Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 7 urami je Aless napisal:

 

Hja, oni je verjetno imel nastavljene fiksne intervale na 20kkm, pa še te je vlekel krepko čez. 

Glede podložk pa nvm, kaj so uredili, ker je težava z skurjenimi podložkami bila že na večih novejših mazdah. 

Te kur... podložke stanejo 3€/kom, pa če še za delo plačaš 100€ (kar je itak preveč), si na 112€ stroška na vsake 80-100kkm, nvm no komu je to preveč🥴🙄

Glede tega če ti kaj crknilo, je pa tak vedno lahko kaj crkne, pač nič ni večno. Je pa razlika če ti zaradi slabega vzdrževanja zariba motor. 

Glede tvoje vožnje pa kakor ti paše, ni pa tudi nič narobe če ga kdaj poženeš v malo višje obrate, pod pogojem da je motor ogret na delovno temperaturo. 

 

Ja, se strinjam. Saj pravim, jaz sem podložke zamenjal. In se spomnim, da je bilo pri enem injektorju kar precej gareža. Torej je bila podložka slaba.
Na servisu so nekaj omenjali, da je pri 2016 že uporabljen drugačen material, pa mislim, da so nekaj drugače zategovali. Nekaj na to temo. Koliko to pomaga, pa ne vem.
Ja, tudi glede vožnje. Načeloma res vozim z zelo nizkimi obrati. Včasih sem delal blizu 50 kkm, sedaj kakšnih 25 kkm. In drži tudi, da ga sem in tja tudi malo bolj poženem, čeprav je to res redko.
Bomo videli. Trkam po leseni mizi, da ne bo težav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to nima noben drug avto z tem problemov, kolikor jaz vem. 

Zakaj niso to drugače rešili Japonci?

Saj so maherji za take malenkosti ali so samo bili včasih?:rolleyes:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes dobil nazaj svojo Mazdo... in se je kar milina spet vsesti v svoj avto in odpeljati :) ...

 

Poleg popravila poskodbe, so naredili se 5. redni servis ... Cena je bila 210,87€ ... Servis Interclass ... 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

Hja, točno za podložke ne vem. Majo pa kaksne druge težave. Fora je, da gredo injektorji skozi olje, drugi mislim da imajo drugače rešeno to.

Ja Mazda ima to konstrukcijsko slabo rešitev da gredo injektorji skozi olje, pod pokrovom ventilov, in če podložko skuri, skuri tudi olje. 

Drugi imajo to bolje rešeno(ne gre skozi olje) in kljub skurjeni podložki se ne zgodi nič katastrofalnega. 

Npr na MB CDI 270 (5valjnik)sem mel primer da se injektor nekak odvil, sika in tolče kompresija mimo pri injektorju in se ful sliši, avto slabše gre to pa je vse. Pritegnil nazaj in gasa. Bp

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Jest napisal:

Danes dobil nazaj svojo Mazdo... in se je kar milina spet vsesti v svoj avto in odpeljati :) ...

 

Poleg popravila poskodbe, so naredili se 5. redni servis ... Cena je bila 210,87€ ... Servis Interclass ... 

Olje pa filter pa kabinski filter?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Jest said:

Danes dobil nazaj svojo Mazdo... in se je kar milina spet vsesti v svoj avto in odpeljati :) ...

 

Poleg popravila poskodbe, so naredili se 5. redni servis ... Cena je bila 210,87€ ... Servis Interclass ... 

Verjetno lastno olje, sicer se cena ne izide?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni lastno olje… Avto sem pripeljal vponedeljek, dobil nadomestnega in danes placal ter odpeljal… Vmes so popravljali se skodo na odbijacu in blatniku… To je slo iz kaska…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je NevLado napisal:

Olje pa filter pa kabinski filter?


Pac kar je treba menjati…

pred 5 minutami je Bini napisal:

Veze pa to in gre.... 👍😉


Nobene posebne veze… prvic sem bil na Interclassu… Edino Majesa sem pozdravil v ponedeljek, ko sem pripeljal avto… Danes ga nisem videl… ;) … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si rekel, da bomo probali… Tudi interclass so vec ali manj pohvalili… Poleg tega sem celo ugotovil, da je meni celo malce blizje… Ampak ni neke bistvene razlike… edino skozi BTC se ni treba prebijati… ;) Dobro je imeti alternativo… Dokler je strosek sprejemljiv, je OK… Zaenkrat sem zadovoljen… Edino glede cene olja (18,80€ - 10%) bo treba mal “zatezit”, ker vidim na racunu, da je drazje kot je bilo nazadnje v BTCju (8,00€) 😜

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je SpEkTr napisal:

Imam enako težavo, jaz ga bom prinesel s seboj 😊


Si jim kaj omenil? Jaz sem sele doma pogledal na racun ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Za vse to kar si napisal bi res bilo najmanj 300€.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Delo je bilo z izdanim računom. 1 ura oziroma 45 minut.

Je skrivnost, kam si ga peljal?

 

Sodelavec ima na Mazdi preko 150.000 km in ni več garancije. Zato je opravil redni servis pri mehaniku z računom in je prišel malo čez 100€, prej so bili okoli 250€.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.