Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 10 minutami je Jaka32 napisal:

Delo je bilo z izdanim računom. 1 ura oziroma 45 minut.

Uf, to pa je poceni..... 👌

Napisano

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Napisano

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Za vse to kar si napisal bi res bilo najmanj 300€.....👍

Napisano
pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Delo je bilo z izdanim računom. 1 ura oziroma 45 minut.

Je skrivnost, kam si ga peljal?

 

Sodelavec ima na Mazdi preko 150.000 km in ni več garancije. Zato je opravil redni servis pri mehaniku z računom in je prišel malo čez 100€, prej so bili okoli 250€.

 

Napisano

Naredil redni servis, zamenjal svecke (po 144k km), zategnil ročno... Naredil tehnični z odliko.

Klasični prijemi.

Napisano

Opa, a zdaj ti že ocene dajejo na tehničnem?

 

- zavore: prav dobro

- izpuh in ekologija: zadostno

- gume: dobro

- amortizerji: prav dobro

- luči: odlično

.

.

.

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
dne 6. 7. 2022 ob 20:44 je Jest napisal:

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Seveda, tukaj je pribitek kar velik in potem imajo precej maneverskega prostora da se pribitek zmanjša. Kot si povedal, odvisno od osebe. Recimo pri VW je zgodba precej drugačna, kot sem videl na lastne oči :)

Napisano
pred 21 minutami je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

Se ne pritozujem, ce je res tako :) ... Kar vidim na racunih, je ponavadi samo popust od 6%, od zadnjega servisa sestice leta 2018 dalje pa 10% ... pa cena olja je bila v BTC "normalna" torej nekje okoli 8 ali 9 € za liter ... Zadnji servis pri Interclassu pa je bila cena olja 18,80€ za liter ... 

 

Sicer pa... prej na dizelski sestici so servisi bili tudi drazji ... tako, da verjetno tudi drzi to, da je bencinar cenejsi za vzdrzevanje ... 

 

Tole so servisi na prejsnji mazdi 6, CD175, 2.2 (za prvega ne najdem racuna):

1. servis, 21.383 km, ???

2. servis, 40.100 km, 365,79€

3. servis, 59.960 km, 222,25€

4. servis, 79.429 km, 389,40€

5. servis, 100.074 km, 175,86€

6. servis, 117.989 km, 250,62€ 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

Tudi meni so rekli,da je za CX30 X186 cena cca 240€,malo več kot za M 3 G motor,ker je olje malo dražje......😉

Svoje olje pa je.....👌

Moj prvi je pa tako gratis....:jupiii:

Popravljeno od Bini
Napisano

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

  • Všeč 6
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
10 minutes ago, Jest said:

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Napisano
pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Misliš 18 € za liter.... 😉

Napisano
pred 6 minutami je Bini napisal:

Misliš 18 € za liter.... 😉

28€/liter je bilo pa res že leta 2009 na Honda servisu na Baragovi v Ljubljani. 🙃

Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

28€/liter je bilo pa res že leta 2009 na Honda servisu na Baragovi v Ljubljani. 🙃

a to za menjalnik misliš :) 

Napisano

Prvi lastnik mojega Accorda je leta 2009 za drugi redni servis plačal cca 600 wur, in ja olje Castrol je bilo 28 ali 29 eur/l, šlo ga je pa 6 litrov.

Tako da servisi do 300 eur na pooblaščencu so še kar v mejah normale, glede na to da se vse draži.

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano
dne 28. 6. 2022 ob 14:39 je Shrek napisal:

Jaz osebno... 

Vsi osebni avti pri hiši imajo ročne menjalnike. 

Tovornjak je avtomatik. 

Busi, ki jih vozim, so pa mešano nekaj ročnih, nekaj pa avtomatikov. 

Raje bi vozil vse ročne. Zakaj? Ker noge migajo. Pri avtomatiku leva noga ne dela nič, če je pa aktivni tempomat zraven, pa tudi desna ne dela. Ni razgibavanja in miganja... 

 

Danes po sili razmer (edini z vozniškim izpitom) vozil vozilo s petimi (5) pedali! Tam pa noge res migajo, sploh, ker je zadeva staro-staro-starodobnik. In menjalnik temu primeren... Moram pa priznat, da sem v vožnji prav užival. Čeprav, ja, eno je ena vožnja 30 km daleč. Če bi jih naredil tristo in to vsak dan, bi najbrž počasi imel noge kot kolesar...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Pri skoraj 87000km očiščen kolektor, oba egr in vse kar paše zraven. Ni bilo še neke panike, se je pa lih dobro začelo nabirat ...no na koncu je bilo za skoraj pol litra saj. Bomo videli kako bo, se mi pa zdi, da je mogoče bolj miren tek, za glasnost težko rečem, čeprav se mi je ravno tako zdel za odtenek bolj uglajeno.

Napisano

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Napisano
pred 43 minutami je dvorjan napisal:

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Ne razumem, kaj vidite v tej gumi v avtih? 🤔

 

 

Napisano

Od jeseni do pomladi stopaš v avto z mokrimi podplati in še več umazanije kot ponavadi. Zakaj bi se vpijala v blago?

Pa lažji so za očistiti.

 

Za prtljažnik je pa samoumevno, da to rabi, da se ne popraska, če kaj "balina" po njem.

Probaj, boš videl. Imajo tudi za CX-30 - po meri.

 

Zdaj imajo ravno akcijo -20% na prtljažno gumo ...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.