Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

Odkup prve škode pomeni, da ko koristiš kasko ali AO in bi moral določene procente bonusa izgubit, ga prvič ne izgubiš.

 

8% pomeni, da ko boš kasko koristil, 8% novega vozila, kriješ sam, ostalo nad 8% krije zavarovalnica.

 

30 000€ list price.

8% => 2400€ kriješ sam, dalje ZV

0.5% => 150€ kriješ sam, dalje ZV

Popravljeno od godlike
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imqm strešno okno sam sem verjetno pozabil omeniti ko sva prvič zavarovala, do sedaj sploh nisem pomislil. Odkup prve škode pa pomeni, da v kolikor uveljavljas skodo, da ti ne vpliva na noben bonus. Npr. jz imam 2 varovalki, torej prva je odkup prve skode, druga je pa da imam PR 1 in mi v primeru druge skode se vedno ostane cel bonus, saj padem za 3 razrede v PR4 in izgubim mislim da samo 5% bonusa. Torej ce dvakrat uveljavim skodo padem iz 55% bonusa na 50%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

Pri zavarovanju poglej kater imaš ti tvoj paket, zame Nakama Intense ne obstaja, zato so uzeli Revolution Top SD, kar je bil v slo identičen avto. Pazi da ti dodatno poklika machine gray barvo, ker se tretira kot posebna barva !!!!

No, čistega ujemanja nisem našel. Prilagam homura 2021. Od oka mi izgleda, kot da to pokrije večino zadev, mede me pa le naslednje:

  1. Matrix LED. Nisem bil posebno pozoren ampak pri dolgih se je nekaj spreminjalo ob nasproti vozečih avtih, ampak se resno ne spomnem a jih je izklapljalo popolnoma ali matrično. Kdo ve za 2021?
  2. Ogrevana zunanja ogledala. Pojma nimam. Najbrš ima?
  3. LED meglenke? Ko sem ponoči jih prižgal se ne spomnem, da bi bilo kaj drugače. Mogoče ker sem na auto imel? 
  4. Odmrzovalnik brisalcev... Hah, spet, pojma nimam, moram jit pogledat. :D 
  5. CD playerja nisem opazil.
  6. Samodejno zasenčenje vzvratnega ogledala. Pojma nimam.
  7. Ni usnja.
pred 5 urami je sportman333 napisal:

pazi, da ne boš vsega 2x zavaroval in plačal več kot si za avto :)

Saj ni tako hudo, razen če greš v minus bonus. :D 

 

pred 4 urami je ignacij napisal:

Jaz imam tudi na M6, l2017, namesto nemške nakame vpisano revolution top. Drugače pa z odkupom prve škode, 0% odbitno franšizo in vsem možnim zavarovanjem, plus tavelika asistenca za tujino, odkartam 700eur.

Imaš pa hud bonus. Ste sami dedki tukaj haha. :D Jaz sem do 30% šele prilezel.

 

pred 4 urami je godlike napisal:

Piše v pogojih, da po treh škodah, ti ponudijo doplačilo. Teoretično lahko daš 4. parking na kasko. Moraš pa imeti odkup prve škode, drugače izgubiš bonus.

 

Ne čez ceno popravila ampak da bi rad imel cenejšo polico. In če ne veš kaj podpisuješ, ti jo tako pocenijo.

Ok, tako je tudi agentka danes razložila, hvala!

 

pred 4 urami je scania napisal:

Jaz imam na g165 revolution polni kasko pa 1% odbitno pa sem dal 688€ sava.

Ma te cene nič ne povejo. Imaš toliko enih klavzul in bonusov in preteklih škod in nevem česa, da je kar veselje. Tudi polni kasko ne pove zadosti. So vse kombinacije še zraven itd...? Ampak kul cena! :D 

 

---------------------------------------------

 

Prilagam izpisek opreme in polico. Pogovoril sem se z agentko o vseh možnih kritjih in je rezultat naslednje:

  1. Glede na dobro pokritost slovenije s pogodbenimi serviserji, se ne splača doplačevati za V1, tako da bi imel V2 (pogodbenik + original deli).
  2. Ker imam le 30% bonusa se ne splača doplačevati za prvo škodo pri kasku. Ponavadi svetujejo, da to naredijo tisti, ki imajo 45%+. 
  3. Odkup prve škode pri obveznem se izplača vedno.
  4. Pokrite so vse kombinacije brez izjeme.
  5. Asistenca do 3000€/leto (kjerkoli).
  6. 0.5% odbitna. Razlike je ~180€ pri premiji in približno toliko pri doplačilu, tako da že ena škoda izenači oboje. Pa ne, da si jo želim... :)
  7. Vse kar se je pri homuri dalo izbrati extra je barva.
  8. Posebej je dodala še zimske 17" feltne.

