Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je Shrek napisal:

Danes... 

IMG_20260417_044853.jpg

 

 

Screenshot_20260417_100806_com_hihonor_photos_GalleryMain.jpg

 

 

11.4 :)

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 10
Napisano
pred 7 urami je NevLado napisal:

Kaj pa kak dizelaš?

 

Pa na prvi sliki je diesel. :nevem:

pred 25 minutami je Shrek napisal:

Diesel 333000, bencinar 200000

 

ups, naknadno videl, da si mu že razložil.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Sem obljubil mazda premium bremze, evo jih 3-4 leta stare pri dveh letih sem menjal pod garancijo:
Untitled.png

To je the real MazdaBrakesTM  ;)

Popravljeno od 50keda
  • Haha 1
  • Začuden 5
  • Zmeden 2
Napisano

Zgledajo kot nove... 😂

 

Na dizelci sem jih nekaj let nazaj menjal, ampak na forumu me prepričujejo, da je to logično, ker je dizel zanič, bencin je pa zakon. Tako, da me prav čudi, da imaš tole težavo na bencinarju. A si ziher, da nimaš dizla? :hudicek:

33112_1.png

Napisano

Prav vam je, ko pa Mazde vozite.

 

Pri FucksWagnih ni teh težav - ker po treh letih začne puščati olje na vse konce in kraje, pa je vse lepo podmazano in nič ne rjavi...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 36 minutami je 50keda napisal:

Sem obljubil mazda premium bremze, evo jih 3-4 leta stare pri dveh letih sem menjal pod garancijo:
Untitled.png

To je the real MazdaBrakesTM  ;)

Na Alfi je bla taka, ker mi je čeljust zaštekala.

 

Je zasnežilo ALU felno, pa je sneg na zavori pomeznil, odmaknil gumico vodil in evo ti ga na.

Napisano
pred 6 urami je 50keda napisal:

Sem obljubil mazda premium bremze, evo jih 3-4 leta stare pri dveh letih sem menjal pod garancijo:
Untitled.png

To je the real MazdaBrakesTM  ;)

Shiet, moje niso ble tko slabe, menjou sm zarad tistga odtisa ploščice od ročne pa zarustanega roba!

 

Ej dej plis ko menjavaš stari še neko gumo al pa kej poleg dvigalke, k tole če se odpela se ti odpelje noga/roka zdraven.

Napisano

Sicer sem tole delal prejšnji teden, samo ni bilo časa prej, da bi objavil 😀

IMG20260415093513 (Medium).jpg

IMG20260415094035 (Medium).jpg

IMG20260415100841 (Medium).jpg

IMG20260415101020 (Medium).jpg

IMG20260415103502 (Medium).jpg

IMG20260415113057 (Medium).jpg

IMG20260415115308 (Medium).jpg

IMG_20260415_173337 (Medium).jpg

IMG20260415123250 (Medium).jpg

IMG20260415133502 (Medium).jpg

  • Všeč 13
  • Ljubim 1

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano
pred 3 urami je Shrek napisal:

To NI premium... 😁

Res je, bomo videli kako dolgo bo zdržalo... Naslednje leto imam namen menjati avto...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano

Danes spoliral z pasto manzerna  in namazal z voskom FINISH KARE 1000p HI-TEMP PASTE WAX

 

IMG_6558.jpeg

IMG_6553.jpeg

IMG_6554.jpeg

IMG_6557.jpeg

Napisano
pred 32 minutami je Japs napisal:

Danes spoliral z pasto manzerna  in namazal z voskom FINISH KARE 1000p HI-TEMP PASTE WAX

 

IMG_6558.jpeg

IMG_6553.jpeg

IMG_6554.jpeg

IMG_6557.jpeg

Katero polirno  Menzerna uporabljaš? Tip 400, 800, 1200, 2000, 2500 ali 2700?

 

 

Napisano
pred 11 urami je Alex napisal:

Katero polirno  Menzerna uporabljaš? Tip 400, 800, 1200, 2000, 2500 ali 2700?


Menzerna Cut Force ProIMG_6560.jpeg

Napisano
pred 43 minutami je Japs napisal:


Menzerna Cut Force ProIMG_6560.jpeg

Uff, tole pa ni za tvoj avto.😬 Edino,če imaš res staro barvo polno globokih prask. Stvar je zelooo agresivna:

 

-zelo agresiven “cut” (cca 9/10)

-dela se z polirko (rotacijsko ali orbitalno).

 

Par konkretnih poliranj s stole pasto in boš lahko prišel skozi vrhnji sloj laka.

Mazde imajo namreč zelo tanke sloje. Za samo povrniti sijaj (tanki hologrami od pranja) uporabi raje kaj "lahkega" , recimo Menzerna light 2500 in na koncu še super finiš plus 3800. Tako ne boš odstranjeval laka in barva bo super sijajna. Zaključiš z kako zaščito (boosterjem) za lak.

