Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Ker otroci veselo navijajo, da prihaja dedek Mraz v de?elo, sem se danes vzel denarnico, se usedel v avto in se odpeljal v trgovino. Tam sem kupil Parafinsko olje in izdatno namazal tesnila vrat tako na BTjki kot na ?enini petki. Zdaj pa lahko pride dedek Mraz, meni vrata ne bodo primrznila...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes dobil novo vzratno kamero za ?estko. Kon?no ena kamera, ki upam da bo pasala notri v odprtino za lu?ko od tablice. Je pa fino, kamerca ima 4 ledice zraven le?e, ki svetijo ko gre? vzratno, pa ?e 2 ledici ki svetita takrat ko ima? lu?i pri?gane. To bo zdej vse po PS-u :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok litrski pa imas tank oz. Koliko litrov spravis v njega ? :)

67 naj bi bil litrski, noter sem pa ?e spravil okrog 60 doslej najve? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

67 naj bi bil litrski, noter sem pa ?e spravil okrog 60 doslej najve? :)

Sepravi s polnim tankom nardis 600km ? :)

 

Pismo a sm jest edini na temu forumu s tok velko porabo. Jest mam 50l tank notr spravm 42l (LPG seveda) in prevozim od 400 do 420km. Sepravi v najbolj?em primeru, ?e prevozim 420km je to poraba 10l! za 1.8 (120 konjov). Gre za me?ano vo?njo s poudarkom, da se kar dosti po avtocesti peljem in to vedno s tempomatom 140 km/h.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem se pa meni ?udijo, ko mi BTjka skuri 16,5 litra na 100 km, zmerno do prete?no po hribih, skoraj polovico vo?enj s kak?nimi 800 do 1000 kg na kesonu, vsaj nekajkrat letno pod polno obremenitvijo (1 tona na kesonu in 2400 kg tovora na prikolici, ki tehta 600 kg), precej dela v gozdu, tudi plu?enje snega pozimi po dvori??u in tistih 200 metrov do glavne ceste,... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes dobil novo vzratno kamero za ?estko. Kon?no ena kamera, ki upam da bo pasala notri v odprtino za lu?ko od tablice. Je pa fino, kamerca ima 4 ledice zraven le?e, ki svetijo ko gre? vzratno, pa ?e 2 ledici ki svetita takrat ko ima? lu?i pri?gane. To bo zdej vse po PS-u :)

Ali bi ta kamerca pasala tudi na novo M6 karavan? Kak?na je cena, kje si jo naro?il in ali si jo zmontiral sam? Mene kr moti ker imam samo senzorje, kamere pa ne. Druga?e pa sem za te stvari malo lev (dve levi roki), tako da monta?a.... bi skor raje enmu dal za gajbo kot da sam kaj zajebem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, pri meni je ?e Jures montiral eno kamerco, pa je zdej crknila. Je zgleda pri?la notri ena vlaga. ?e najve?ji problem je dol plastiko vzet od prtlja?nih vrat. Baje radi ti ?epi po?ijo, bom ?el danes do Mo?nika po ene par rezervnih, ?e se da dobit. Potem pa mislim, da ne bo problema :)  Cena je bila pa nizka..ne vem ?e je bilo 20?|.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi s polnim tankom nardis 600km ? :)

 

Pismo a sm jest edini na temu forumu s tok velko porabo. Jest mam 50l tank notr spravm 42l (LPG seveda) in prevozim od 400 do 420km. Sepravi v najbolj?em primeru, ?e prevozim 420km je to poraba 10l! za 1.8 (120 konjov). Gre za me?ano vo?njo s poudarkom, da se kar dosti po avtocesti peljem in to vedno s tempomatom 140 km/h.

Tko mal za primerjavo..V mx5 sm imel dva razli?na lpg sistema, ker sm moral vmes menjati zarad ventilov in med njima je bilo kljub enakem na?inu vo?nje cca liter razlike na km, tko da bi rekel da je velik odvisno tud od tehnologije oz. kvalitete vgrajenih elementov, hkrati pa se tudi na mo?i pozna kaj. Edina druga opcija ki ?e preostane je pa da je slabo optimizirano.

