Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je sportman333 napisal:

Bi pa ja lahko Slivko prosil, da ti s pravim dostavnikom to pripelje....a s tem Cliotom se bo še kdo vozil :)

Ja, pri @Slivka sem dobil idejo.  😄

 

Drugače pa je sledilo temeljito čiščenje, avto je sedaj "kot nov".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je FuManchu napisal:

Baje so tile novi mercedesi obupne kvalitete , kar se notranjosti tiče. Plastike škripajoče... 

Ma reno kvaliteta. 

Motor je bil dizl 100kW ma jaz teh konjev jih nisem začutil. Naša cx3 g120 jo šiša brez problema 😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 55 minutami je NevLado napisal:

Evo, bil na servisu s tistim čudnim vecejem :lol:

 

so mi zamenjali luč + naredili redni servis

 

zdej pa gas dalje :jupiii:

 

Vidim, da si s servisom zadovoljen. Ti tokrat za servis bencinarja niso zaračunali DPF olja? 😃 Kaj pa so ti naredili in cena? 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

 

Vidim, da si s servisom zadovoljen. Ti tokrat za servis bencinarja niso zaračunali DPF olja? 😃 Kaj pa so ti naredili in cena? 

sem izrazil skrb kaj si bo mislil naslednji lastnik, ko bo videl na računu ultra dpf :) 


komplet servis glede na kilometrino (torej 127kkm), izpostaviti velja svečke (ngk, ki so očitno iz zlata) in pa check klime

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Janez007 napisal:

Torej v bencinarja so ti vlili Ultra DPF 5W-30 Mazdino olje. Bravo Mazda pooblaščeni servisi 👋 

Cena pa? Ena taka svečka v Autodoc danes stane 21€.

 

image.png

Mogoče sem bil premalo jasen. Gre se za debato ki sva jo midva že imela, torej zakaj je bil zadnjič na računu napisan Ultra DPF. To sem danes podiskutiral tudi na šalterju. Namreč če je na delovnem nalogu Ultra (in tudi v motorju Ultra), zakaj bi mi na račun napisali Ultra DPF - njihovo "napako" bom pač moral razlagat naslednjemu potencialnemu lastniku avta. Tako da današnji račun ima gor (spet) napisano pravo olje. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 08 letniku prva menjava spodnjih rok spredaj pri 183kkm. Ena mela lufta, zamenjal obe. Roke, menjava in optika blo 200€...zdaj pa tehnični pregled in podaljšanje registracije... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mazda ampak tokrat toyota, v 1,5 leta je obrnila 45000km in seveda to je njen 3 uradni in 6 neuradni servis, zraven osnovnega servisa sem seveda kot vedno dodal še nekaj stvari in sicer menjava olja v menjalniku in pa menjava svečk :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Se namenil menjat gume.

 

Vse lepo in prav, dokler nismo prišli do matice na sprednjem desnem kolesu, ki ni in ni hotel popustiti. Do sredine je šel, potem pa ne naprej, ne nazaj.

 

Nazadnje je uporabil "kamijonsko" pištolo in pač odlomil. Naročili smo novo matico in tisto palčko (pridejo jutri).

 

Sedaj se vozim s 4 šraufi in še vedno na zimskih gumah :(

 

Nimaš kej :) 

  • Zmeden 2
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Litijeva mast čist OK,eni imajo raje bakreno...jaz zelo rad uporabljam Liqui Moly z MoS2.

Samo,da ne boš basal k blesav...jaz eno zobno ščetko in samo malenkost...res malenkost...toliko da je sled masti na površini navoja...ko pa privijačiš se pa itak lepo porazdeli po navoju.

 

Seveda ne smeš pozabiti ženino zobno ščetko vrniti na svoje mesto,da ne bo spet "ogenj v strehi"🙄

Popravljeno od skritikrt
  • Haha 5
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Jaka32 napisal:

S čim?

Jaz uporabljam bakreno mast že odkar vem, da obstajajo kolesni vijaki. 

Malo namažeš in je ok. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

S katerim mazilom bi bilo najprimerneje namazati navojni vodili "memory" sedežev? 

Litijeva.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za nasvet. :) 

 

Katero olje pa bi bilo najbolj primerno za notranji hišni oljni jašek? Pred leti sem nalil novo avtomobilsko in ko sem po nekaj letih odprl so bile noti umazane zgoščine. Mogoče parafinsko - kot za v vinski sod?

 

Včasih so v vsaki kmetijski zadrugi prodajali strojno olje za gospodinjstvo (za šivalne stroje itd) v litrih, sedaj samo še v nekaj deset ml ...

https://www.obnova.si/izdelek/olje-za-gospodinjstvo/

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

S katerim mazilom bi bilo najprimerneje namazati navojni vodili "memory" sedežev? 

Če boš naročil, boš še meni posodil da podmažem vodila strešnega okna?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je NevLado napisal:

Če boš naročil, boš še meni posodil da podmažem vodila strešnega okna?

Lahko. Sicer pa sem sam vodila strešnega okna samo posesal in špricnil s silikonskim sprejem - se mi zdi še najmanj nevaren, da se pojavijo kakšni mastni madeži ... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Hvala za nasvet. :) 

 

Katero olje pa bi bilo najbolj primerno za notranji hišni oljni jašek? Pred leti sem nalil novo avtomobilsko in ko sem po nekaj letih odprl so bile noti umazane zgoščine. Mogoče parafinsko - kot za v vinski sod?

 

Včasih so v vsaki kmetijski zadrugi prodajali strojno olje za gospodinjstvo (za šivalne stroje itd) v litrih, sedaj samo še v nekaj deset ml ...

https://www.obnova.si/izdelek/olje-za-gospodinjstvo/

 

 

Mogoče poskusiš s tem? se dobi v litrski ali 20-litrski pakungi... Obstane do dve leti, ker pa ne vsebuje kislin, ne razžira... Ne vem pa, kakšna je cen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Hixxy napisal:

Se namenil menjat gume.

 

Vse lepo in prav, dokler nismo prišli do matice na sprednjem desnem kolesu, ki ni in ni hotel popustiti. Do sredine je šel, potem pa ne naprej, ne nazaj.

 

Nazadnje je uporabil "kamijonsko" pištolo in pač odlomil. Naročili smo novo matico in tisto palčko (pridejo jutri).

 

Sedaj se vozim s 4 šraufi in še vedno na zimskih gumah :(

 

Nimaš kej :) 

Kako to? Ali jih  ne namažeš vsakokrat z mastjo? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.