Prilagam ponudbo in spisek opreme na homuri. Nekaj košta, ampak bonusa pač nimam veliko. :) Kaj mislite? Smiselno? Jutri bi šel registrirat. 

null

image.jpeg

Opis serijske opreme po EuroTax.pdf

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Boss napisal:

Če nima usnja bo verjetno oprema Revolution in tudi cena 38700 je čist preveč. S tole opremo in tem motorjem ne bi smelo biti več kot 32.000.

Hja, ni nujno. V nemčiji je tole top spec oprema, le brez usnja in je bilo ~40k€. Usnje je slabih 2k€ extra ali nekaj takega. Dodatna kolesa in gume so okoli 1400€. Pri nižjem trimu ne dobiš vseh asistenc in opreme, ki jo sports line ima maksimalno (radarski tempomat, keyless go...). Bom rekel, da mi posreduje še spisek za revolution ampak dvomim, da bo ujemanje. Če recimo pri letošnji verziji naklikam opremo, ki jo imam, pridem čez 50k€ (je sicer res, da ima ta vsiljeno usnje in nekaj bombončkov več). Nevem zakaj bi 2 leti nazaj imeli veliko tega v nižjem paketu, hmm...

 

Aja pa še to, soseda ima novo mazdo3 homuro in tudi nima usnja npr.

 

pred 53 minutami je scania napisal:

Evo moja polica 

Najs! Nižja osnova pa višji bonus. Nimam kaj. :D Treba zgruntat katera oprema po slovensko je, pa gas. 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Če nima usnja bo verjetno oprema Revolution in tudi cena 38700 je čist preveč. S tole opremo in tem motorjem ne bi smelo biti več kot 32.000.

Klasično nabijanje cene, ki niti po uradnem ceniku ne velja (ali ni veljala)....koliko je v SLO najdražja nova! m6 trenutno?....ali prav gledam, da v SLO nove mazde m6 sploh ni več v ceniku? -> 

 

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na naši polici piše:

Mazda6 Karavan G165 Revol

Znesek dod. opr. z DDV: Pavšal
Os. za obr. premije z DDV: 34.090,00

 

Je letnik 2018 FL, nova je bila takrat po ceniku cca. 37.000 €. Oprema Revolution top + šibedah. Za polico sem plačal pred enim mesecem 672 €, ni pa pokrita kraja in tudi ne parkirišče.

 

Stari ceniki Mazd so zbrani tukaj: https://www.mazda-si.net/topic/17000-mazda-ceniki/#comment-480764

 

 

image.png

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je sportman333 napisal:

Klasično nabijanje cene, ki niti po uradnem ceniku ne velja (ali ni veljala)....koliko je v SLO najdražja nova! m6 trenutno?....ali prav gledam, da v SLO nove mazde m6 sploh ni več v ceniku? -> 

 

Na večini trgov se 6 ne prodaja več. Zaenkrat si jo še lahko naklikaš v nemčiji. Sem še enkrat pogledal trenutno ponudbo in homura res ni ker ima ta usnje. Je bližje exclusive line-u, ampak ta trim pa nima gretja sprednjih sedežev, če ne še česa. Če gledam stare nemške članke je sports line nad exclusive linom a pod homuro od katere se razlikuje le po rdečem usnju. Naklikana je 45k€ in manjka gretje sedežev.

 

Jo po naše uvrstit v nižji trim kjer manjka oprema ali višji, kjer osnova pokrije opremo, ki je nimam (usnje)? Seveda bi raje plačal manj za zavarovanje, ampak nočem pa, da mi zaradi neskladne opreme zavarovalnica potem teži, če gre kaj narobe. Podobno kot je bilo v temi opisano z mazdo2 kjer se nebi krilo električnih stranskih ogledal, če jih nebi posebej označili. Si predstavljam, da če nižji trim nima npr. keyless entrija, pa zbiješ vrata, ti nočejo krit tistega gumbka na ročici.