Rumenka z motorjem 2.3 ima celo okoli pol litra manj?o porabo kot tvoja, s tem da je tud skor 50 konj ve? pod havbo, res pa da pol pri registraciji not prinese :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej problem je ta da tud benza zre 10l. Jest sm z LPGjem prezadovoljen :) nimam kej rect. Hotu sm sam povedat, da ta 1.8 motor took zre kot da bi mel 220 konjov ne pa 120 :D. Hvala bogu, da mam na plin je potem poraba usaj pou mansa in je okol 5l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Original. Sam dvomim, da bi bilo kej narobe, ker ta avto oz. ta motor dejansko tok zre.. Sm gledu ma avtomagazinovi strani k so ga testiral so mel isto porabo 10l. Pac presvoh motor oz. premal navora za to tezo..

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/mazda-6-18i-te/

 

post-7623-0-93003200-1450286077_thumb.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej problem je ta da tud benza zre 10l. Jest sm z LPGjem prezadovoljen :) nimam kej rect. Hotu sm sam opovedat, da ta 1.8 motor took zre kot da bi mel 220 konjov ne pa 120 :D. Hvala bogu, da mam na plin je potem poraba usaj pou mansa in je okol 5l.

Glede na to da je v moji isti motor se pravi 1.8 16v 120 konjev sem najvec do zdaj naredil z 55 litri 851km to je blo kombinirano

Zadni tank je bil 57 litrov 812km je pa res da maksimum je 110 to je vsak dan sluzba in nazaj!

ZoomZoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej problem je ta da tud benza zre 10l. Jest sm z LPGjem prezadovoljen :) nimam kej rect. Hotu sm sam povedat, da ta 1.8 motor took zre kot da bi mel 220 konjov ne pa 120 :D. Hvala bogu, da mam na plin je potem poraba usaj pou mansa in je okol 5l.

Moja ex Hamiltonka (identi?na kot Viperjova 2.3) je imela cca. 100.000 mojih prevo?enih vedno porabo med 9 in 10, pa je ob?asno MORALA dat kaj od sebe.  :D

 

120-konjska se malo bolj napreza, da dose?e dolo?eno hitrost, najbr?.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja ex Hamiltonka (identi?na kot Viperjova 2.3) je imela cca. 100.000 mojih prevo?enih vedno porabo med 9 in 10, pa je ob?asno MORALA dat kaj od sebe.  :D

 

120-konjska se malo bolj napreza, da dose?e dolo?eno hitrost, najbr?.  :zvizga:

Ta motor bo v kratkem obrnil 390.000 :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob normalni voznji pije 10l... pustmo zej to da se ti peljes po avtocesti 100 pa da potem pije 8. Vrjetno bi se manj pila ce bi se peljal 80 :D. Navora ji pa tko al tko manjka :)

Hehe lepo povedano sam js se ne vozim po avtocesti to je sam regionalna cesta :) najman pije v garazi :)

ZoomZoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, pri meni je ?e Jures montiral eno kamerco, pa je zdej crknila. Je zgleda pri?la notri ena vlaga. ?e najve?ji problem je dol plastiko vzet od prtlja?nih vrat. Baje radi ti ?epi po?ijo, bom ?el danes do Mo?nika po ene par rezervnih, ?e se da dobit. Potem pa mislim, da ne bo problema :)  Cena je bila pa nizka..ne vem ?e je bilo 20?|.

Super, ali to pomeni da bi bil ti pripravljen to men naredit (ker jaz mam dve levi roki), seveda s primernim pla?ilom. Spodaj bi ti tudi prilepil slike kako to zgleda pri meni, ampak nekako ne znam. Sem gledal kje lahko pripnem slike, samo ......

 

Evo, slike prilepljene, hvala za pomo?!

post-7756-0-21208200-1450352851_thumb.jpg

post-7756-0-47067200-1450352882_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... Spodaj bi ti tudi prilepil slike kako to zgleda pri meni, ampak nekako ne znam. Sem gledal kje lahko pripnem slike, samo ......

 

 

Kako dodas sliko >> http://www.mazda-si.net/topic/13389-dodajanje-slik/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.