Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je scania napisal:

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Zakaj se pa pri nas mekdo ne spomni kaj takega? Verjamem, da bi stvar laufala super in še kupci mazd bi bili bolj zadovoljni z avti.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je FuManchu napisal:

Zakaj se pa pri nas mekdo ne spomni kaj takega? Verjamem, da bi stvar laufala super in še kupci mazd bi bili bolj zadovoljni z avti.

Stvar bi definitivno laufala, zakaj mazda slovenije to ne spodbuja pa nwm. Npr pri toyoti so nama povedali da ko bo prisla jo bodo spodaj dodatno zascitili, tudi tastu so chr. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Je pa najlepša in ima dobre motorje. Zdaj pa kaj kdo vzame v zakup, če boš lepo skrbel za avto tako kot mi in ga negoval nebi smelo bit težav. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je scania napisal:

Glede izolacije in dodatne zaščite v avstriji. Ko pride nov avto v salon naredijo dodatno zaščito in izolacijo na servisu oziroma ga z avtovleko odpeljejo do partnerske delavnice ki to izvaja, šele potem gre avto k kupcu, to se dela na vseh novih. Info s prve roke mazda Robinson avstrija. Tudi možakar na krownu je povedal da dobi veliko novih mazd ki jih pripeljejo na avtovleki in šele po zaščiti je predana kupcu.

Enako je v tujini. Za švedski trg naj bi bili avti zelo dobro extra  zaščiteni tako, da bi se splačalo kupiti njihove avte. A kaj, ko oni "drsajo" oziroma ne menjajo avtov  do nezavesti. Zato je pa, saab propadel, ker so jih Švedi menjavali na vsakih dvajset let. 🤪

Kot sem že enkrat napisal, sem delal v prejšnji firmi  v proizvodnji delov za nemško avtomobilisko industrijo. In smo delali polizdelke/ izdelke, vsako serijo, za točno določen trg. In verjetno ni potrebno razlagati, da so bili najboljši izdelki namenjeni nemškemu trgu. Saj so bili vsi izdelki visoke kvalitete, a jih je končna kontrola razdelila po tolerancah in dovoljenem odstopanju viskoznosti materiala, kakor tudi kvaliteti prašnega nanosa barve.  Izdelki so bili razdeljeni  v štiri skupine, A, B, C, D in tako tudi razposlani v različnih boxih. 

Vsi izdelki "enaki" a malce različni za posamezne trge. 

Verjetno je tako tudi z zahtevami zaščite za mazde na posameznih trgih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 1. 2022 ob 17:28 je Alex napisal:

Enako je v tujini. Za švedski trg naj bi bili avti zelo dobro extra  zaščiteni tako, da bi se splačalo kupiti njihove avte. A kaj, ko oni "drsajo" oziroma ne menjajo avtov  do nezavesti. Zato je pa, saab propadel, ker so jih Švedi menjavali na vsakih dvajset let. 🤪

Kot sem že enkrat napisal, sem delal v prejšnji firmi  v proizvodnji delov za nemško avtomobilisko industrijo. In smo delali polizdelke/ izdelke, vsako serijo, za točno določen trg. In verjetno ni potrebno razlagati, da so bili najboljši izdelki namenjeni nemškemu trgu. Saj so bili vsi izdelki visoke kvalitete, a jih je končna kontrola razdelila po tolerancah in dovoljenem odstopanju viskoznosti materiala, kakor tudi kvaliteti prašnega nanosa barve.  Izdelki so bili razdeljeni  v štiri skupine, A, B, C, D in tako tudi razposlani v različnih boxih. 

Vsi izdelki "enaki" a malce različni za posamezne trge. 

Verjetno je tako tudi z zahtevami zaščite za mazde na posameznih trgih. 

