Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

V petek sem zamenjal filter goriva, nekaj dni pred tem pa še zračnega in kabinskega ter razkužil ventilacijske kanale.

 

Ugotovil sem sledeče:

  • da je bil obstoječi kabinski noter dan povsem napačno. Bravo mehanik!;
  • da je bil zračni filter povsem potlačen, medtem, ko gre noter povsem brez težav. Bravo mehanik!;
  • da tudi filter goriva ni bil montiral povsem po navodilih. Bravo mehanik!;

Težko razumem, da nekdo tako slabo in površno opravljajo svoje delo. Nisem mehanik a bom od sedaj naprej stvari, ki jih lahko naredim sam, naredil sam. V kleti že čaka sveže olje in filter (10k km je mimo), ter tudi olje za menjalnik.

20230929_140431.jpg

  • Všeč 5
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Gregor Muc-Up napisal:

V petek sem zamenjal filter goriva, nekaj dni pred tem pa še zračnega in kabinskega ter razkužil ventilacijske kanale.

 

Ugotovil sem sledeče:

  • da je bil obstoječi kabinski noter dan povsem napačno. Bravo mehanik!;
  • da je bil zračni filter povsem potlačen, medtem, ko gre noter povsem brez težav. Bravo mehanik!;
  • da tudi filter goriva ni bil montiral povsem po navodilih. Bravo mehanik!;

Težko razumem, da nekdo tako slabo in površno opravljajo svoje delo. Nisem mehanik a bom od sedaj naprej stvari, ki jih lahko naredim sam, naredil sam. V kleti že čaka sveže olje in filter (10k km je mimo), ter tudi olje za menjalnik.

20230929_140431.jpg

Če hočeš da je nekaj narejeno dobro, naredi sam. Moje mnenje in izkušnje seveda.

 

Če le nimaš dveh levih rok, imaš neko osnovno orodje in znanje lahko marsikaj narediš sam na avtih.

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Če hočeš da je nekaj narejeno dobro, naredi sam. Moje mnenje in izkušnje seveda.

 

Če le nimaš dveh levih rok, imaš neko osnovno orodje in znanje lahko marsikaj narediš sam na avtih.

 

Dokler je garancija,..... pač mormo trpet. Upaš, da najdeš solidne serviserje.

Je pa to živa žalost glede na to koliko jih plačamo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

''Jebe*ti in te Japonce'', je stavek, ki ga največ slišiš od mene, ko menjam žarnice.

Na sovoznikovi strani še gre, voznikova je pa zaradi škatle varovalk pasja, ko ne vem kaj. Jaz sem lih nekje na meji med tankimi in debelimi rokamicami tako da je skoraj ratalo, a sem vseeno mogel sneti pol koloteka :)

 

Na voznikovi strani je ubistvu še delala (na sovoznikovi je crknila)...ampak mi niso ble všeč te rumenkaste barve, zato sem zamenjal obe. Vem, rad se mučim ja.

382290796_862264872275753_4274663009721464898_n.jpg

 

385475118_845249747311156_7028360569887525215_n.jpg

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 18. 9. 2023 ob 20:19 je kacnje napisal:

Mogoče bo koga zanimalo. Po precej mesecih iskanja se je pred nekaj dnevi pojavila možnost prikaza OBD podatkov na zaslonu infotainmenta, na katerem teče Android Auto.
Uporablja kar Torque, če ga imaš nameščenega na telefonu.
Zadeva se imenuje AA Torque, nekaj vrstic sem prejle nakracal na blogu
UPDATE: še sličica.

20230919_042651.jpg

Hvala za tole. Zanima me kako priti do PID-ov, ki so na zgornji sliki? Na seznamu jih ne najdem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je tomzel napisal:

Hvala za tole. Zanima me kako priti do PID-ov, ki so na zgornji sliki? Na seznamu jih ne najdem

 

exportedPID.csv

 

Marsikaj koristnega se tu najde z iskalnikom .... za tole datoteko sem na primer pod "kjerkoli" vpisal "Torque pidi" in pade ven kar nekaj uporabnih rezultatov ... :)

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je g.Wankel napisal:

''Jebe*ti in te Japonce'', je stavek, ki ga največ slišiš od mene, ko menjam žarnice.