 

 

 

Napisano
pred 19 minutami je Alex napisal:

Uff, tole pa ni za tvoj avto.😬 Edino,če imaš res staro barvo polno globokih prask. Stvar je zelooo agresivna:

 

-zelo agresiven “cut” (cca 9/10)

-dela se z polirko (rotacijsko ali orbitalno).

 

Par konkretnih poliranj s stole pasto in boš lahko prišel skozi vrhnji sloj laka.

Mazde imajo namreč zelo tanke sloje. Za samo povrniti sijaj (tanki hologrami od pranja) uporabi raje kaj "lahkega" , recimo Menzerna light 2500 in na koncu še super finiš plus 3800. Tako ne boš odstranjeval laka in barva bo super sijajna. Zaključiš z kako zaščito (boosterjem) za lak.

 

Ja vem da je to dosti agresivna ampak avto je bil skozi v avtopralnici (prejšnji lastnik)

nekaj je bilo tudi prask od vej grmičevja

itd sem pa delal z eksentrično ki ni tako agresivna kot rotacijska

 

 

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

Uff, tole pa ni za tvoj avto.😬 Edino,če imaš res staro barvo polno globokih prask. Stvar je zelooo agresivna:

 

-zelo agresiven “cut” (cca 9/10)

-dela se z polirko (rotacijsko ali orbitalno).

 

Par konkretnih poliranj s stole pasto in boš lahko prišel skozi vrhnji sloj laka.

Mazde imajo namreč zelo tanke sloje. Za samo povrniti sijaj (tanki hologrami od pranja) uporabi raje kaj "lahkega" , recimo Menzerna light 2500 in na koncu še super finiš plus 3800. Tako ne boš odstranjeval laka in barva bo super sijajna. Zaključiš z kako zaščito (boosterjem) za lak.

 

Tocno tole Menzerna light 2500 jest uporabljam :)

Napisano

Pa mi je uspelo EGR ven dobit :) Sem Pa tokrat odstranil še nosilec filtra goriva, da sem imel nekaj več placa. Uporabil precej WD40, da je popustilo. Pri odstranjevanju nesrečno polomil en vakuum priklop :( Na srečo se dobi samo "pipica" (že naročeno). Sem pa vzel celo in jo dal na mesto polomljene, da sem lahko potem vse nazaj sestavil. Druga pe je dostopa brez drugega podiranja.

 

Pričakoval sem, da res noro usedlin... Je pa zanimivo, da ima aktuator (verjetno je to prava beseda, za elektronski del) in mehanski del. Tako, da ga je res enostavno spucat. Se je zatikal in po čiščenjenju je res gladko tekel. Kar se vožnje tiče, težko rečem. Bom javil kaj več, ko grem naslednjič v Ljubljano. Mogoče za občutek bolj miren tek pri pospeševanju in zaviranju z motorjem, smao občutek.

 

Mazda 5, 1.6D, L2011, 389k km.

 

Počasi se zaključuje cikel čiščenja takšnih in drugačnih stvari na motorju.

 

Sledi še:

- spiranje hladilnega sistema pred menjavo jermena, ki je predviden za 400k km

- želja je tudi sprati servo sistem...

 

Slike spodaj.

20260429_161355.jpg

20260429_161350.jpg

20260429_161346.jpg

20260429_131242.jpg

20260429_131235.jpg

20260429_113608.jpg

  • Všeč 11
  • Ljubim 1
Napisano

Na zadnji vožnji z 6-ko sem ugotovil, da po 10-ih letih (toliko je stara namreč ) navigacija v avtu sploh ne dela več. Vpišem destinacijo in se ne zgodi nič. V bistvu ni nič hudega, ker itak uporabljam Google maps. 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 1

 

 

  • 5 tednov kasneje...
Napisano (urejeno)

V sobto zjutraj sem hotel po kruh v pekarno. Takoj, ko sem hotel speljati sem čutil, da zadaj desno klešča ni spustila. JUhhhhuUUuuuu :) 

 

Sicer sem rekel, da moram tudi zadnje čeljusti razdreti in očistiti, ko sem čutil, da zadaj nekaj ni OK. Pri zaviranju se je čutilo kot pulziranje.

 

Naročil sem nov bat in ostali material in ga danes zamenjal. Starega sem komaj, da ven spravil tako je bil korodiran. Gumica je bila povsem porozna.

 

Mazda 5, 1.6D, 391k km, 2011

 

Delo (lastno) in deli (33 EUR):

- nov batek z mehanizmom za ročno

- nov kvadratni O ring

- nov "prašnik"

- pina sem spoliral, sta bila prav tako zelo nepremična

- gumice pinov in pokrovčki

- namazane vse površine ploščic in nosilca kjer je to potrebno

 

Gremo naprej do naslednjega izziva :) 

20260601_170340.jpg

20260601_170333.jpg

20260601_082107.jpg

20260601_082101.jpg

Popravljeno od Gregor Muc-Up
pravopis
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

Danes sem uspešno dvignil SW na Mazda 3 G120 letnik 2017 iz 70.00.367 na FINAL VERSION 74.00.324.

Za brezžično še naprej uspešno špila Ottocast A2AIR PRO

urh6DdR.png

 

Popravljeno od jk93

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.