😟

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz strojnistva imam izkusnje z ohisji vodne crpalke. Serija A je sla v prvovgradnjo, B original nadomestni del, C oem nadomestni del torej del enakovreden nadonestnemu vendar vrez logota znamke, D je bil del namenjen firmi ki je prodajala pod svojo blagovno znamko nadomestni del v našem primeru graf. Med deli je bila pa razlika v odstopkih in tolerancah vse je bilo v meji vendar najmanjši odstopek je bil prvovgradnja ostalo pa se je razvrstilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Hja, to so pa mazde narejene za slovenski trg. 😉

 

Ja kake pa strelaš Alex, če bi bilo to res bi imele vse "Slovenske" isti problem pa ga nimajo. To je napaka v proizvodnem procesu in za EU pridejo vse Mazde skupaj na Nizozemsko, potem pa so na voljo EU dilerjem za prodajo. Edino kar je lahko različno so dodatki oziroma zaščite, ki jih doda ali naredi sam uvoznik ali diler naknadno. Barva in lak pač nista stvar, ki bi jo lahko diler naknadno spreminjal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Boss napisal:

 

Ja kake pa strelaš Alex, če bi bilo to res bi imele vse "Slovenske" isti problem pa ga nimajo. To je napaka v proizvodnem procesu in za EU pridejo vse Mazde skupaj na Nizozemsko, potem pa so na voljo EU dilerjem za prodajo. Edino kar je lahko različno so dodatki oziroma zaščite, ki jih doda ali naredi sam uvoznik ali diler naknadno. Barva in lak pač nista stvar, ki bi jo lahko diler naknadno spreminjal.

Boss, a se spomniš prve serije 6-k, kako so rjaveli zadnji blatniki? Kar serijsjo so morali to sanirati lastniki. In to samo slovenskim Mazda. Nam, ki smo jih uvozili iz Italije pa nikoli niso rjave le, moja še dan danes ne rjavi po 17 letih. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja moja prva tud ni rjavela pa je bila slovenska. A v tovarni v Hirošimi delajo avto en za drugim pol pa rečejo, zdej pa dejmo enega za v Slovenijo in izklopijo nekatere faze procesa, čist tko, da bi mal ene Slovenčke na drugem koncu sveta zajebaval. Men se tole zdi huda teorija zarote...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Hja moja prva tud ni rjavela pa je bila slovenska. A v tovarni v Hirošimi delajo avto en za drugim pol pa rečejo, zdej pa dejmo enega za v Slovenijo in izklopijo nekatere faze procesa, čist tko, da bi mal ene Slovenčke na drugem koncu sveta zajebaval. Men se tole zdi huda teorija zarote...

Ne vem, kako jih delajo, a dejstvo je, da imajo probleme večinoma slovenske. Kar nekaj slovenskim soul red se je res začela luščiti barva. Je pa tudi res, da je najbrž glavni problem rjavenja podvozja ta, da naši prodajalci ne zahtevajo dodatne zaščite podvozja. Pa prav pri nas bi bilo to nujno zaradi "hudih" zim. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 1. 2022 ob 20:25 je Alex napisal:

Ne vem, kako jih delajo, a dejstvo je, da imajo probleme večinoma slovenske. Kar nekaj slovenskim soul red se je res začela luščiti barva. Je pa tudi res, da je najbrž glavni problem rjavenja podvozja ta, da naši prodajalci ne zahtevajo dodatne zaščite podvozja. Pa prav pri nas bi bilo to nujno zaradi "hudih" zim. 🤔

😁

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O težavah z barvami pri Mazdi sem prebral precej forumov, na FB obstajajo določene strani samo na temo težav z rdečo barvo. Probleme imajo vsi ne samo slovenske. Največ je težav z rdečo predvsem v smislu poškodb od kamenčkov, niso pa imune tudi preostale barve. Ponekod so jim po dveh letih barvali celotne avte. Nekateri zato nove avte zavijajo v folije in jih ščitijo s takimi in drugačnimi premazi. Podobno je z materiali v notranjosti, ki so zelo hitro podvrženi obrabi, da o škripanju na vseh koncih ne govorim. Neresno od Mazde, da se mora kupec ukvarjati s takimi zadevami. Moja rdeča se zaenkrat vseeno še odlično drži res pa še ni dala celotne ene zime čez. Na soncu so res vidni risi od avtopralnice ampak tak je bil že nov kjer so ga pač oprali in mene niti ne moti preveč. Jaz ga perem vedno ročno. Bo pa to najbrž prva in tudi zadnja Mazda pri hiši. Sedaj se še žena pritožuje na sovoznikovem sedežu nad obupno ventilacijo saj vedno od nekod hladno piha.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je mito3000 napisal:

