Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Vgradil sem nove visokotonce ESX horizon na zadnji polički, namesto obstoječih bose tweedlerjev. Kako so tej originalni bose nekvalitetni, mutno zveneči zvočniki. Sedaj se je s temi novimi tweeterji zvok "odprl" in je čisto druga pesem. V vsa vrata sem tudi zalepil zvočno izolacijo, 3 mm debeline. 
(Izolacija CTK Standard Pro 3 mm). Tudi to je svoje prispevalo k znatno boljšemu zvoku v avtu. Sedaj imam od originalnega bose ozvočenja v avto le še sprednja zvočnika v vratih. IMG_20220225_112211.thumb.jpg.da53968dd4158101a13438cdfdda59ab.jpgIMG_20220225_092346.thumb.jpg.bd5df1939c400171c9c634e3f69a3c5a.jpgIMG_20220225_112234.thumb.jpg.980f542cb64afe0542a8130819a15084.jpg

Alex pa ni šlo, da bi jih vgradil nevidno.

Daj potem zberi podatke kateri zvočniki pašejo noter in imajo boljši efekt


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:


Alex pa ni šlo, da bi jih vgradil nevidno.

Daj potem zberi podatke kateri zvočniki pašejo noter in imajo boljši efekt


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edino, če so tako vgrajeni, igrajo prav, oziroma ne pride do popačenja zvoka do potnikovih glav zadaj. Če bi jih vgradil v obstoječo luknjo, bi se zvok odbijal od strehe in deformirano (popačeno) prišel do zadnjih sedežev. Enako je spredaj. Obstoječi tweeterji in srednjetonci so vgrajeni v armaturko, a se zvok odbija od sprednje šipe  in pod pravim kotom proti vozniku in sovozniku. Zvok s tem "pridobi" neželene, moteče visoke frekvence. Zvok je s tem  tudi preveč razpršen. Tudi spredaj sem vgradil visokotonce, ki "gledajo" proti vozniku in potniku. 

A te zanima, kaj sem sam vgradil? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je TiEn napisal:

Zgleda idijotsko, sam edina da rešiš ta problem če bi predelal stebričke, da držijo notr twiterje pa jih oblekel v original blago.

Ni kaj reševati. Če bi se malo spoznal na akustiko, ne bi takih idej predlagal. To lahko narediš ti v tvojem avtu. 😉Bolje, da lepiš še naprej slikice formul 1, kjer ti gre dobro od rok. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

 

Edino, če so tako vgrajeni, igrajo prav, oziroma ne pride do popačenja zvoka do potnikovih glav zadaj. Če bi jih vgradil v obstoječo luknjo, bi se zvok odbijal od strehe in deformirano (popačeno) prišel do zadnjih sedežev. Enako je spredaj. Obstoječi tweeterji in srednjetonci so vgrajeni v armaturko, a se zvok odbija od sprednje šipe  in pod pravim kotom proti vozniku in sovozniku. Zvok s tem "pridobi" neželene, moteče visoke frekvence. Zvok je s tem  tudi preveč razpršen. Tudi spredaj sem vgradil visokotonce, ki "gledajo" proti vozniku in potniku. 

A te zanima, kaj sem sam vgradil? 

 

Kdo ti je to pravljico prodal? :D

A nisi ti nek glasbenik, kao?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

 

Kdo ti je to pravljico prodal? :D

A nisi ti nek glasbenik, kao?

Prijatu, raje se posveti platneni strehi tvojega kabrioleta. Akustiko prepusti strokovnjakom. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Scr3am napisal:

Popolnoma skrij kabel, da bo tako, kot se zagre. Kaj pa imas za eno kamero? Kamero lahko polnis tudi preko usbja.

najboljš bo ja

 

kamera je pa xiaomi s70 ali nekaj takega, polnem kar preko tistega vtiča ki je prišel poleg in gre v 12V, ne vem, če mazdin usb potegne zadost štroma čez za kamero

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi CX-5 jih ima spredaj v stebricku…

 

 

CC61D959-136C-4618-B4CF-97819E78EB3B.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Scr3am napisal:

Usb ima 5V output, tocno toliko kolikor kamera potrebuje. Jest jo imam priklopljeno preko usbja pa dela bp. Je pa xiaomi 70mai 1s.

aha evo, jaz imam pa xiaomi 70 mai pro

 

probam 🤞

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Voltaza ni edini podatek... Drugi podatek je, s kaksnim tokom (amperaza) lahko obremenis... 

