Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 30 minutami je dvorjan napisal:

Spet natankal do čepa ...

Pravilno :bravo:

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 5 minutami je Jest napisal:

 

 

A je tanker poln ali gre se kaj not? :P:D 

 

Pa saj veš, da gre v tanker zmeraj še vsaj pol litra! 😆🤣😇

Napisano
dne 2. 12. 2022 ob 18:00 je dvorjan napisal:

Spet natankal do čepa ...

 

A to ste slišali/stersitrali, da s klikanjem na ročko na črpalki se števec na prikazovalniku litrov in € sicer prestavlja, nateče pa ne toliko, kot bi moralo, če klikamo in spuščamo ročko. To včasih vidim prakticirati koga, ki želi natankati do centa natančno 60.00€, da lažje plača z gotovino, ali pa samo zaradi zametkov obsesivno kompulzivne motnje :D Mit ali resnica?

Napisano (urejeno)

Si mislim, da 1000 x po kapljico ne izmeri tako natančno, kot vseh 1000 kaplic naenkrat. In tudi si mislim, da ne v njihovo škodo. Kljub temu sem med tistimi, ki na koncu še malo pumpajo ročko .. :) 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Sem 1x slišal, da gre to v nič.

 Če vrže na 3 ven, daš na 1. Če tam vrže ne pumpaš naprej. Baje to ko natočiš, da vidiš bencin, steče po oddušniku kasneje.

Napisano

Šele danes mi je uspelo  6-ko obuti v  zimske gume. No, pa smo zopet na 17" "balonarkah". 😊 So pa vsaj črne pobarvane sedaj. Screenshot_2022-12-05-09-32-58-58_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

 

 

Napisano

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Napisano
pred 5 minutami je Thazz napisal:

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Ne vem kako ima Mazda ampak predvidevam, da podobno kot SAAB.

Ko sem na svojemu menjal akumulator je bilo isto.

Moral sem narediti neko kalibracijo stikal al kako se reče. Imaš na netu pomoje vse.

Nič takega, da nebi sam naredil.

 

 

 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 8 minutami je Thazz napisal:

Zamenjal akumulator.

Danes sem pa ugotovil, da sedaj ne dela avtomatski pomik stekel. Če hočeš do konca odpret/zapret je treba ves čas držat gumb.

Pozna kdo v čem je fora, predem jim nazaj na servis peljem.

Tišči gor knof 10 sekund, spusti do dna in tišči spet 10 sekund, potem pa nazja gor še enkrat 10 sekund.

 

To in pa TPMS knof za rekalibracijo pritiska v gumah levo pod volanom tišči dokler ne zapiska.

 

 

To dvoje se namreč resitera ko menjaš štrom.

Napisano

Uf, danes pa naredil kot že dolgo ne. Najprej sem kupil dve novi metlici brisalcev (10.58€) in ju zamenjal. Potem pa še premontiral zimske gume. Sicer so eno sezono že rabljene, a upam, da bo dovolj profila še za eno zimo...

IMG_20221209_154014247.jpg

IMG_20221209_154103731.jpg

Potem pa sem jo še na dež postavil, da jo opere. Sem mislil it še natankat, pa se bojim, da bo preveč za en dan...

  • Všeč 1
  • Haha 5

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Garancija ji vsak čas poteče, 1 mesec, kaj zdej glede servisa? Pooblaščenec al pač kar enmu ? Drugače vse OK, samo redni servis !  Mnenja in nasveti prosim 🤔

Hvala !

Napisano (urejeno)

Sem ji kupil novo letno vinjeto, CX-30 tka je pa odpeljala ženko na MR v Maribor.😉

Obiskala sva mimogrede božični sejem na lentu in popila namesto kofeta en kuhan gin...🧉🥃

IMG_20221211_154118.jpg

IMG_20221211_155335.jpg

IMG_20221211_151946.jpg

Popravljeno od Bini
Napisano
Pred eno uro je Primozz napisal:

Garancija ji vsak čas poteče, 1 mesec, kaj zdej glede servisa? Pooblaščenec al pač kar enmu ? Drugače vse OK, samo redni servis !  Mnenja in nasveti prosim 🤔

Hvala !


Ce zelis da ti za eno leta velja MES (mobilna pomoc), potem vsekakor pooblasceni servis… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 7 minutami je Jest napisal:


Ce zelis da ti za eno leta velja MES (mobilna pomoc), potem vsekakor pooblasceni servis… 

Pa če imam Triglav asistenco ?

Napisano

Saj imas lahko dve… ;) Jaz imam tudi pri zavarovanju zraven v paketu asistenco… Skodit ne more… drugace se pa odlocas sam… ali je razlog za dilemo cena ali mogoce zapianje v servis? 

 

Garancija na prerjavenje, ki je 12 let, ce se prav spomnim, tudi menda ne velja, ce ni enkrat letno opravljen pregled na pooblascenem servisu…

 

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 21 minutami je Primozz napisal:

U bistvu cena, cca. 300€ na uradnem.. Olje + filtri + delo !

Za to ceno mi servis xy menja še zavore..

K pa vem..