O težavah z barvami pri Mazdi sem prebral precej forumov, na FB obstajajo določene strani samo na temo težav z rdečo barvo. Probleme imajo vsi ne samo slovenske. Največ je težav z rdečo predvsem v smislu poškodb od kamenčkov, niso pa imune tudi preostale barve. Ponekod so jim po dveh letih barvali celotne avte. Nekateri zato nove avte zavijajo v folije in jih ščitijo s takimi in drugačnimi premazi. Podobno je z materiali v notranjosti, ki so zelo hitro podvrženi obrabi, da o škripanju na vseh koncih ne govorim. Neresno od Mazde, da se mora kupec ukvarjati s takimi zadevami. Moja rdeča se zaenkrat vseeno še odlično drži res pa še ni dala celotne ene zime čez. Na soncu so res vidni risi od avtopralnice ampak tak je bil že nov kjer so ga pač oprali in mene niti ne moti preveč. Jaz ga perem vedno ročno. Bo pa to najbrž prva in tudi zadnja Mazda pri hiši. Sedaj se še žena pritožuje na sovoznikovem sedežu nad obupno ventilacijo saj vedno od nekod hladno piha.

 

A ni žalostno, da ko si včasih kupil 10 let starega Golfa 2 je imel trivremenski rdeči taft... Zmer je bla rdeča nima veze a je bil sonce, dež al pa sneg. :lol:

 

Dandanes pa "metalik perla ultra duper barve", potem pa tole? :whatever: Res žalostno, kam drvijo prodajalci avtomobilov s svojimi norimi plastičnimi in eko bio forami. No saj po eni strani je to prodajna niša, drugače ne bi menjali avte na 5 let....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

 

A ni žalostno, da ko si včasih kupil 10 let starega Golfa 2 je imel trivremenski rdeči taft... Zmer je bla rdeča nima veze a je bil sonce, dež al pa sneg. :lol:

 

Dandanes pa "metalik perla ultra duper barve", potem pa tole? :whatever: Res žalostno, kam drvijo prodajalci avtomobilov s svojimi norimi plastičnimi in eko bio forami. No saj po eni strani je to prodajna niša, drugače ne bi menjali avte na 5 let....

Včasih so bili avti pobarvani z nitro barvami, nato so te barve prepovedali, sledile so dvokomponentne poliuretanske barve, ki so trde kot kamen, ko se posušijo. Nato je rekla greta, dost je in so začeli z vodnimi laki. In je rekla greta, ok, ste se poboljšali, a še vedno onesnažujete našo zemljico. 

In so iz 150 mikronov prešaltali  na 70- 80. Ampak hej, s tem so tudi avti za par kg. lažji, ker je manj laka gor. 🤗 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

30mm... resno? 3cm ... pa tako debel še tanke in ladje ne farbajo. 😁

 

Predvidevam, da si mal kiksnil in videl enoto mils. To niso milimetri ampak to je tisočinka inča. Se pravi 30 mils je tam nekje slabe 0,8mm, kar je še vedno ogromno za barvo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

Lepo. Kaj bi  jaz pral mojo, če je pa že en teden megla in prši iz nje vsak dan. 🤪Pa še dež je napovedan. 

 

Ceprav je jutr napovedano snezenje sm mogu, ker je bla cela od blata, namrec sm bil uceri v rovtah in koristu awd 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.