Na sovoznikovi strani še gre, voznikova je pa zaradi škatle varovalk pasja, ko ne vem kaj. Jaz sem lih nekje na meji med tankimi in debelimi rokamicami tako da je skoraj ratalo, a sem vseeno mogel sneti pol koloteka :)

 

Na voznikovi strani je ubistvu še delala (na sovoznikovi je crknila)...ampak mi niso ble všeč te rumenkaste barve, zato sem zamenjal obe. Vem, rad se mučim ja.

382290796_862264872275753_4274663009721464898_n.jpg

 

385475118_845249747311156_7028360569887525215_n.jpg

Kaj si pa dal noter za ene žarnice??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

exportedPID.csv 4.48 kB · 0 prenosov

 

Marsikaj koristnega se tu najde z iskalnikom .... za tole datoteko sem na primer pod "kjerkoli" vpisal "Torque pidi" in pade ven kar nekaj uporabnih rezultatov ... :)

 

image.png

Hvala. Še ODB2 čakam s Kitajske, trenutni mi ne dela ok, ker ga je voda zalila. Je pa precej poceni, dobre 3€ na Aliexpressu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Dobil textar pro+ diske in ploscice, zdaj jih nesem k maši da jih župnik žegna potem pa montaža 🙂

 

A ni v cerkvi "krstilnica": ogromna posoda z žegnano vodo. Mogoče jih kar potopiš noter za kakšno uro, da bo žegen bolj prijel...

 

Pa spotoma še eksorcizem izvedete, da preženete hudiča ven.

Potem pa ni vrag da ne bi delalo tako kot mora...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Slivka napisal:

 

A ni v cerkvi "krstilnica": ogromna posoda z žegnano vodo. Mogoče jih kar potopiš noter za kakšno uro, da bo žegen bolj prijel...

 

Pa spotoma še eksorcizem izvedete, da preženete hudiča ven.

Potem pa ni vrag da ne bi delalo tako kot mora...

Če jih namočim v vodo je bojazen da jih zvije, zaradi temperaturne razlike 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si bom sposodil tole temo... Danes se mi je prižgala opozorilna lučka (klicaj v oranžnem trikotniku), i-stop lučka pa je utripala. To je bilo pri vožnji v službo in nazaj (kratka razdalja), potem pa sem zvečer še enkrat šel na pot in je bilo vse ok. Bi bila tu lahko kakšna dolgoročnejša težava?

 

P.S.: Moj način uporabe i-stop je takšen, da ga skoraj vedno (če le ne pozabim) izklopim, da se mi motor ne ugaša na vsakih nekaj km za par sekund....

 

Opis ni na voljo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je tomzel napisal:

Hvala za tole. Zanima me kako priti do PID-ov, ki so na zgornji sliki? Na seznamu jih ne najdem

Ti odgovor Janeza007 zadošča? Ali si mislil, da ne najdeš PIDov v sami aplikaciji?

Mimogrede - bil sem v stiku z avtorjem AA Torque in preko vikenda je pripravil nekaj posodobitev. Splača se namestiti zadnjo verzijo, saj naj bi odslej delovalo tudi samodejno posodabljanje. Upajmo, da bo delovalo, sedaj še ni bilo nove produkcijske verzije, zgolj razvojne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je MarkoSolnir napisal:

Si bom sposodil tole temo... Danes se mi je prižgala opozorilna lučka (klicaj v oranžnem trikotniku), i-stop lučka pa je utripala. To je bilo pri vožnji v službo in nazaj (kratka razdalja), potem pa sem zvečer še enkrat šel na pot in je bilo vse ok. Bi bila tu lahko kakšna dolgoročnejša težava?

 

P.S.: Moj način uporabe i-stop je takšen, da ga skoraj vedno (če le ne pozabim) izklopim, da se mi motor ne ugaša na vsakih nekaj km za par sekund....

 

Opis ni na voljo

 

Akumulator bo potrebno menjati. Tudi jaz sem ga letos. Enake lučke sem ter tja.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je scania napisal:

Dobil textar pro+ diske in ploscice, zdaj jih nesem k maši da jih župnik žegna potem pa montaža 🙂

 

@scania, kolikokrat si že zamenjal diske na svoji 6-ki in kdaj prvič? Ko so se zvili ali kot bi rekel @Bini, da bolj mirno spiš? Kdaj po menjavah so se začele pojavljati težave? Po nekaj 1.000 km? Lahko kaj več napišeš? 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.