Stvar je taka. Če želiš imeti "štempelj" v digitalni servisni knjigi in plačati zlatarske ure na uradnem servisu, potem je uradni servis pravi naslov. 

In upaš, da so ti vse vijake in plastične čepe dali nazaj na plastiki.dna. 

Če imaš sam svojega, zaupanja vrednega mehanika, ki obvlada stvar pa le urno k njemu. Prišparal boš denar in živce. Pa dobro olje nabavi. 

 

 

Napisano
pred 13 urami je Primozz napisal:

U bistvu cena, cca. 300€ na uradnem.. Olje + filtri + delo !

Za to ceno mi servis xy menja še zavore..

K pa vem..

Kam pa hodiš na servis?

Napisano (urejeno)

Kolikor slišim je sedaj bolj, kot ne to prevzel sin Andrej, kateri je res vredu... za razliko od svojega očeta k je težak na kvadrat.

Popravljeno od Scr3am
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Napisano (urejeno)

Bivsi sosolec iz os, si je uvozu sestico bencinarko G165 iz Danske letnik 2014 prek narociavto.si 🙂 sma nardila prvo modifikacijo, iz klasicnih grdih rumenih halogenk v full led zaromete😁 

 

5050368_edit_429944413919812.jpg

IMG_20221208_160151.jpg

IMG_20221208_160232.jpg

IMG_20221208_160224.jpg

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 10

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Od pomanjkanja goriva, še nisem tankal pri njih. Tudi peletov nisem vzel pri njih.   Pred tem sem bil zvest kot človekov najboljši prijatelj.
    • Bo sedaj zanimivo,ko npr. peljem vlak 2658 - zadnji vlak iz Ljubljane do Sežane...je ratala že folklora,da se na postajališču Dolgi Most nabere kakih 15-20 migrantov...včasih tudi več,in se peljejo z vlakom do Šežane. Jih na Dolgi Most dostavljajo z kombiji...policija to ve,in ničesar ne ukrene...se kar pusti švercerje pri miru. Sem že večkrat videl tudi v Ljubljani posameznike mlade slovence,ki na postaji in na peronih "koordinirajo" in svetujejo migrantom kaj,kako in kam naj gredo in na kateri postaji ali postajališču naj izstopijo...vse,da bi se izognili zajetju policije. Je v Logatcu zbirni center,in jih tam pogosto "pohopsajo" z vlaka in odpeljejo...pogosto pa iz tega zbirnega centra pridejo...pobegnejo al kaj-ne vem...in gredo v Logatcu na vlak...seveda zmeraj v smer Sežana in naprej v Italijo.   Nam na SŽ povzročajo nemalo preglavic,ker nočejo plačati vozovnice,in potrebujejo sprevodnice veliko korajže uveljaviti svoj prav...   So v policiji "krti",ki izdajajo informacije,kje bo racija in kje ne...te informacije dobivajo tisti ki koordinirajo migrante itd....je vse od Sorosa plačana veriga.   Je z Italijo uveljavljen sporazum,o racijah v Divači,kjer je zmeraj najmanj še en Italijanski policaj,in zajamejo migrante med postankom na tej postaji...a včasih so,drugič jih pa spet ni...kakor kdaj.   Me zanima,kako bo z temi plačanimi tokovi migrantov sedaj,ko bo na policiji pela druga "šiba"...bi po moje bilo treba odrediti interne preiskave in popucati "krte",pohopsati švercerje itd...ki delajo škodo naši civilizaciji.
    • Včeraj sem naletel na največjega idiota kar sem jih videl v mojih 15 letih kot voznik. Na križišču med Tržaško cesto v Mariboru in Bohovo v smeri Ljubljane je Voznik s službenim Kanggojem(varianta brez stekel zadaj) prevozil rdečo luč in skoraj povzročil nesrečo. Okoli 11:15 se iz Marivora peljem domov. Peljem se proti semaforju, luč se obarva rumeno, jaz ustavim. Stojim sam na semaforju, drugih vozil ni. Rdeča luč že gori enih 10 sekund. Nato idiot po levem pasu prižge mimo mene s cirka 100km/h. Ravno v tistem trenutku tovornjak cisterna z neko vnetljivo tekočino(ni bil bencin) iz Bohove zavija na tržaško. Tip ga obvozi sredi križišča po desni z metrom lufta spredaj, ter se vrne na levi pas in nadaljuje vožnjo. Oba z voznikom tovornjaka sva bila posrana. V glavi se mi je že slikal prizor iz Bistrice, ko je zagorela cisterna na avtocesti. Na žalost nisem imel kamere, da bi posnel, namesto tega sem narisal skico.
    • Za migrante me več ne skrbi, kot me ne skrbi, da bo vlada končno rešila problematiko določene etnične skupine. 
    • A se hecaš?😉   Območje Istre in Krasa (PU Koper) To območje je ključno, saj leži neposredno na poti proti Italiji, ki je za mnoge končni ali vmesni cilj. Prehodi se dogajajo predvsem na obmejnem pasu v smeri proti Trstu oz. italijanski meji, pogosto čez hribovit in gozdnat teren Istre.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.