Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 10 urami je NevLado napisal:

Evo, včeraj sem menjal olje v AT. Glede na to, da mi je pri 90kkm na šibki še izgledalo ok, sem počakal da sem prevozil 120kkm, sedaj sem pa rekel je zadnji čas.

 

V levem novem olju se lepo vidi moder sijaj, ki ga na desni ni več. Resnično lahko podvomite v izjavo Mazde, da je to olje doživljensko do 300kkm. :lol:

 

 

Tudi pri ročnem jaz menjam olje v menjalniku in diferencialih na vsakih 120.000.

 

In potem dobiš vozila, kot je npr.: Ford Fusion 1,4, ki sploh nima vijaka za izpust olja, ker so ta olja doživljenjska. No, glede na življenjsko dobo Forda - ja, lahko, da so. Mazda pa lahko zdrži precej več kot olje v menjalniku...

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 1. 2024 ob 19:25 je SpEkTr napisal:

Tole ni pooblaščenec, vsaj v lj ne emoji3526.png tam je ura dela 100eur.

 

dne 12. 1. 2024 ob 16:02 je NevLado napisal:

Filter klime ni enako filter zraka kabine :D Sem vsakič slabe volje ko to preberem.

 

A si bil v BE TE CE

 

Kržišnik Zagorje...nisem še imel slabe izkušnje z njimi..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni Mazda ,je pa Xsara. Srečnega in zdravega mi je zaželela v obliki tresenja in lučke za motor.. Cinšpula. 85eur cinšpula in 0eur menjava na pooblaščencu. 

 

Trenutno na 205.000km, od tega 150.000 na LPG. Baje se Francozi kvarijo in baje je plin strup....

 

Še fotka prtljažnika ko sem šel po pralni stroj... Seveda je bilo pred vožnjo vse varno privezano...

IMG20240112162128_00.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem probal za raznimi Valeo in podobnimi… in se najbolje so se obnesli Boschevi ali pa originalni Mazdini (ki so pomoje tudi Boschevi) … 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam mazdo 6 GH ze od leta 2017 in imam se vedno iste brisalce. Rezervni (novi) se mi v kleti valajo ze 4 leta. Bistvo je da ne kupis nekega cheap vitrexa ala eurospin, hofer, lidel, ker je preveč alkohola notri in hitro gumice ratajo suhe in posledicno skripajo brisalci. Drgac pa valeo, bosch, champions...

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Scr3am napisal:

Imam mazdo 6 GH ze od leta 2017 in imam se vedno iste brisalce. Rezervni (novi) se mi v kleti valajo ze 4 leta. Bistvo je da ne kupis nekega cheap vitrexa ala eurospin, hofer, lidel, ker je preveč alkohola notri in hitro gumice ratajo suhe in posledicno skripajo brisalci. Drgac pa valeo, bosch, champions...

Sam Sonax...pozimi 5L kanta mešam 1:2 z destilirano,k imamo zelo trdo vodo...poleti Sonax tista majhna flaška,k se meša 1:100...TOP👍

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 6
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Rain-X pa mi brisalci zdržijo 5-6 let brez težav, da bi slabo brisali ali škripali ipd.

Jaz imam podobno zadevo samo da je od sonax-a. Sem jo pa pomoje nanesel ene 2x vsega skupaj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Jest napisal:

Sem probal za raznimi Valeo in podobnimi… in se najbolje so se obnesli Boschevi ali pa originalni Mazdini (ki so pomoje tudi Boschevi) … 

Tudi jaz bi predlagal isto, imam Valeo zadnjega pa samo paca v 3 krasne :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra cena za 5l, če kdo ravno kupuje :)

 

image.png

 

Sicer je še ena druga kantica, drugačno pakiranje, ki je 10eur dražje, po specifikacijah je pa enako.

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.