Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Mene le ?udi, kaj si po?el, da si pri 80.000 moral menjati zavorne plo??ice. Jaz imam na BTjki, ki je vedno po hribih in skoraj polovico vo?enj pod obremenitvijo, pri skoraj 90.000 km ?e vedno originalne...

 

 

Jure je najprej rekel, da ne bodo vec zdrzale 20.000 km (do naslednjega servisa)... potem, ko je pa podrl pa je rekel, da so ze precej pri koncu... in sem rekel, naj naredi tako, kot misli, da je prav. Nimam znanja in volje za take sraufarije, zato zaupam serviserju, da je fajn, ce se jih menja ... 

 

Sem pa mnenja, da pri zavorah in gumah se ne ?para ... dokler so seveda stroski v nekih razumnih mejah ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekaj casa nazaj sem imel pri obeh mazdah servis pri 160k

Benzinarka je bila pri doktorju, in je bil pac redni servis pri 160k (sem pogledal v servisno knjigco kaj vse se menja in sem kupil material in mu dal opis del)

Dizelca pa je bla na gami btc isti servis.

 

Razlika je bila dobrih 60 EUR v prid Pelkotu, s tem, da je menjal tudi zavorno olje (kot je to predpisano pri 160k intervalu, medtem ko v btc-ju tega niso naredili), se pravi, da bi bila razlika se vecja, ce bi se v btcju drzali predpisov

 

Tko da mislim, da naslednjic peljem tudi dizelco k doktorju.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekaj casa nazaj sem imel pri obeh mazdah servis pri 160k

Benzinarka je bila pri doktorju, in je bil pac redni servis pri 160k (sem pogledal v servisno knjigco kaj vse se menja in sem kupil material in mu dal opis del)

Dizelca pa je bla na gami btc isti servis.

 

Razlika je bila dobrih 60 EUR v prid Pelkotu, s tem, da je menjal tudi zavorno olje (kot je to predpisano pri 160k intervalu, medtem ko v btc-ju tega niso naredili), se pravi, da bi bila razlika se vecja, ce bi se v btcju drzali predpisov

 

Tko da mislim, da naslednjic peljem tudi dizelco k doktorju.

 

 

Pri meni zal Pelko za Mazdo zaenkrat ne pride v postev, ker mi ne more nuditi tega, kar mi na uradnem servisu nudijo... to je zapis v DSK, MES in uradno postempljan servis ter pregled za potrebe garancije... tadrugi avto (Mercedes A160) pa je bil ravno pred kratkim pri Pelkotu na rednem servisu ... ker je ze "polnoleten" in ni vec v garanciji :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji ne bremzajo ko spusti? gas , tudi ko ?alta? v ni?jo prestavo zelo slabo bremzajo vsaj tako je pri bencinarjih zato taka obraba zavor  :glare:  .

Ej...res je.je pa tudi res ,da Mazda montira na nove mazdurine mehkej?e zavorne lpo??ice ,bolj?e zavira ne cvilijo in itd...seveda so stem odpravili staro napako Mazd.zavore in tresenje pri zaviranju.posledi?no so tudi te mehkej?e zavorne plo??ice dra?je in naredijo manj KM.zato na mazda servisu kontrolirajo na 60.ooo KM,zavore in plo??ice.saj je Varnost na prvem mestu,,,tako mi je mojster razlo?u na poobla??enem mazda servisu.lp:-):-):-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo vrnila se je na letne gume/feltne, na 19'' res bolje zgleda, sta se pojavila pa dva problema, zdi se mi da je avto zadaj levo ni?ji kot destno sprobano na dveh lokacijah na desni dam komot dva prsta med gumo in blatnik, na levi pa ne, to je potem verjetno amortizer kajne? :( no in pa med 70 in 80 kmh je sli?ati kot nekak?no resonanco se mi zdi pa da prihaja spredaj z desne, kdo ve kaj bi lahko bilo to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji ne bremzajo ko spusti? gas , tudi ko ?alta? v ni?jo prestavo zelo slabo bremzajo vsaj tako je pri bencinarjih zato taka obraba zavor  :glare:  .

 

Meni se zdi tale malo bosa. Imam avtomatika in se da z obvolanskimi ro?icami prav lepo prestavljati navzdol in zavirati z motorjem.

 

Vozim stalno v D; pred rde?o lu?jo, pred naseljem, po klancu navzdol... samo stisnem na levi strani in lepo zavira.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peljal jo k Pelkotu na tretma. Za nadomestnega mi je pa Lumpi rental svojo 323 V6. Oh ja, vidim da bom mogu na bencin pre?altat.  :jupiii:

Ej...to bi blo super....zdaj ima? mo?nost ,da menja? Mazdo in kupi? mazdo benz.skayactiv motor.he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, samo ni V6 :D Sem ?e razmi?ljal ja, za vleko prikolice bi bila CX5 bolj?a izbira, malce vi?je je vse skupaj, za AWD nisem prepri?an, ?e bi ga res rabil, pa 165 konjska verzija bi pomoje bila ?ist ok. ?e bolj?e pa 2.5, samo tak motor ima samo ?estica ?e se ne motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, samo ni V6 :D Sem ?e razmi?ljal ja, za vleko prikolice bi bila CX5 bolj?a izbira, malce vi?je je vse skupaj, za AWD nisem prepri?an, ?e bi ga res rabil, pa 165 konjska verzija bi pomoje bila ?ist ok. ?e bolj?e pa 2.5, samo tak motor ima samo ?estica ?e se ne motim?

Ja to je res...ti samo lepo razmisli ,za ta motor 2,5 skayactiv bo pa treba preverit...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2,5- litrski motor ima ?e en model Mazde...

 

:zvizga:

Res je, med drugim nek polepljen ciganski voz, pa tudi tale zadeva, ki je o njej govora v tej temu

http://www.autobild.de/artikel/mazda-cx-5-skyactiv-g-192-test-5761987.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.