 

Kaj izbrat? Lahko tudi drugače pristopimo: ali ima kdo ~2021 revolution? Spisek opreme?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je hermelin napisal:

Na večini trgov se 6 ne prodaja več. Zaenkrat si jo še lahko naklikaš v nemčiji. Sem še enkrat pogledal trenutno ponudbo in homura res ni ker ima ta usnje. Je bližje exclusive line-u, ampak ta trim pa nima gretja sprednjih sedežev, če ne še česa. Če gledam stare nemške članke je sports line nad exclusive linom a pod homuro od katere se razlikuje le po rdečem usnju. Naklikana je 45k€ in manjka gretje sedežev.

 

Jo po naše uvrstit v nižji trim kjer manjka oprema ali višji, kjer osnova pokrije opremo, ki je nimam (usnje)? Seveda bi raje plačal manj za zavarovanje, ampak nočem pa, da mi zaradi neskladne opreme zavarovalnica potem teži, če gre kaj narobe. Podobno kot je bilo v temi opisano z mazdo2 kjer se nebi krilo električnih stranskih ogledal, če jih nebi posebej označili. Si predstavljam, da če nižji trim nima npr. keyless entrija, pa zbiješ vrata, ti nočejo krit tistega gumbka na ročici.

 

Kaj izbrat? Lahko tudi drugače pristopimo: ali ima kdo ~2021 revolution? Spisek opreme?

 

Predlagam, da zavaruješ tako kot @Bini 🙂 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

 

Predlagam, da zavaruješ tako kot @Bini 🙂 

In to je? :D Jutri bi namreč rad šel registrirat in se bo za nek trim treba odločit. Nočem pa težav kasneje, če je treba kaj uveljavljati.

 

edit: končno našel razliko glede na exclusive line: "The safety equipment makes the decisive difference between the three equipment lines Prime-Line, Exclusive-Line and Sports-Line. But with the higher price, many other things change as well. With the Sports Line, the Mazda6 has almost complete equipment, which includes an SD navigation system, the heated steering wheel, the Bose sound system with eleven speakers, the keyless entry system LogIn, the alarm system and the reversing camera. In addition, the top version comes standard with 19-inch instead of 17-inch wheels.". 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je hermelin napisal:

Na večini trgov se 6 ne prodaja več. Zaenkrat si jo še lahko naklikaš v nemčiji. Sem še enkrat pogledal trenutno ponudbo in homura res ni ker ima ta usnje. Je bližje exclusive line-u, ampak ta trim pa nima gretja sprednjih sedežev, če ne še česa. Če gledam stare nemške članke je sports line nad exclusive linom a pod homuro od katere se razlikuje le po rdečem usnju. Naklikana je 45k€ in manjka gretje sedežev.

 

Jo po naše uvrstit v nižji trim kjer manjka oprema ali višji, kjer osnova pokrije opremo, ki je nimam (usnje)? Seveda bi raje plačal manj za zavarovanje, ampak nočem pa, da mi zaradi neskladne opreme zavarovalnica potem teži, če gre kaj narobe. Podobno kot je bilo v temi opisano z mazdo2 kjer se nebi krilo električnih stranskih ogledal, če jih nebi posebej označili. Si predstavljam, da če nižji trim nima npr. keyless entrija, pa zbiješ vrata, ti nočejo krit tistega gumbka na ročici.

 

Kaj izbrat? Lahko tudi drugače pristopimo: ali ima kdo ~2021 revolution? Spisek opreme?

Tvoja ni nova.

Torej je bil na dan nakupa list price nižji!

 

In resnično, ne zavaruj dodatnih feln. Stran metanje denarja. Razen če so stock pisane  16", kar niso. Torej drugače je norost 17" zimo zavarovat, saj isti predmet zavaruješ 2x.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je hermelin napisal:

In to je? :D Jutri bi namreč rad šel registrirat in se bo za nek trim treba odločit. Nočem pa težav kasneje, če je treba kaj uveljavljati.

 

edit: končno našel razliko glede na exclusive line: "The safety equipment makes the decisive difference between the three equipment lines Prime-Line, Exclusive-Line and Sports-Line. But with the higher price, many other things change as well. With the Sports Line, the Mazda6 has almost complete equipment, which includes an SD navigation system, the heated steering wheel, the Bose sound system with eleven speakers, the keyless entry system LogIn, the alarm system and the reversing camera. In addition, the top version comes standard with 19-inch instead of 17-inch wheels.". 

