Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Spral za 14 dni soli z avta tako, da bo lep vsaj do ponedeljka.

 

In seveda, odstranitev še zadnjo vinjetno nalepko, ter strumno salutiral odstranjevalcu vinjet, se zahvalil za 14 letno službo, ter ga z vsem dolžnim spoštovanjem odpremil v smeti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Nova Mazda brisalca na M6. Glede na polno ceno skoraj 67€ mi izgledata zelo "češka". 😏

 

slika.thumb.png.8212b10ce82668e835b78c265d888169.png

Hmmm, a so to original? Ker moj izgleda drugače, je pa res, da imam 2017 ane

 

Na cx-3 sem za originale dal tudi tam okol 60 eur na pooblaščencu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K sm kupil avto leta 2017 sem gor imel že zmontirane bosch brisalce. Sedaj smo leta 2022 pa jih imam se vedno in delajo v nulo in neslisno. Cena novih (komplet) je cca. 20€. Nevem kaj tko komplicirate s temi brisalci pa placujete te vrtoglave zneske. Ali pa jih napacno uporabljate in grejo po hitrem postopku rakom zvizgat. Meni so brisalci vedno zdrzali vrsto let...🤷

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Scr3am napisal:

K sm kupil avto leta 2017 sem gor imel že zmontirane bosch brisalce. Sedaj smo leta 2022 pa jih imam se vedno in delajo v nulo in neslisno. Cena novih (komplet) je cca. 20€. Nevem kaj tko komplicirate s temi brisalci pa placujete te vrtoglave zneske. Ali pa jih napacno uporabljate in grejo po hitrem postopku rakom zvizgat. Meni so brisalci vedno zdrzali vrsto let...🤷

Men tudi bosch vedni služijo vrsto let brez problemov

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Kako pa se uporabljajo brisalci drugače, kot da jih prižgeš, ko pada dež ali sneg? 😊

 

Tako, da jih imas pri rahlem dezju na preveliki hitrosti in ni dovolj trenja in brisalci ne laufajo gladko. To se vcasih dogaja tudi, ce imas stikalo za brisalce na auto, saj gre avtomaticno na prehitro brzino.
Najvecji problem je pa seveda pozimi, ko imas zmrznjene sipe in ko das kontakt ti brisalci avtomaticno zacnejo brisati, ce jih imas nastavljene na auto. Seveda tako najhitreje poskodujes gumice. Nekateri pa to delajo zanalasc, ker se jim mudi v sluzbo ali pa se jim ne da cakati, da se steklo odtali.  Fajn je, ce se jih sem pa kej tudi kdaj malo spuca (gumice seveda).
Skratka, velik medot je kako zjebati brisalce.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa uporabiš tudi recimo Rain X ali kaj podobnega pa pri hitrosti nad 80km/h brisalcev sploh ne rabiš, ker vodo odnese piš vetra čez steklo. In če delaš recimo vsaj polovico poti na AC to pomeni 2x daljšo življensko dobo. 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Scr3am napisal:

Tako, da jih imas pri rahlem dezju na preveliki hitrosti in ni dovolj trenja in brisalci ne laufajo gladko. To se vcasih dogaja tudi, ce imas stikalo za brisalce na auto, saj gre avtomaticno na prehitro brzino.
Najvecji problem je pa seveda pozimi, ko imas zmrznjene sipe in ko das kontakt ti brisalci avtomaticno zacnejo brisati, ce jih imas nastavljene na auto. Seveda tako najhitreje poskodujes gumice. Nekateri pa to delajo zanalasc, ker se jim mudi v sluzbo ali pa se jim ne da cakati, da se steklo odtali.  Fajn je, ce se jih sem pa kej tudi kdaj malo spuca (gumice seveda).
Skratka, velik medot je kako zjebati brisalce.

To so glavne napake,ki jih eni delajo.....🙈

Jaz jih po vsakem pranju namažem z glicerinom...😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par dni nazaj so mi menjali šipo (na firmi ki se ukvarja samo s tem) ker je počla ob bližjem srečanju s kamenčkom na avtocesti. Vse lepo in prav do prvega čiščenja z vitreksom, namreč spredaj ne šprica zadaj šprica, ugotovim da so pozabili priklopit in je lepo špricalo v blatnik, superrrr. To še ni vse ne ne, cev so pritrili v plastični nosilec na gumenem delu a zraven imas ojacan del sive barve za pritrditev, tako da ja zriba cev. In tudi to še ni vse, probam odpret brisalce negre ker so jih pre nizko montirali in mors zvit voznikov brisalec da lahko odpres. Vglavnem salabajzerstvi vsepovsod, kaj si naredis sam je najbolj sigurno. Če ste 20% tehnicnega tipa si naredite sami pa če boš delal pol dneva nema veze naredil si si 100% bolje. Bolje da sploh negrem dalje raziskovat.

20220212_080401.jpg

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Slivka napisal:

Po dveh urah in pol je nov semering na mestu. Ostalo pa v drugih temah...

Da ne bo kake reklamacije.....😁🙈

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Glede na majstra se ne bi čudil. Še najbolj podobna Živadinu Jariću (Jaretu) in Pavletu Čuturi (Paju). Starejša generacija bo vedela, katera dva Srbska "junaka" sta to...

Pa kdo ne pozna Paje in Čkalje......😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.