Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 10 minutami je Jaka32 napisal:

Delo je bilo z izdanim računom. 1 ura oziroma 45 minut.

Uf, to pa je poceni..... 👌

Napisano

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Napisano

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Za vse to kar si napisal bi res bilo najmanj 300€.....👍

Napisano
pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Delo je bilo z izdanim računom. 1 ura oziroma 45 minut.

Je skrivnost, kam si ga peljal?

 

Sodelavec ima na Mazdi preko 150.000 km in ni več garancije. Zato je opravil redni servis pri mehaniku z računom in je prišel malo čez 100€, prej so bili okoli 250€.

 

Napisano

Naredil redni servis, zamenjal svecke (po 144k km), zategnil ročno... Naredil tehnični z odliko.

Klasični prijemi.

Napisano

Opa, a zdaj ti že ocene dajejo na tehničnem?

 

- zavore: prav dobro

- izpuh in ekologija: zadostno

- gume: dobro

- amortizerji: prav dobro

- luči: odlično

.

.

.

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
dne 6. 7. 2022 ob 20:44 je Jest napisal:

Jaz sem pri CX-5 za servise dal pri pooblascenem servisu v popvrecju okoli 200€ ... V tej ceni je vse (delo, material, kar je potrebno) ... pa treba je upostevat, da ce servisiras na pooblascenem servisu imas se MES (Mazdina mobilna pomoc), ki jo lahko dobis do starosti avta 10 let ... in vpis v DSK (digitalna servisna knjizica) kar nepooblasceni servis ne more vpisati ... 

 

Sicer pa... vsak se mora sam odlocit, kako in kje bo vzdrzeval svoje vozilo :D :P ... 

 

image.jpeg

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Seveda, tukaj je pribitek kar velik in potem imajo precej maneverskega prostora da se pribitek zmanjša. Kot si povedal, odvisno od osebe. Recimo pri VW je zgodba precej drugačna, kot sem videl na lastne oči :)

Napisano
pred 21 minutami je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

Se ne pritozujem, ce je res tako :) ... Kar vidim na racunih, je ponavadi samo popust od 6%, od zadnjega servisa sestice leta 2018 dalje pa 10% ... pa cena olja je bila v BTC "normalna" torej nekje okoli 8 ali 9 € za liter ... Zadnji servis pri Interclassu pa je bila cena olja 18,80€ za liter ... 

 

Sicer pa... prej na dizelski sestici so servisi bili tudi drazji ... tako, da verjetno tudi drzi to, da je bencinar cenejsi za vzdrzevanje ... 

 

Tole so servisi na prejsnji mazdi 6, CD175, 2.2 (za prvega ne najdem racuna):

1. servis, 21.383 km, ???

2. servis, 40.100 km, 365,79€

3. servis, 59.960 km, 222,25€

4. servis, 79.429 km, 389,40€

5. servis, 100.074 km, 175,86€

6. servis, 117.989 km, 250,62€ 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

Tudi meni so rekli,da je za CX30 X186 cena cca 240€,malo več kot za M 3 G motor,ker je olje malo dražje......😉

Svoje olje pa je.....👌

Moj prvi je pa tako gratis....:jupiii:

Popravljeno od Bini
Napisano

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

  • Všeč 6
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
10 minutes ago, Jest said:

To bi morali narediti tako, kot pri Toyoti, ko ze ob nakupu oz. ko prides v salon in se odlocas povedo, koliko stane posamezen reden servis… in si tako lahko izracunas stroske lastnistva za recimo 5 let ali do 100.000 km… In da imajo vsi pooblasceni servisi enake cene…

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Napisano
pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Misliš 18 € za liter.... 😉

Napisano
pred 6 minutami je Bini napisal:

Misliš 18 € za liter.... 😉

28€/liter je bilo pa res že leta 2009 na Honda servisu na Baragovi v Ljubljani. 🙃

Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

28€/liter je bilo pa res že leta 2009 na Honda servisu na Baragovi v Ljubljani. 🙃

a to za menjalnik misliš :) 

Napisano

Prvi lastnik mojega Accorda je leta 2009 za drugi redni servis plačal cca 600 wur, in ja olje Castrol je bilo 28 ali 29 eur/l, šlo ga je pa 6 litrov.

Tako da servisi do 300 eur na pooblaščencu so še kar v mejah normale, glede na to da se vse draži.

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano
dne 28. 6. 2022 ob 14:39 je Shrek napisal:

Jaz osebno... 