 

To je bilo pri nas evolution, attraction in revolution...

 

Potem je še oznaka Top, kar pomeni strešno okno. Mazda pri opremah kaj dosti ne komplicira kar se varnostnih in sistemskih elementov tiče. Te razne homure itd., ki prihajajo naknadno, običajno pomenijo kakšne barvne dodatke v notranjosti/zunanjosti, usnjene sedeže..

 

A 360 kamero imaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem, imajo od oktobra 2018 (zadnji FL) vse Mazde 6 360 kamero, projekcijo zaslona na šipo, ...

 

Pri nas v SLO je "Revolution" imela 19" platišča, "Revolution TOP" pa dodatno še usnjene memory sedeže. Strešno okno je bilo potrebno naročiti posebej. Več v pripeti datoteki. :) 

 

image.png

Mazda6 (IPM) okt 16 .pdf

 

Mazda6 katalog 2018.pdf

 

 

Mazda6_Broschuere_2020-07.pdf

 

03-07-2023_preisliste_2023_mazda6.pdf

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je ignacij napisal:

Imqm strešno okno sam sem verjetno pozabil omeniti ko sva prvič zavarovala, do sedaj sploh nisem pomislil. Odkup prve škode pa pomeni, da v kolikor uveljavljas skodo, da ti ne vpliva na noben bonus. Npr. jz imam 2 varovalki, torej prva je odkup prve skode, druga je pa da imam PR 1 in mi v primeru druge skode se vedno ostane cel bonus, saj padem za 3 razrede v PR4 in izgubim mislim da samo 5% bonusa. Torej ce dvakrat uveljavim skodo padem iz 55% bonusa na 50%.

Mja, zavaruj, če ti pade kak meteor gor, da bodo lahko menjali šajbo :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je godlike napisal:

Tvoja ni nova.

Torej je bil na dan nakupa list price nižji!

 

In resnično, ne zavaruj dodatnih feln. Stran metanje denarja. Razen če so stock pisane  16", kar niso. Torej drugače je norost 17" zimo zavarovat, saj isti predmet zavaruješ 2x.

Seveda ni, ampak premijo pa glede na ceno takrat nove plačaš. In ta je bila 2021 dobrih 40k€ v nemčiji z usnjem. Torej brez je bila nekje ~38k€ in to bi pričakoval kot osnovo za zavarovanje.

 

Gospa je rekla, da načeloma je ok tako kot si povedal, ampak da lahko komplicirajo in da je razlike le 5 ali 10€ pri premiji, kar me res ne gane. Bom še enkrat vprašal, če sem si slučajno narobe zapomnil.

 

pred 5 urami je SeekK napisal:

 

To je bilo pri nas evolution, attraction in revolution...

 

Potem je še oznaka Top, kar pomeni strešno okno. Mazda pri opremah kaj dosti ne komplicira kar se varnostnih in sistemskih elementov tiče. Te razne homure itd., ki prihajajo naknadno, običajno pomenijo kakšne barvne dodatke v notranjosti/zunanjosti, usnjene sedeže..

 

A 360 kamero imaš?

Oni imajo Prime-line, Center-line, Exclusive-Line, Sports-line, Homura. Vprašanje je kateri trije od prvih štirih se slikajo na naše trime. Sem pa opazil še eno definitivno razliko poleg omenjenih: digitalni display. Exclusive line ima samo v desnem krogu digitalnega, sports line pa ima sredinski vecji ekran.

 

Imam 360, backing, senzorje... Pač dobesedno vse kar se da imeti razen strešnega okna in usnja.

 

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Kolikor vem, imajo od oktobra 2018 (zadnji FL) vse Mazde 6 360 kamero, projekcijo zaslona na šipo, ...

 

Pri nas v SLO je "Revolution" imela 19" platišča, "Revolution TOP" pa dodatno še usnjene memory sedeže. Strešno okno je bilo potrebno naročiti posebej.

 

Mazda6 katalog 2018.pdf 4.32 MB · 2 prenosa

Hvala! To sem rabil! Pomoje se sports-line res najboljše slika na revolution. :) Edino ena razlika je. Očitno pri nas nisi mogel imeti karavana z g165 in ročnim menjalnikom. Le avtomatik. Ampak avtomatik bi moral bit dražji, tako da je ok za zavarovanje, bi rekel.

