) omislili te kopije iz e baya. A kaj, ko ne (niso) delujejo, če si že aktiviral kako kartico prej v avtu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Saj to si lahko prebereš na vseh mazda forumih. Če bi to delovalo, bi si vsi (skupaj z mano vred) omislili te kopije iz e baya. A kaj, ko ne (niso) delujejo, če si že aktiviral kako kartico prej v avtu. 


Saj bo se kdo probal… Najprej naj @Hixxy proba, ce se da nadgrajevati… Tam tudi pise, do kdaj je mozno nadgrajevati… Potem pac reskiras tistih 25€ in jo narocis… in probas, ce bo delovala v sestici… CX-30 in novejse pa imajo ze drug infotainment… Tam pa nevem, kako gre… Pri teh novejsih je tako ze privzeto 5 let doba posodabljanja… Prej je bilo 3 leta…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Te kartice za cca 50€ so vedno delale,so kot original....👍

Meni je pri M.rekel,da so enake originalu,ko jo prvič vstaviš se registrira na tvojo Mazdo👍

Do 18.leta je zato ,ker rabijo po tem letu več spomina oziramo nova,drugačna je mapa.😉

Jaz sem isto kupil kartico, samo da iz Bolgarije in je normalno delala. Normalno sem jo posodabljal tri leta, tako kot original. Porem pa sem zopet naročil novo. Torej sem v petih letih zapravil 90 € namesto 600 € 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.