Vsi osebni avti pri hiši imajo ročne menjalnike. 

Tovornjak je avtomatik. 

Busi, ki jih vozim, so pa mešano nekaj ročnih, nekaj pa avtomatikov. 

Raje bi vozil vse ročne. Zakaj? Ker noge migajo. Pri avtomatiku leva noga ne dela nič, če je pa aktivni tempomat zraven, pa tudi desna ne dela. Ni razgibavanja in miganja... 

 

Danes po sili razmer (edini z vozniškim izpitom) vozil vozilo s petimi (5) pedali! Tam pa noge res migajo, sploh, ker je zadeva staro-staro-starodobnik. In menjalnik temu primeren... Moram pa priznat, da sem v vožnji prav užival. Čeprav, ja, eno je ena vožnja 30 km daleč. Če bi jih naredil tristo in to vsak dan, bi najbrž počasi imel noge kot kolesar...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Pri skoraj 87000km očiščen kolektor, oba egr in vse kar paše zraven. Ni bilo še neke panike, se je pa lih dobro začelo nabirat ...no na koncu je bilo za skoraj pol litra saj. Bomo videli kako bo, se mi pa zdi, da je mogoče bolj miren tek, za glasnost težko rečem, čeprav se mi je ravno tako zdel za odtenek bolj uglajeno.

Napisano

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Napisano
pred 43 minutami je dvorjan napisal:

Prejel Gledring gumirane tepihe - notranjost + prtljažnik - in jih kljub poletju kar namestil. Do pomladi 2023 bodo not; z občasnim čiščenjem, da se razume. 😃

 

Pa še v prenovljeno Petrolovo avtopralnico sem ga zapeljal na "avtopranje L".

 

Zdaj je lep. 😃

Ne razumem, kaj vidite v tej gumi v avtih? 🤔

 

 

Napisano

Od jeseni do pomladi stopaš v avto z mokrimi podplati in še več umazanije kot ponavadi. Zakaj bi se vpijala v blago?

Pa lažji so za očistiti.

 

Za prtljažnik je pa samoumevno, da to rabi, da se ne popraska, če kaj "balina" po njem.

Probaj, boš videl. Imajo tudi za CX-30 - po meri.

 

Zdaj imajo ravno akcijo -20% na prtljažno gumo ...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj smo se naučili iz ameriških filmov: 1. Kašelj je vedno znak smrtonosne bolezni. 2. Detektiv lahko reši primer samo, če je suspendiran. 3. Moški ne bo nikoli kazal znakov bolečin, tudi ko sprejema najokrutnejše udarce, vendar se bo tresel, ko mu bo kakšna ženska čistila rano. 4. Ena vžigalica je dovolj za osvetlitev sobe, ne glede na njeno velikost. 5. Vsako ključavnico je mogoče odpreti s kreditno kartico ali sponko, razen v primeru, ko gre za vrata, ki vodijo v gorečo stavbo, v kateri je dojenček. 6. Kuhinje nimajo luči, dovolj je, da odpreš vrata hladilnika. 7. Mama vsako jutro pripravi jajca s slanino in kolačke za svojega moža in otroke ne glede na to, da le ti praktično nikoli nimajo časa, da zajtrk pojejo. 8. Avtomobili, ki so udeleženi v prometni nesreči, bodo skoraj vedno eksplodirali. 9. Pošteni in marljivi policisti so ustreljeni tri dni pred penzijo. 10. Šef policije bo vedno suspendiral svojega najboljšega detektiva ali mu dal 48 ur, da reši primer. 11. Ventilacijski sistem zgradbe je vedno najboljši kraj za skritje. Nihče nikoli ne bo pomisli, da bi vas tam iskal. Poleg tega boste lahko prišli do katerega koli prostora v objektu. 12. Ko plačujete za taksi, vam nikoli ni potrebno pogledati v denarnico, samo odprite jo, naključno zgrabite šop bankovcev in jih dajte taksistu. To bo namreč vedno točen znesek. 13. Ko boste želeli napolniti orožje, boste vedno imeli dovolj streliva, tudi če je predhodno niste vzeli s seboj. 14. Če vidite veliko stekla, pričakujte, da bo v kratkem nekdo priletel skozi. 15. Vedno je mogoče parkirati točno izpred stavbe, v katero ste namenjeni, četudi je ta v samem središču večmilijonskega mesta.
    • Glede na pretočnost naših avtocest predlagam preimenovanje države v Slowenija...
    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.