Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je Boss napisal:

Alex a si probal tole bolj nafilat, ker če ne voziš kot Rally pol ndejasnko gumo preveč "zvrača" kar je navadno kriv prenizek tlak.

 

Jaz te gume spredaj filam 2.7 zadaj pa nekje 2,6 pa še bočnica je nekoliko nižja.

Sedaj jih imam na 2,7. In res še vedno izgledajo kot balon. Obvezno bi morali dati gor XL nosilnost, pa bi bili boki bolj trdi. Izgleda, da ne glede na slog 

vožnje, jih pobira po robovih. In potem je vožnja v mokrem v ovinke še bolj nevarna. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, se kar strinjam, da zna bit kej takega. Ne vem, će ne boš spomladi menjal, bi jaz probal pumpat 3,0 spredaj in 2,8 zadaj. 🤨

 

Podobno sem imel namreč težavo pred cca 15 leti s prvo šestko in prvimi GoodYear F1 (smrekca profil). Mi je tudi takole pobiralo profil pa sem napumpal 3,0 in se je obraba potem umirila na celoten profil gume. Bila je sicer nekoliko trša vožnja, ampak avto se je pa držal ceste nenormalno dobro.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

Ja, se kar strinjam, da zna bit kej takega. Ne vem, će ne boš spomladi menjal, bi jaz probal pumpat 3,0 spredaj in 2,8 zadaj. 🤨

 

Podobno sem imel namreč težavo pred cca 15 leti s prvo šestko in prvimi GoodYear F1 (smrekca profil). Mi je tudi takole pobiralo profil pa sem napumpal 3,0 in se je obraba potem umirila na celoten profil gume. Bila je sicer nekoliko trša vožnja, ampak avto se je pa držal ceste nenormalno dobro.

Bom jaz tudi povečal na 2.8 ali 3.0 pa bomo vidli kako se bo obneslo .....:prstgor:

Upam le,da nebo pretrda vožnja.🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, no, kar lepo po pameti ...

 

Te eksperimente s 3,0 bara se raje pojdite spomladi, ne zdaj, ko bodo ceste mokre in spolzke. Razen če imate radi utripanje tiste lučke proti zdrsavanju koles, vklapljanju ESP in lovljenju vozila po cesti ...

 

Pri 3,0 bara bo že pošteno trda guma, znatno manjši oprijem in udobje ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, priprevoženih  9300 km. 

IMG_20221107_103312.jpg

 

Jaz ne bom pumpal toliko več, ker če ima guma mehke bočnice(naravnano na bolj udobno vožnjo in manjši hrup izpod koles) ne bomo veliko rešili s tem. 

Pač, dejstvo je, da ko je guma preveč napumpana začne gumo pobirati po sredini. In tako bi le "pretentali" gumo, da ne bi več pobirali toliko robov. 

Guma bo trša, vožnja neudobna, a na ovinkih bo še vedno robove pobiralo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ovinki vedno pobirajo najbolj robove, ampak vseeno se mi zdi, da tukaj gumo zaradi mehkih in dokaj visokih bočnic še dodatno "zvrača" v ovinku in povečuje obrabo. Ne gre za to, da bi "pretental" gumo ampak zato, da najdeš optimalen tlak za to gumo. Da pa bi gumo pobiralo samo po sredini bi pa rabil bistveno višji tak od 3,0.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na vsaki gumi piše, koliko je lahko napumpana... 

Na vsakem avtu piše priporočen tlak v gumah. 

Če na avtu piše 2,3 guma pa dovoli 3,2 lahko na 3,2 napumpaš in guma NORMALNO dela svoje delo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom lepo priznal, da ne vem kakšna je vožnja pri 3.0 ker sem imel pri avtih vedno punpane na priporočen tlak in tudi do sedaj nisem imel noben problem pri pobiranju robov! Pred meseci sem tukaj čital in se čudil 🤔, da eni pumpate na 2.8,2.9,3,0 itd. Jaz jih pumpa na 2.5 kot piše, tudi zimske Kleberce sem in jih ni pobralo! Poleti bom nabil Bridgestonke na 2.8 pa bom videl, če bo pretrda vožnja grejo na 2.5-2.6 mogoče.....😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Shrek napisal:

Hočem povedat, da se mora tlak v gumah spreminjat glede na obremenitev. Če na priklopu neseš 4 kolesa, je 2,8 absolutno premalo. Če si pa sam v avtu je pa 2,5 preveč. 

Tudi to drži....😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.GSMAPARATI.SI

SAMSUNG AVTO NOSILEC EE-V200BE Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+, Galaxy Note 5 Vehicle...

 Tale je top. Sam sem ga kupil na mimovrste.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Gregster napisal:
WWW.GSMAPARATI.SI

SAMSUNG AVTO NOSILEC EE-V200BE Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+, Galaxy Note 5 Vehicle...

 Tale je top. Sam sem ga kupil na mimovrste.

Lahko potrdim. Ga imam že šest let.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

Dobrodošel med nami, :prstgor: jaz imam magnetnega kot so na sliki....😊👍 

Screenshot_20221107-215850~2.png

 

Pa to dost drži, ne pade dol, k se avto mal potrese? 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Slivka napisal:

Baje slika pove več kot tisoč besed...

IMG_20221108_134502940.jpg

So me, med drugim, označili za malomarneža. Pa sem sklenil, da se bom poboljšal...

Kaj si naredil? Dvignil brisalce? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je MazdaBoy napisal:

 

Pa to dost drži, ne pade dol, k se avto mal potrese? 😛

Anker-ovega mam:

Uporablja se občasno. Padel ni nikoli dol.

 

Magnetka ne lepim na telefon, ampak ga dam za ovitek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.