 

Se pa od 2018 do 2021 ni nič spremenilo? Imaš kje tudi 2021 katalog za vsak slučaj?

 

pred 3 urami je SeekK napisal:

Ah seveda, moja napaka s TOP..

 

Oglasil sem se sicer samo zato, ker se mi zdi da se je preveč zakompliciralo..

Se je. Ampak zato ker imajo nemci dodaten trim, ki ga nisem znal uvrstiti med naše.

 

pred 3 urami je NevLado napisal:

Mja, zavaruj, če ti pade kak meteor gor, da bodo lahko menjali šajbo :D 

S temi meteornimi točami... 0o

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je hermelin napisal:

Seveda ni, ampak premijo pa glede na ceno takrat nove plačaš. In ta je bila 2021 dobrih 40k€ v nemčiji z usnjem. Torej brez je bila nekje ~38k€ in to bi pričakoval kot osnovo za zavarovanje.

Če pa gledaš aktualne cenike na uradni strani?

 

 

pred 4 minutami je 50keda napisal:

Eno prašanje, ko ste lih zavarovanje odprl, a vam osnovo za kasko vsako leto  povečujejo al ne? js sm lih prebrskal police začel sem pri 35k, lani sem bil že na 37k € wtf.

Ne bi se smelo.

 

Meni se je spremenilo, ko je šlo iz ročno klikanega na VIN+

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je 50keda napisal:

Eno prašanje, ko ste lih zavarovanje odprl, a vam osnovo za kasko vsako leto  povečujejo al ne? js sm lih prebrskal police začel sem pri 35k, lani sem bil že na 37k € wtf.

Pri meni po ceniku je postavka "zavarovanje avtomobilskega kaska - polnik ak v2" šla 2022 v primerjavi z 2021 za 50 eur

 

takole to izgleda

 

null

 

null

image.png

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je godlike napisal:

Če pa gledaš aktualne cenike na uradni strani?

 

 

Ne bi se smelo.

 

Meni se je spremenilo, ko je šlo iz ročno klikanega na VIN+

Ne ne, našel sem ceno mojega modela + usnje iz 2021. :) torej 40500 - usnje = ~38k€.

 

Ko pride agentka nazaj pogledava, če kaj opreme manjka, ampak mislim da je to to. Sploh, če se po 2018 ni spremenila oprema. To, da je le avtomatik tudi nebi smeli zajebavat. Kolesa bom pa vseeno dodal, če je le 10€ razlike.

 

Hvala za ves info! 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je hermelin napisal:

Imam 360, backing, senzorje... Pač dobesedno vse kar se da imeti razen strešnega okna in usnja.

 

 

No to je Revolution. Kar se asistenčih in takšnih sistemov tiče, je imel revolution vse.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je hermelin napisal:

Se pa od 2018 do 2021 ni nič spremenilo? Imaš kje tudi 2021 katalog za vsak slučaj?

 

Pripopal sem še nemškega z leta 2020. 

 

Moj agent ne komplicira preveč - v svoji bazi ima modele med katerimi sva izbrala najboljši približek. Vsakič, ko se sam poglobim v te zavarovalne produkte sem še cel dan zamorjen ... razen vsega na polno, je vse ostalo nek kompromis. Ne vem če ne bom naslednje leto zavaroval tako kot včasih, samo obvezno, AO plus in točo. Vsako leto dam za kasko treh avtov za en nov žaromet ali šipo .... 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je SeekK napisal:

 

No to je Revolution. Kar se asistenčih in takšnih sistemov tiče, je imel revolution vse.

Res tako izgleda. Super! :) 

 

pred 36 minutami je Janez007 napisal:

Pripopal sem še nemškega z leta 2020. 

Hvala! Če do 2021 ni sprememb je to to. Edino kar ostane je, da pri nas ni manual revolutiona. Kul. Čakam na agentko. :) 

 

edit: V brošuri piše le ALS in me je zanimalo ali to implicira matrix luči. Glede na eurotax izpisek opreme je vse ok.

 

Btw, je kdo vgradil alu pedala? Grem kar do mazda servisa in original vzamem ali ima kdo kakšen drug predlog?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.