 

Po specifkacijah na Xiaomi strani, Xiaomi Mai 70 potrebuje 5V, 1.5A, Xiaomi Mai 70 Pro pa 5V, 2A ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ze ze, vendar nic ne vpliva na delovanje. V teorijo se mal pocasnej fila to je pa to. Razlike ne vidis. Vsaj jest jo ne. Problem bi bil ce bi ti imel vecji output kot je pa predpisano. Usb 2.0 ima 0,5A output 3.0 pa 0,9A

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksna stvar tudi ne deluje, ce nima dovolj toka… Imam eno Reolink zunanjo kamero, ki se sicer napaja iz soncnih celic… Pozimi, ko je bilo bolj malo sonca, je baterija sla samo navzdol… in sem jo moral snet in dat polnit… Ima USB prikljucek… vendar navaden polnilec od telefona ni bil dovolj mocan in se sploh ni zacelo polnit. Potem sem priklopil en 20 W USB polnilec od enega drugega telefona… s tistim je pa slo…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, logicno. Vse je odvisno od porabnika oz. koliko stroma potrebuje. Jest pri dashcamih nisem opazil problemov. Mogoce lahko pride do problemov pri kaksni 4k kameri v kolikor imajo večjo porabo. Kot problem mislim, da se pac nebo filala. Xiaomi 70mai a800s (4K) vrjetno nebi delovala glede na to, da ima dve kameri (spredi in zadi) + LCD

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 2mesecih prvo resno čiščenje in testiranje novega "wapa"..na steklih hidrofobna zaščita, na laku vosek..1x ko se mi bo dalo pa še probam kakšno keramično zaščito..za davek, ker sm to vse delal pri tašči sem moral še njenega spedenat 😑😂..

IMG_20220302_201335.jpg

  • Všeč 10
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Hixxy napisal:

Natankal poln tank goriva.

 

Jutri zložim v avto osnovno kamp opremo, da bom "pripravljen" če gre vse v k....

 

Jaz imam doma na podstrešju še vedno uniformo. Tudi gas maska je pripravljena. Če bo potrebno, jo bom spet oblekel kot leta 91. Nikoli ne veš, kaj nam prinese prihodnost. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jo registriral - in zraven preklinjal s tempom 90 minut na uro...

 

Pri zavarovalnem agentu sklenem zavarovanje in ga tudi plačam. In s seboj prinesem potrdilo, da je zavarovanje sklenjeno.

 

Ker smo velika družina, smo upravičeni po polovične Letne dajatve za uporabo vozila v cestnem prometu. Grem na Upravno enoto, kjer so mi dali neko vlogo, ki sem jo izpolnil in jo prinesel s seboj na tehnične preglede - tako, kot so mi rekli na Upravni enoti.

 

Pridem na tehnični, dam prometno, preglednik vzame prometno, zapelje na stezo, vse pregleda in na drugi strani odpelje avto ven. Vse brez problemov, vse v mejah normale. Konec koncev, saj ni neka stara pokveka, ampak je 12 let stara Mazda s 323.000 prevoženimi kilometri. Grem na okenček, da plačam, kar je za plačat in se začne...

 

Zavarovanje imam, to je rešeno. Tehnični je narejen, to ima ona tam od preglednika. Potem pa gleda tisto vlogo in jo obrača na vse strani in gre vprašat še ta drugo, ki je bila tam, pa šefico, pa na telefon pa klicat vse po vrsti - ma se mi zdi da so klicali vse od Dalai Lame do papeža, pa Bidena in mislim, da so še Putina iskali, pa ni imel časa... Avto je bil čez stezo v vsega petih minutah, birokracija je pa potem trajala spodobnih 20 minut, preden so ugotovili, kako in kaj potrebujejo in zakaj to potrebujejo in kdo koga kaj...

 

Avto sem pred stezo parkiral ob 14:55 in bil takoj na vrsti. Ob 15:40 sem se spet usedel v avto, pospravil dokumente in ob 15:43 speljal. In kmalu bi se še meni speljalo...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Jo registriral - in zraven preklinjal s tempom 90 minut na uro...

 

Pri zavarovalnem agentu sklenem zavarovanje in ga tudi plačam. In s seboj prinesem potrdilo, da je zavarovanje sklenjeno.

 

Ker smo velika družina, smo upravičeni po polovične Letne dajatve za uporabo vozila v cestnem prometu. Grem na Upravno enoto, kjer so mi dali neko vlogo, ki sem jo izpolnil in jo prinesel s seboj na tehnične preglede - tako, kot so mi rekli na Upravni enoti.

 

Pridem na tehnični, dam prometno, preglednik vzame prometno, zapelje na stezo, vse pregleda in na drugi strani odpelje avto ven. Vse brez problemov, vse v mejah normale. Konec koncev, saj ni neka stara pokveka, ampak je 12 let stara Mazda s 323.000 prevoženimi kilometri. Grem na okenček, da plačam, kar je za plačat in se začne...

 

Zavarovanje imam, to je rešeno. Tehnični je narejen, to ima ona tam od preglednika. Potem pa gleda tisto vlogo in jo obrača na vse strani in gre vprašat še ta drugo, ki je bila tam, pa šefico, pa na telefon pa klicat vse po vrsti - ma se mi zdi da so klicali vse od Dalai Lame do papeža, pa Bidena in mislim, da so še Putina iskali, pa ni imel časa... Avto je bil čez stezo v vsega petih minutah, birokracija je pa potem trajala spodobnih 20 minut, preden so ugotovili, kako in kaj potrebujejo in zakaj to potrebujejo in kdo koga kaj...

 

Avto sem pred stezo parkiral ob 14:55 in bil takoj na vrsti. Ob 15:40 sem se spet usedel v avto, pospravil dokumente in ob 15:43 speljal. In kmalu bi se še meni speljalo...

 

Na nekaj si pa pozabil....😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.